1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Kilo verdiren antidepresanlar

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  zayıflatan antidepresanlar,antidepresanlar kilo veridirir mi,depresyon haplarıyla zayıflama,zayıflatan antidepresanlar hangileri,zayıflatan antidepresanlar hakkında bilgiler
  < Konu Resmi..>


  Depresyon Tedavisinde kullanılan ilaçlar, en çok tüketilen ilaçlar sıralamasında başa güreşiyor. Ama çoğunlukla eş, dost tavsiye leri, dergi, gazete yazıları, sağlık ansiklopedileri yada internet ortamından edinilen veri lerle soruna Netice aranıyor.
  Hüzünler abartılıp uzatılıyor, sonra da depresyon sanılıp Tedavi edilmeye çalışılıyor.
  Depresyon ilaçlarına doktordan habersiz başlayanların çoğunun bunları boş yere kullandıkları emare liyor. "Hüzün mü, depresyon mu ?" suali na bile Yanit vermeden hemen ilaçlara başlamamak, önce bir psikiyatri mütehassızı ile konuşmak gerekiyor.
  Depresyona Netice aramak vede lüzumuhalinde Antidepresan ilaçlar kullanmak, iyileşme yolunda önemli adımlardan biridir.
  Ancak Tedavi de, çoğu rahatsızkişinin zıttı na bir farkli mesele çıkıyor: Kilo artışı !

  Mütehassız ların bildirdiğine göre, antidepresan kullananların, hususiyetle de "SSRI" (seçici seretonin gerialım mani leyicileri) grubunda yer alan "fluoxetine HCl (Prozac), "escitalopram" (Cipralex), "paroxetine HCl" (Paxil), "sertraline HCl" (Lustral) kullanıcılarının yüzde 25'inde beden ağırlığında 5 kg yada daha aşırı artış olmaktadır. Altı ayı geçen, uzun zaman li kullanımlarda bu artışın daha da bariz leştiğini vurgulayan klinik çalışmalar mevuttur.
  Neden Kilo Aldırır
  Yalnızca SSRI grubu antidepresan lar kilo artışından yetkili değildir; "amitriptiline" (Laroxyl), "imipramine HCl" (Tofranil) gibi trisliklik antidepresan lar, "tranylcypromine" (Parnate), "phenelzine" (Nardil) gibi MAO inhibitörleri de uzun yada kısa zaman li kullanımları neticesinde kilo artışına sebep meydana gelebilir ler.
  Kilo artışı, her kullanan kişide ortaya çıkacak diye bir koşul da yoktur.
  Antidepresan ların kilo aldırması ile alakalı birçok kuramsal yaklaşım olmakla beraber, ortak görüş bu ilaçların hem iştahı hem de metabolizmayı bir arada etkiledikleridir.
  "Bir lokma aşırı yemediğine yemin eden amma gene de kilosu artan" antidepresan kullanıcıları, metabolizmayı ilgilendiren bir etkiyi düşündürür.
  Buna zıtlık, Gıda tüketiminde artış olmadığını, amma "karbonhidratlara karşı frenleyemedikleri bir aşırı istek duyduklarını" söyleyen kişiler de olmaktadır ki iştahın önemli bir rolü olduğunu vurgular.
  Fiziki Aktiviteler
  Antidepresan lar, yaşamın bütün beğeni lerinin vede elbette bunlara dahil ollaraak yiyeceklerin vede lezzetin de yeniden keşfedilmesinde yardımcı olurlar.
  Depresyon Tedavi si sayesinde kendini çok daha iyi pay tmeye başlayan kişi, bazı şeylerden daha çok beğeni almaya başlar ki, bunların başında da yiyecekler gelir.


   
  Son düzenleme: 16 Ekim 2014
Kilo verdiren antidepresanlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Antidepresanlar

  Antidepresanlar

  Antidepresanlar, depressif ruhsal durumu canlandıran ve depressif hastalıkların tedavisinde kullanılan bir bileşikler grubudur. Antidepresanların etkileri karakteristik olarak ağır bir başlangıç gösterir ve uzun sürelidir. Maalesef yan tesirleri çok fazladır, fakat giderilen semptomlarla kıyaslandığında bunlar önemsiz kalır. Antidepresan ilaçlar, etkinlik yolları bakımından kabataslak iki...
 2. Kilo verdiren mucizevi bitkiler

  Kilo verdiren mucizevi bitkiler

  mucizevi bitkiler hızlı kilo verdiren bitkiler kilo verdiren verdirici otlar Deniyorum ama bir türlü kilo veremiyorum diyorsanız iste size zayıflamanızı sağlayacak 10 mucize bitki… At kuyruğu bitkisi idrar sökücü özelliğiyle biliniyor. Yağ dokularını eritmeye yardım eden bitki yaraların iyileşmesine de yardımcı oluyor. Fakat tüm idrar söktürücü bitkilerde olduğu gibi fazla dozda...
 3. Kilo verdiren sebze kürleri

  Kilo verdiren sebze kürleri

  kilo verdiren sebzeler kilo verdiren kürler Hemen hemen herkeste bir kilo sorunu söz konusudur. Kimi fazla kilolarından kurtulmak ister, bu yönde çaba sarfeder. Kimi ise ben gibi, kilo almak ister, bu yönde çaba sarfeder :) Zira biz, bu yazımızda, kilo almak isteyenleri değilde, kilo vermek isteyenleri düşündük Melek'ler :) Günümüzde hızla bitkisel ürünlere yönelik talep artıyor. Ancak...
 4. Kilo Verdiren Ev İşleri

  Kilo Verdiren Ev İşleri

  kilo verdiren ev işleri en çok kilo verdiren ev işi Sevgili melekler, belki de yaparken en hoşlanmadığınız işlerin size kalori harcatmak gibi harika bir faydası var, ne biliyorsunuz? Evet melekler, ev işleri de kalori harcatır, hem de azımsanmayacak kadar. İşte en çok kalori yaktıran ev işleri :D:D Kolay gelsin :D:D Küveti ovmak Cam silmek yorucu bir iş olsa da sadece 30 dakikada 200...
 5. Kilo Verdiren Besinler Listesi

  Kilo Verdiren Besinler Listesi

  zayıflatan besinler, kilo verdiren besinler, nasıl zayıflarım Kadın ve erkeklerin ortak sorunlarından biri olan kilolarla başı dertle olan kişiler arasında iseniz ve zayıflamak için ne yapacağını bilmiyorsanız sizlere önerilerimiz olacak. Metabolizmanızı hızlandıracak ve ayrıca kilo vermenize yardımcı olacak doğal besin kaynakları ile istediğiniz şekil de kilo verecek ve hayallerinizde ki...

Sayfayı Paylaş