Etiketler:
 1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.131
  Beğenilen Mesajlar:
  1.157
  Ödül Puanları:
  113

  Kırmızı pancar suyu tansiyonu düşürüyor

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  kirmizi pancar kırmızı pancar suyu suyu nasıl yapılır kırmızı nasıl yapılır hazırlanır Nefroloji ve Hipertansiyon Uzmanı Prof. Dr. Süleyman Türk, günlük bir bardak kırmızı pancar suyu içenlerde yüksek olan tansiyonunun bir saat sonra düştüğünün belirlendiğini ifade etti. Türk, kırmızı pancar suyunun kan basıncını düşürücü etkisinin 24 saat boyunca devam ettiğinin gözlendiğini belirtti.
  Türk, hipertansiyonun çok önemli bir sağlık problemi olduğunu söyledi. Türkiye'de her üç kişiden birinin yüksek tansiyon hastası olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Süleyman Türk, hipertansiyonlu hastaların tedavisi için harcanan paraların ülke sağlık bütçesi için büyük bir yük teşkil ettiğini anlattı.
  Hipertansiyonun kalp, böbrek ve beyinde hasara yol açan bir hastalık olduğunu kaydeden Prof. Dr. Türk, tedaviden önce korunmanın esas olması ve insanların yüksek tansiyondan korunmayı öğrenmesi gerektiğini vurguladı.
  Hipertansiyonun önlenmesi adına pancar suyunun faydalı etkisinin tespit edildiğini vurgulayan Türk, kırmızı pancarın Türkiye'de çok üretilen bir bitki olmasına rağmen tüketiminin pek yaygın olmadığını dile getirdi. Prof. Dr. Türk, hipertansiyon hastalarına günde bir bardak pancar suyu içmelerini önerdi.
  Yapılan bir araştırmada günde bir bardak kırmızı pancar suyunun 24 saat boyunca tansiyonu düzenlediğinin belirlendiğini aktaran Türk, "Araştırmada bir bardak kırmızı pancar suyunu içen gönüllülerin yüksek olan tansiyonunun bir saat sonra düştüğü tespit edilmiştir. Kırmızı pancar suyunun kan basıncını düşürücü etkisinin 3-4 saat içinde zirveye çıktığı ve 24 saat boyunca devam ettiği gözlenmiştir" diye konuştu.
  Prof. Dr. Süleyman Türk, dünyada her dört kişiden birinde yüksek tansiyon problemi olduğu bilgisini vererek, "Hipertansiyon yaşam kalitesini olumsuz etkileyen felç, kalp krizi ve böbrek yetmezliğine yol açan ana nedenlerden biri olarak yaşamımızı tehdit etmektedir" dedi.
  Kalp krizlerinin yüzde 50'sinde, beyin kanamaları ve damar tıkanıklığına bağlı felçlerin ise çoğundan hipertansiyonun etkili olduğunu kaydeden Prof. Dr. Türk, kırmızı pancar suyunun hipertansiyon tedavisindeki maliyeti ciddi miktarda azaltacak bir koruyucu hekimlik uygulaması olduğuna dikkati çekti.
  Kola ve benzeri gazlı meşrubatın sağlık açısından faydalı olmadığı gibi içerdiği sodyum sebebi ile hipertansiyon hastaları için riskli olduğunu dile getiren Prof. Dr. Türk, yeni neslin sağlıklı yetişmesi için çocukluk çağından itibaren meyve ve sebze suyu içme alışkanlığı edinmesi gerektiğini bildirdi. Türk, anne ve babaları bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

  kaynak: CIHAN

   
 2. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany
  Ce: Kırmızı pancar suyu tansiyonu düşürüyor
  teşekkürler paylaşım için..
   
Kırmızı pancar suyu tansiyonu düşürüyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ahmet Maranki kırmızı pancar kürü

  Ahmet Maranki kırmızı pancar kürü

  ahmet maranki kırımız pancar, ahmet maranki kırımız pancarın faydaları, ahmet maranki kırımız pancar suyu, kırımızı pancar, kırımızı pancar kürü, kırmızı pancarın faydaları, ahmet maranki beden temizliği, ahmet maranki kozmik beden temizliği, maranki beden temizliği, dr ahmet maranki, ahmet maranki kozmik beden temizliği Bir çok hastalığın tedavisinde başarılı sonuçlar elde edilmesine neden...
 2. Kırmızı pancarın yan etkileri

  Kırmızı pancarın yan etkileri

  kırmızı pancar kırmızı pancarın yan etkileri pancarın yan etkileri kırmızı pancarın yan etkileri, faydaları, kullanımı Bir çok olumlu etkisinin olmasının yanı sıra şeker hastalarının dikkatli kullanması gerkemtedir kırmızı pancarı. Çünkü faydalarının cabasında birde yan etkileri var Melek'ler:) Hastalıkların kol gezdiği bir dönemde yaşıyoruz. Sentetik ilaçlar ile adeta köşe kapmaca...
 3. İşte Çayın Bir Faydası Daha Tansiyonu Düşürüyor !

  İşte Çayın Bir Faydası Daha Tansiyonu Düşürüyor !

  çayın faydaları çayın zararları Sevgili melekler, çay sudan sonra milletçe en çok tükettiğimiz sıvı gıda. Kolesterolü düşürüyor, kanser riskini azaltıyor. Çayın faydaları az çok hepimiz biliyoruz ama şekersiz tüketmek şartıyla. Bu yazımızda da çayın tansiyonla ilgili faydalarını öğreneceğiz.. Sudan sonra dünyada en çok tüketilen içecek olan çay yüksek tansiyon sorunu olanların ilacı....
 4. Yüksek Tansiyon Hastaları Pancar suyu İçsin!

  Yüksek Tansiyon Hastaları Pancar suyu İçsin!

  bu konu yüksek tansiyona karşı bitkisel tedavi yöntemleri hakkında bilgilere yer vermektedir. Yüksek tansiyon yani diğer adı ile hiper tansiyon hastaları birçok yiyecek ve içecekten sağlık sorunlarından dolayı mahrum kaldığı gibi tansiyonun ne zaman ve nerde yükseleceğini bilemedikleri için sürekli bir tedirginlik yaşarlar. Birçok hiper tansiyon hastası sürekli olarak tansiyon ilacı kullanmak...
 5. Kırmızı Pancarın Müthiş Faydaları!

  Kırmızı Pancarın Müthiş Faydaları!

  kırmızı pancar, kırmızı pancarın faydaları, kırmızı pancarın yararları Sevgili melekler, her sebzenin kendine özel faydaları bulunuyor. Dengeli ve sağlıklı beslenmede önemli bir rol oynayan sebzelerden kış aylarının en faydalı sebzelerinden kırmızı pancarın faydalarından söz etmek istiyoruz sizlere... Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Kimya Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi...

Sayfayı Paylaş