Etiketler:
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.303
    Ödül Puanları:
    113

Kimyon Yağı ve Faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kimyon faydaları bebeklerde kimyonun faydaları kimyon yağı bebeklerde kullanımı kimyonun bebeğe faydası Kimyon tohumu ve yağı, Romalılardan bu yana nemli bir baharat ve yağ olarak kullanılmaktadır. Kimyon yağının antiseptik antioksik, antibakteriyel hazmı kolaylaştırcı idrar arttırcı ve uyarıcı özellikleri vardır.

KULLANILIŞI:

Kimyon yağı haricen; kızdırıcı olarak adele ağrılarında ve romatizmal rahatsızlıklarında kullanılır Tatlı Badem Yağı gibi taşıyıcı yağlara ilave edilerek (20 Cc taşıyıcı yağda 10 damla) kullanılır, Cilde sürüldü keten sonra güneşe maruz bırakılmamalıdır. Dahilen; idrar arttırıcı, sindirim sisteminde gaz giderici.ağrı dindirici, hazmı kolaylaştırıcı olarak kullanılır. Sinir sistemi ü zerine olumlu etkisi olduğu, migren ve baş ağrılarına iyi geldiği bilinmektedir. Dahilen; şeker parçası üzerine 5-6 damla damlatılarak alınır. Yemeklerde istenirse baharat olarak kullanılır. Ayrıca kimyon yağı, sindirim, sinir ve adele sistemlerinde buhar terapisi uygulanarak da kullanılmaktadır.

Kimyon Yağı ve Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Enginar yağının faydaları ve kullanımı

Enginar yağının faydaları ve kullanımı

enginar yağı enginar yağının faydaları nasıl kullanılır Enginarı içinizde şimdiye kadar tadına bile bakmayan sevmeyenler olabilir.Ben sevmiyorum demiyorum çünkü inanın belki tuhaf olacak ama ben enginarın tadını bilmiyorum:D Enginarı eğer sevmiyorsanız sizlere tavsiyem yağını mutlaka kullanmanız çünkü faydalarını öğrendiğinizde sizlerde belki şaşıracaksınızdır:) * İdrar Söktürür. *...
  2. Portakal Yağının Kullanımı ve Faydaları

Portakal Yağının Kullanımı ve Faydaları

portakal yağı nasıl kullanılır portakal yağı nerelerde kullanılır portakal yağının yararları Portakal yağının özellikleri, faydaları ve kullanımı hakkında sizleri kısaca bilgilendirmek istiyoruz melekler :) Sakinleştiricidir. Cilde canlılık verir. Dişetlerini güçlendirir. Tonik olarak kullanılır. Kan dolaşımını düzenler. Sivilce ve akneleri giderir. Mide rahatsızlıklarını geçirir....
  3. Kimyonun Faydaları İle İlgili Bilgiler

Kimyonun Faydaları İle İlgili Bilgiler

Kimyon Hakkında Bilgiler Kimyonun Sağlığa Faydaları Kimyon Neye İyi Gelir Yemeklerimize lezzet katan ve pek çok faydası bulunan baharatlardan biri olan kimyon bu makalemizin konusu melekler :) İşte kimyonun alternatif tıpta ki yeri ve önemi :tik: Kimyon bitkisi Maydanozgiller familyasındandır. Mayıs ile Haziran aylarında bayez veya pembemsi çiçekler açan, 15 – 20 cm boyunda, bir yıllık...
  4. Balık Yağı Ve Faydaları

Balık Yağı Ve Faydaları

Balık Yağı Ve Faydaları Balık Yağının Boy Uzatmaya Etkisi Nedir Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda çocukların gelişimi zekaları ve boylarının uzun olması için balık yağının etkilerinden ve diğer faydalarından bahsetmek istiyoruz sizlere. İşte size balık yağı ve faydaları; Son yıllarda en çok tercih edilen beslenme desteği olarak karşımıza çıkmaktadır Balık Yağı. Bilim insanları...
  5. Kimyonun faydaları nelerdir?

Kimyonun faydaları nelerdir?

Kimyon vücutta pek çok hayati rol oynayan bir mineral olan demir açısından çok iyi bir kaynaktır. Demir akciğerlerden başlayıp tüm vücut hücrelerine kadar oksijen taşınmasını sağlayan hemoglobin maddesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Aynı zamanda enerji üretimi ve metabolizma için önemli enzim sistemlerinin bir parçasıdır. Demir bağışıklık sisteminin daha sağlıklı çalışmasını sağlamaktadır....

Sayfayı Paylaş