gebe
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  kırışık eller ve kötü görünümle eller için el estetiği

  Konu, 'Estetik-Plastik-Cerrahi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  kırışık eller el yaşlanması el damarlarının belirginleşmesi eldeki damarların belirginleşmesi ellerde damarların Yaşlanma belirtilerini en çok gösteren organlarımızdan biri olan ellerimizi de gençleştirip eski görüntüsüne kavuşturmanın artık pek çok yöntemi var. El estetiğiyle yaşı saklamak mümkün.

  Her ne kadar yüz gençleştirmeyle 10, hatta 20 yaş genç görünmek mümkünse de bu operasyonları yaptıranlarda eller, yaşlılığı ele veriyor.

  Lekeli, damarlı ve erimiş görünümlü eller önceleri gözardı edilse de artık özellikle yüzünü gerdiren ve ellerindeki yaşlılık belirtileri daha da göze çarpanlar el estetiğinin nimetlerinin farkına varmaya başladılar.

  Doç. Dr. Tuğrul Kihtir, ellerin, yaşın gizlenemediği organlarımız olduğunu söyleyerek son yıllarda el estetiğinin bu nedenle önem kazandığını söylüyor. Doç. Dr. Tuğrul Kihtir, el estetiği ve uygulanan yöntemlerle ilgili sorularımızı yanıtladı.

  Son yıllarda el estetiği de gündemde. Yaşlanma belirtileri ellerde kendini nasıl gösteriyor?
  El estetiği önemli bir konu çünkü insanın yaşını saklayamadığı ve yaşını ele verdiği bir organı. Yaşlandıkça ciltte lekeler oluşuyor cildin altında damarlar belirginleşiyor ve cildin altındaki yağ dokusu eridiği için cilt inceliyor ve oluklar oluşuyor.

  İlk başta elin yaşlanması önemsenmiyor ama eğer vücutla orantısız olarak yaşlanmışsa ya da hasta diğer yerlerini gençleştirmişse o zaman elin yaşlılığı göze batıyor. Vücudun diğer görünmeyen bölgeleri ameliyatla ya da liposuctionla tedavi edilip gençleştirilirken elin tedavi yöntemleri sınırlı. Çünkü bir cerrahi girişim yok.

  Eller eski genç görünümüne hangi yöntemlerle kavuşturuluyor?
  Cilt inceldikçe belirginleşen damarların cidarlarını incelterek daha az görünür hale gelmesini sağlıyoruz. Bir nevi eldeki varisler olan genişlemiş olan bu damarları daraltıyoruz ya da ortadan kaldırıyoruz. Mavi, damarlı damarlı görüntü ortadan kalkıyor. İnce iğnelerle verdiğimiz ilaçları enjekte ederek bunu yapıyoruz.

  Cildin altındaki damarların tedavisinden sonra ikinci bir yöntem olarak cildin ve altındaki yağ dokusunun erimesine bağlı olarak elde oluşan zayıf ince derili ve oluklu görünümü de değişik yöntemlerle düzeltebiliyoruz. Bunlardan bir tanesi kişinin kendi dokusundan yapılan yağ grefti. Vücudun başka bölgelerinden lokal anesteziyle ince iğnelerle alınan yağ, küçük küçük parçalar halinde yine lokal anestezi altında eldeki bölgelere enjekte ediliyor. Yağ greftiyle konulan yağ dokusu yüzde 60 - 65 kalıcı oluyor. Yapay dolgu maddelerini de kullanıyoruz. Bu maddelerin tamamı 9 - 15 ay arasında emilir. Lekelerin tedavisinde de ya peeling yöntemlerinden ya da lazer tedavilerinden yararlanıyoruz. Çok dolgun, yağ dokusu fazla olan iri elleri ise liposuctionla inceltmek mümkün.

  Bu işlemler kaç seansta tamamlanıyor?
  Yağ grefti ya da diğer dolgu maddeleri bir seans, iğnelerle damar tedavisi bir ya da iki seans, leke tedavisi de eğer peelingse bir, lazerse iki üç seans sürüyor.

  Gençleştirme yöntemleri elin işlevlerini olumsuz etkiliyor mu?
  Hayır. Bir iki gün bandaj uyguluyoruz, parmakları açıkta kalıyor ve kişi işlerini görebiliyor.

  El gençleştirmenin maliyeti nedir?
  2000 - 2500 YTL civarında.

  Kimlere uyguluyorsunuz? Belli bir yaş ortalaması var mı?
  Her yaşta yapabiliyoruz çünkü kimilerinde leke ön planda olmuyor, damarlanma oluyor. Kimisinde ise bunlar olmuyor ama el incelmiş, zayıf görünümlü oluyor. Zaten elin kişiden kişiye tedavi gerektiren önceliği farklı oluyor. Her hastada farklı prosedürlerden başlanıyor.

  Eldeki deformiteler kaç yaşından itibaren başlıyor?
  Eldeki deformiteleri ve yaşlanma belirtilerini 35 yaşını geçen özellikle beyaz ve ince tenli kişilerde daha fazla görüyoruz. Yine kuru ciltli kişilerde de yaşlanma belirtileri daha erken görülmeye başlanıyor.

  El yaşlanmasını geciktirmek için neler yapılabilir?
  Öncelikle sürekli nemli tutmak ve güneşten korumak gerekiyor. Cilt dokusunu korumak ve güneş lekelerini önlemek için güneş koruyucuların ihmal edilmemesi lazım.


   
 2. sadakat

  sadakat Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2010
  Mesajlar:
  91
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  varmıdır acaba el estetiği yaptıran
   
 3. bilyana

  bilyana Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Eylül 2009
  Mesajlar:
  255
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  bilmiyorum ama estetik bana fazla geliyor eller için
   
 4. cadi_91

  cadi_91 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.376
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ankara
  o parayla hayır yaparım kalbimi kabrimi güzelleştiririm inş emeğine sağlık
   
kırışık eller ve kötü görünümle eller için el estetiği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. El...

  El...

  Kardeş, ortak, evlad, hizmetçi, fayda, memuriyet, velayet (Allah dostu olma), mal, servet, delil, iş, amel, sanat ve beceri ile tabir edilir Uzun el cömertliğe, güç ve kuvvete; kısa el cimrilik ve acizliğe, Elin kesilip vücuttan ayrılması dost ve yakınlaardan birinin vefatına; akraba ile münaesebeti kesmeye yahut işlerin bozulmasına, Elin kesilmesi takva ehli için hata sonucu yapılan yalancı...
 2. Eller

  Eller

  Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
 3. Türkçe için el ele!

  Türkçe için el ele!

  Türkçe için el ele Türkçe için el ele! Mehmet Akşit 1988 yılında New York’tan Minneapolis’e uçuyorum. Yanımdaki koltuğa boynuna bir portatif teyp, başına da kulaklıklar takmış genç bir adam oturdu. Teybin sesi oldukça açık. Dım tıs, dım tıs, dım tıs, kulaklıklardan dışarı taşıyor. Genç de aynı zamanda kendini müziğe kaptırmış, elleri ile bacaklarına vurarak tempo tutuyor: “tik...
 4. eller

  eller

  El...vereni var; alanı var.Kimisi karıştırır; kimisi düzeltir. Duaya duranı var; bedduaya duranı... Yumruk olanı var; baş okşayanı... Her işe koşanı var; her işten kaçanı... Hep bana! diyeni var; al sana diyeni... Elleriniz hangi ellerden? Hayırlı bir kişinin eli olmaktır her elin istediği; ama... sahibi "el" olup gidince... eller ne yapsın!
 5. Ellere Yapılabien Estetik Uygulamaları

  Ellere Yapılabien Estetik Uygulamaları

  el estetiği, eller, eller için estetik, genç görünmek, için, ilgili bilgiler burada Sevgili melekler, istediğiniz kadar saklamaya çalışın, elleriniz yaşınızı ele verir. Genç görünmek için ellerinizin bakımını unutmayın Ellerimiz, yüzümüzle birlikte en çok göz önünde olan organlarımızdır. Ellerimizin, yaşın gizlenemediği organlarımız olduğunu söyleyen Estetik ve Plastik Cerrahi...

Sayfayı Paylaş