kinci mi? affedici mi?

M

Misafir

Forum Okuru
kinci mi? affedici mi?

kincimisiniz? affedicimi ?

Simdi bazen duruma konuya gore degisebiliyor ama genelde nasilsiniz

Ce: kinci mi? affedici mi?

Ben gerçek bir affediciyim, kin tutmayan bir insanım... Bazen kızıyorum kendime. Ancak elimde değil...

Bir gün birine çok kızmıştım. Kırılmıştım. (Taa ilk gençlik yıllarımda) Annemle konuşurken onu hiç affetmeyeceğim diye konuştum. Annem bana:

"İnsanlar ne büyük günahlar işliyorlar, Allah'tan af diliyorlar. Sen bir hata yapıyorsun Allah'a affet diyorsun. Ama insanların yaptığı ufacık şeyleri affetmeyeceğini söylüyorsun. Sen ufacık şeyleri bile affetmezken nasıl af bekliyorsun?"

gibi şu an için aklımda böyle kalan ama harika bir konuşma yapmıştı...

Bunun etkisi de büyüktür sanıyorum.

Aslında affediciyimdir..ama yerine göre değişir.. kin tutmam ama kırıldığım zaman dönüşüm olmaz..

bilge admınım annenın sozlerıne katılıyorum.
bende kın tutmam ne kadar çok sınırlensemde olay ne olursa olsun o ankı sınırle neler soylerım ama aradan bıraz zaman geçince hemen yumuşarım yani.

ama şuda var bır ınsana değer verdiysem hep yanındayımdır ama bana karşı bır hareketını gördüğümde soğurum ve asla eskısı gıbı olamam::)

ben kolay kolay kimseye kızmam yani ne kolay kolay kimseyi severim nede sevdimmi kolay kolay kızarım öyle ufak tefek şeyleri es geçerim ama damarıma basılmışsa canım çok yanmışsa affetmem kin tutmam çok nadirdir ve kinimde çok pistir.
şu da var bu kin derken sevmediğin insanla uğraşmaksa asla kimseyle uğraşmam kalitemi düşürmem ama damarıma basanın nefes borusuna basarım :D:D

Geri