Kimyasal gebelik nedir ? Kimyasal gebelik neden olur ?

iyi günler adete 1 hafta kala baş dönmem mide bulantım kasık ağrım ve gögüslerde hassasiyet oldu hcg testi yaptım 250 çıktı iki gün sonra yine yaptım 60 çıktı bugün adet oldum sizce hamilelik varmıdır?

Merhaba, hcg değerinizde ki düşüş sağlıksız gebeliğe işaret ediyor. Bu durumda bir hekim görüşünü almanız daha faydalı olacaktır . Bugün bir kadın doğum uzmanına mutlaka görünün.

Bir kimyasal hamileliğin tüm gebeliklerin yüzde 75 ini etkilediği düşünülmektedir. Tek gerçek semptom adet gecikmesidir. Bir kimyasal hamilelik tipik olarak bir kadının vücuduna zarar vermezken, derin üzüntü ve keder duygularına yol açabilir. Kimyasal gebeliklerin çoğunun kromozal anormallikleri vardır.Vücut bunu fark ettiğinde, yumurta implantlarından hemen sonra hamileliği doğal olarak sona erdirecektir. Kayıp, normal sürenizin dolmasından yaklaşık bir hafta sonra gerçekleşir.Gebeliği doğrulamanın tek yolu kan testlerinden geçer.Kimyasal gebelikte test sonucu pozitif olur ve daha sonra hcg değeri düşmeye başlar. Bir çok kadın bu durumu adet gecikmesi olmadan tesadüfen test yaparak öğreniyor. Kimyasal gebeliğin birçok olası nedeni vardır - yetersiz uterin astar, düşük hormon seviyeleri, luteal faz defekti, enfeksiyon veya diğer bilinmeyen nedenler. En yaygın varsayım, gelişmekte olan fetüste kromozomal problemlere bağlı olmalarıdır. Bu, zayıf sperm veya yumurta kalitesinden, anne veya babanın genetik anormalliklerinden veya fetüsün anormal hücre bölünmesinden kaynaklanabilir

Merhaba çok yeni kimyasal gebelik yaşadım. Kanamam bugün başladı henüz.. ara ara birden geliyo. Dr um adetim başlayınca 3. Gün rahim filmi istedi. İlk gebeliğin olduğu için araştıracaz daha önce anne olmuş olsaydın gerek olmazdı dedi. İlk hamileliği kimyasal ile sonuçlanıp sağlıklı bebişleri olan arkadaşlar var mı ? Yaygın bir söylentide kimyasal gebelikten sonra hamile kalmanın kolaylaştığı sizce bu doğrumu? Ben 8 aydır korunmuyordum bu ay hamile kalabildim. Rahim filminden sonra 20 gün ilişki yasak ondan sonra korunmayı bırakmalı mı yoksa kimyasal gebelik ten ötürü biraz korunmalı mı ? Aynı şey tekrar olur diye korkuyorum :(

Merhaba, kimyasal gebelik müdahale gerekmiyen kendi kendini sonlandıran bir gebelik türüdür. Bir den fazla gerçekleştiğinde durum araştırılmalıdır. Bir çok kadın kimyasal gebelik geçirmiştir. çoğu bu durumdan habersizdir. Kimyasal gebelik sonrası sağlıklı gebelik geçirenler de vardır. Rahim filmi sonrası hekiminiz size birliktelik hakkında bilgi verecektir..

Merhaba sat 8 haziran. 7 temmuzda kahverengi lekenme olunca daha önce de çokça yaşadığım kimyasal gebelik geçirdiğimi düşündüm 9 Temmuz’da b-hcg yaptırdım 335 çıktı. 12 Temmuz’da 832 çıktı. Ertesi günü bi daha yaptırdım 914 çıktı. Bu arada lekenmeler hala sürmekte ve sancılarım da olmakta. Doktor keseyi görmediği için 6. Haftaya randevu verdi. Ancak benim ümidim yok. Sanırım düşük yapıyorum en fazla 150-160 olmuştu bu kadar yüksek değer ilk defa görüyorum ama yine de sancılar lekeler hayra alamet değil gibi

Merhaba , hcg değerlerine göre kendi kendinize değerlendirme yapmayın. Olumsuz bir durum söz konusu olsa hekiminiz sizi bilgilendirirdi. Hekimizin önerdiği tarihte usg muayenesi + hcg değeri ve son adet tarihiniz birlikte değerlendirilerek durumunuz hakkında net bilgi verilecektir.

Ben de 5 kez yaşadım şu an da en son değerim 914 çıktı ama kimyasaldaki bütün belirtileri yaşıyorum. O yüzden bunu da gebelikten sayamıyorum. Aşırı sancım var çünkü

Kimyasal gebelik kromozom bozukluğundan dolayı gerçekleşir. Birden fazla kimyasal gebelik geçirmişsiniz. Bu durumda bir kadın doğum uzmanına görünmenizde fayda var. Genetik tarama testi ile bu durumun nedeni anlaşılır.

Geri