Kimlere botoks uygundur

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Kimlere botoks uygundur
botox yaptıranlar botoks yaptıranların yorumları yüz botoksu el botoksu
Güzellik salonlarına gidipte botox yaptıranların sayısı azımsanmayacak kadar çok peki herkes botox yaptırabilirmi kimler için uygun kimlere sakıncalıdır botox hakkında tüm bilmek istedikleriniz buyrun arkadaşlar

Botoks besin zehirlemelerine neden olan bir bakterinden elde edilen nörotiksindir. Bu Madde vücuttaki kaslara etkilidir. Botoksun, kas ve ter bezlerinin fonksiyonları üzerindeki etkileri nedeniyle çeşitli hastalıklarda kullanılmaktadır.
botox1-9298.jpg

Yüz estetiğinde kullanımı:
Vücudumuzun en büyük organı olan cildimiz hayatımız boyunca çeşitli etkilere maruz kalır. Cildimizin doğal bir yaşlanma süreci vardır. Ortadan kaldıramadığımız bir etken olan yerçekimi nedeniyle cildimiz zaman içinde sarkar. Cildin yaşlanmasını hızlandıran diğer bir etkende güneştir. Yüz ifadesini oluşturan mimik kasları da cildimizi çekerek çizgiler oluşturur. Kasların çekimi nedeniyle oluşan çizgiler ciltteki elastik lifler nedeniyle hemen eski haline döner. Mimik kaslarının uzun yıllar aynı bölgedeki cildi çekmesi ile kırışıklıklar kalıcı olmaya başlar. Mimik hareketleri daha belirgin olan kişilerde çizgiler erken yaşlarda oluşmaya başlar. Uygun hastalar seçildiğinde mimik kaslarına bağlı oluşan çizgiler botoks ile oluşması önlenir. Botoks doğru hastaya uygulandığında etkili, kolay, ağrısız ve iyileşme süreci olmayan çok iyi bir tedavi yöntemidir. Spastik kas hastalıklarında aşırı kas kasılmaları için kullanılan botoks estetik cerrahide aşırı çalışan mimik kaslarına bağlı kırışıklıklarda kullanılmaktadır.
Botoks mimik kasları kuvvetli olmayan kişilere uygulandığında donuk bir ifade yaratması doğal bir sonuçtur. Botoks mimik kasları kuvvetli olan kişilere 6 Ayda bir uygulanarak botoks ile kasların cildi kırıştırması önlenmiş olur. yılda bir cildinizi dinlendirmek için botoks yaptırmanız da mümkün.
Botoks uygulamasını yüz kaslarının anatomisini iyi bilen kişiler yapmalıdır. Botoks zehri göz hareketlerini sağlayan kaslara ulaşırsa şaşılık ve göz kapağı ve dudak düşüklüğüne neden olabilir.
Kimlere botoks uygundur.
  • Gülümsediğinizde gözlerinizin kenarında derin kırışıklıklar oluşuyor ve gözlerininiz küçülüyorsa
  • Sinirlendiğinizde kaşlarınızın ortasında derin kırışıklılar oluşuyorsa
  • Boyun kaslarınız aşırı kuvvetliyse ve kırışıklığa neden oluyorsa
  • Yüz mimikleri ile burun üzerinde derin kırışıklık oluşuyorsa bir Plastik cerrahi uzmanı ile konuşmanız uygun olur. Bu nedenle tıp eğitimi almamış, Anatomi bilgisi olmayan ve doğru hasta analizi yapamayan kişilere bu tedaviyi yaptırırsanız bir daha bu uygulamayı yaptırmayabilirsiniz.
Mimikleri zayıf olan kişilere, hasta seçiminde seçici olmayan kişiler tarafından botoks uygulaması yapılırsa hissettiğiniz duygu ile yüzünüzün ifadesi birbirini tutmaz ve konuşurken sabit duran bir yüzünüz olur. Botoks tedavisi; ben botoks istiyorum diyen herkese yapılmamalıdır.
Botoks tedavisinin etki süresi 4–6 aydır. Hastalarımın bir kısmı bu tedavinin etkisinin neden kalıcı olmadığını soruyorlar. Ben bu etkinin geçici olmasını avantaj olarak görüyorum. Etkinin kalıcı olması çok az da olsa memnun olmayan hastaların eski hallerine dönmesini ve komplikasyonların geçici olmasını sağlar. Uygulama süresi 10-15 dakikadır. Çok ince iğneler kullanıldığı için ağrısız yada çok az ağrılı bir işlemdir.

Botoksla aşırı terleme tedavisi:
Terlemenin esas görevi vücudumuzun ısı seviyesini ayarlamaktır.el bilindiği üzere toksinlerin vücuttan atılması gibi bir görevi yoktur ya da klinik anlamı olmayacak kadar azdır. Toksinler ya da daha doğrusu metabolik atıklar idrar yoluyla atılır. Terlemek toksin atılmasında bu kadar önemli olsa hiç terlemediğimiz kış aylarında zehirlenmemiz gerekirdi. Sosyal problemlere neden olan Ayak el ve koltuk altı terlemeleri botoks tedavisi ile önlenebilmektedir. Krem ile uyuşturulduktan sonra ter bezlerini yoğun olduğu bölgelere botoks uygulaması yapılır ve sıcağa ve heyecanlanmaya bağlı terleme 6 Ay boyunca ortadan kaldırılır. Böylece insanların ellerini sıkmadan önce ellerinizi silmek zorunda kalmaz, sık sık kıyafetinizi kool etmek, yazın kıyafetlerinizi koltukaltınız ıslandı diye değiştirmek zorunda kalmazsınız..
 
botoks sonrası kırışıklık tekrar oluşur mu ?
 
Geri
Üst