kırışıklara teslim olmayın!

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
kırışıklara teslim olmayın!
göz altı kırışıklıkları için bitkisel çözüm göz çevresi kırışıklıkları için bitkisel çözüm kırışıklara altı kırışıklıklarına kırışıklarına
Kırışıklıklara teslim olmayın. Göz altındaki hafif çizgiler ve dekoltenizdeki kırışıklıkları düzeltmek için neler yapabilirsiniz ? İşte daha pürüzsüz ve diri bir cilt için bazı tavsiyeler :
1- Düz yastıkla uyuyun : Eğer geceleri, içi tıka basa doldurulmuş yuvarlak bir yastık ile uyuyorsanız, kırışıklıkların yüzünüze iyice yerleşmesine neden olursunuz. Bu şekilde uyumaya devam ettiğiniz taktirde çeneniz katlı bir görünüm alır. Uyuduğunuz yastığın düz olması kırışıklıklarınız için idealdir.

2- Parmaklarınızla okşayın : Her sabah, 2 dakika süre ile orta ve yüzük parmağınızı kullanarak masaj yapın. Burundan başlayarak yüz ve boynunuza uygulayacağınız bu masaj cildinizin gerginleşmesini sağlar.

3- Yeterli miktarda iyot alın : Metobolizma ve cilt hücreleri için tiroid hormonu oldukça önemlidir. Eğer yeteri derecede iyot alıyorsanız, cilt hücrelerinizin çalışması ve kendini yenilemesinde bir problem yoktur. Ancak vücudunuzun iyot bakımından fakir kalması cildin erken yaşlanmasına ve kırışmasına yol açar. Özellikle yaşadığınız yerde havadaki iyot oranı düşükse, bol iyot içeren yiyecekler ( örneğin deniz ürünleri ) yiyin ve iyotlu tuz kullanın.

4- Yağ maskesi : Bitkisel yağlardan oluşturulan bu maskeyi, cildinize haftada bir kez uygulamak, kırışıklıklarınızın belirgin şekilde azalmasını sağlayacaktır : Bir tatlı kaşığı buğday özü yağı, avakado yağı, zeytinyağı ve ayçicek yağını bir kabın içinde karıştırın. İçerisine 2 çorba kaşığı bal ekleyin. Bir fırça veya pamuk ile yüz ve boynunuza sürün. Daha sonra ince bir tülbent veya bezi, boyun ve yüzünüzün üzerine yayın. 2 saat süre ile bekletin ve ılık suyla durulayın.

5- Sigara içmeyin : Araştırmalar uzun süre sigara içenlerde, erken kırışıklık oluşma riskinin iki kat daha fazla olduğunu gösteriyor. Bu yüzden derhal sigarayı bırakmalısınız, eğer bunu yapamıyorsanız hergün C ve E vitaminleri almaya dikkat etmelisiniz. Hergün düzenli olarak nemlendiricinizi de kullanmayı ihmal etmeyin.

6- Düzenli uyuyun : Düzenli uyumak, uykunuzu alarak yataktan kalmak, cildinizin canlı ve taze görünmesini için kaçınılmaz kural. Ancak bu arada uyuduğunuz ortamdaki nem oranı da oldukça önemli. Havası kuru bir ortamda uyumak, kırışıklıklarınızın daha belirgin hale gelmesine neden olur. Örneğin yatak odanıza nem arttırıcı bir cihaz yerleştirebilirsiniz.

7- Bitkisel çaylardan faydalanın : Kandil otu içerisindeki silisik asidin cildin elastikiyetini arttırdığını biliyormuydunuz ? Aynı şekilde ıhlamur çayı da kırışmayı geciktirir. Nane çayında bulunan dogğal özlü yağlar ise, cildi temizleyerek kan dolaşımını düzene sokar.

8- Yosunlarla gençleşin : Günümüzde yosun özlerinden yapılan pek çok ürün kozmetik ürünleri satan parfümerilerde bulunuyor. Banyo esnasında bu yosun özlü ürünleri banyo küvetine boşaltın. Yosunların içerisinde bulunan mineral tuzlar ve bazı asit türleri, deri altı hücrelerinin çalışmasının daha aktifleştirerek cildi sıkılaştırır.

9- Güneşten koruyucu kremler kullanın. Güneşin UV adını verilen zararlı ışınları cildinizin ve kırışıklıkların bir numaralı düşmanıdır. Kızgın güneşin altında geçirdiğiniz saatler, pigment üretimini artırarak cildi kurumaya bırakır. Güneşe çıkmadan önce muhakkak cildinizi koruyucu bir kremle kamufle etmeniz gerekiyor.

10- Cildinize kompres uygulayın : Arpa içerisinde çok miktarda, cildi besleyen magnezyum tuzu ve bol miktarda vitamin bulunur. Arpa ile hazırlanan cilt maskesini haftada en az bir kez uygulamak, kırışıklıklarınız için oldukça faydalı olacaktır : Önce cildinizi bir tonikle silerek temizleyin. Daha sonra kobukları soyulmuş 200 gr. arpayı yumuşatana kadar kaynatın. Sonra bir tülbentten geçirerek yüzünüze yayın. 20 dk. kadar bekleyerek etki etmesini sağlayın. Bunu haftada 2 kez tekrarlayabilirsiniz.

11- Buz masajı : 1/4 lt. suyun içerisine 1 bütün limonu sıkın. Daha sonra bunu buzlukta dondurun. Buzla cilde masaj yapmak, kan dolaşımınını hızlandırmanın yanısıra, cilde serinlik ve canlılık kazandırır.

12- Soğuk- sıcak şok : Soğuk- sıcak değişimi deri altı hücreleri üzerinde uyarıcı etki bırakır ve kan dolaşımını hızlandırarak cildin yenilenmesini sağlar. Yüzünüzü önce sıcak su buharına tutun, daha sonra buzluktan çıkardığınız soğuk su ile yıkayın. Soğuk- socak şok sonrası açılan gözeneklerindeki siyah noktaları sıkın, sıkılaştırıcı bir tonikle yüzünüzü sildikten sonra nemlendirici bir kremle nem verin.

13- Bol maden suyu için : Eğer devamlı olarak alkol alıyorsanız, cildinizin zamanından erken yaşlanmasına davetiye veriyorsunuz demektir. Çünkü alkol aldığınız zaman, karaciğer alkolü vücuttan atabilmek için daha fazla vitamin ve sıvı harcar. Bu arada vücudunuz vitaminsiz ve susuz kalır. Alkol alırken bol miktarda maden suyu içerseniz, vücudunuz hem vitamin açısından dengelenir, hem de ihtiyaç duyduğu sıvıyı almış olur.

14- Kas masajı : Sabah akşam dişlerinizi fırçalamak için lavoboya gittiğinizde, ayna karşısında yüzünüze pratik bir masaj uygulayabilirsiniz. İki elinizin baş ve işaret parmaklarını göz altı bölgenize yerleştirin. Önce bastırarak yukarı sonra aşağı doğru hareket ettirin. İçinizden 6 ya kadar sayarak bekleyin. Aralıklarla bu hareketleri 3 dakika devam ettirin.

 
Kırışıklık Kremi Seçimi

Göz Altı Kırışıklıkları Tedavisinde en çok uygulanan yöntemler bunun için özel üretilmiş kremlerdir ve genellikle isimleri özenle seçilmiş ve fiyatları pahalıdır.Fakat en etkili krem Kayısı Çekirdeği Kremidir hem ucuzdur heryerde bulunabilir yüzlerce farklı marka tarafından üretilir

Tüm kremlerde dikkat edeceğiniz konu Parabensiz olmasıdır nedeni paraben kanserojen bir maddedir.Lütfen bu nedenle paraben içeren hiç bir kremi kullanmayınız.Kısaca Göz altı morluklarınız için Parabensiz Kayısı Çekirdeği Kremi kullanın hangi markayı aldığınız önemli değildir.
 
Geri
Üst