Kirli Kan Vücutta Nasıl Temizlenir?

T

TİTAN

Forum Okuru
Kirli Kan Vücutta Nasıl Temizlenir?
kirli kan vücutta nasıl temizlenir kirlenen kan nasıl temizleniyor açıklaması ile ilgili bilgiler burada melekler
Kalp vücudumuzun bir nevi motoru gibi görev yapar melekler :) Sürekli kan dolaşımı için çalışan kalp günde ortalama 100 bin kez atar.Evet melekler yanlış okumadınız,tam 100 bin kez :) Kalbimizin motor görevi yaptığı vücudumuzda kanımız sürekli dolaşır.Bu her bir vücut turu sonunda kirlenen kan nasıl temizlenir hiç düşündünüz mü? :)


kandolasimi-245.jpgKirli kan böbrek toplardamarı ile böbreklere gelir. Böbreklerde nefronlar yardımı ile kan süzülerek temizlenir. Temizlenen kan böbrek atardamarı ile vücuda geri gönderilir. Temizlenemeyen kirli kan ise boşaltım sistemi yardımı ile vücuttan atılır.

Kalbimizin daha rahat çalışmasını ve devr-i daimin hasarsız bir şekilde dönüşünü devam ettirmek istiyorsak,zararlı maddelerden uzak durup,sağlıklı beslenip, egzersiz yapmaya dikkat edelim melekler :tik:
 
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Kirli kan böbrek toplardamarı ile böbreklere gelir. Böbreklerde nefronlar yardımı ile kan süzülerek temizlenir. Temizlenen kan böbrek atardamarı ile vücuda geri gönderilir. Temizlenemeyen kirli kan ise boşaltım sistemi yardımı ile vücuttan atılır.
 

Benzer İçerikler

TİTAN
Cevaplar
4
Görüntüleme
14K
conversedelisi
C
*GüMüŞ*
Cevaplar
0
Görüntüleme
816
*GüMüŞ*
*GüMüŞ*
Uzman SühaN
Cevaplar
1
Görüntüleme
3K
kızılsaç
kızılsaç
Üst