Kışın da güneş gözlüğü takın

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Kışın da güneş gözlüğü takın
daks gözlük daks güneş gözlükleri güneş gözlüğü kış gözlüğü fiyatları
Gözü, ultraviyole ışınlarından koruyan güneş gözlüğünü sonbahar ve kış aylarında da kullanmalısınız. Çünkü bu zararlı ışınlar, göz merceğinin katarakt olmasına ve retina tabakasının zarar görmesine neden oluyor. Memorial Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Mustafa Temel, "Ayrıca, kornea denilen şeffaf tabakada yüzeysel hasarlar oluşabilir. Bu nedenle sadece yaz mevsiminde değil, sonbahar ve kış aylarında da güneş gözlüğü kullanılmalıdır" diyor. Güneş gözlüğünün mutlaka 'ultraviyole ışığını engelleyici' özelliğinin bulunması gerektiğini vurgulayan Temel, güneş gözlüğü alırken dikkat edilmesi gereken özellikleri şöyle sıraladı: "Camın renginden ziyade, ultraviyole ışığını engelleyip engellemediği önemli. Gözlükler, kaliteli ve belgeli olmalı. Polarize camlar bu konuda son derece başarılı camlardır."

bilgileriniz için teşekkürler yalnız bir sorum olacaktı bilgilendirirseniz sevirinirim. geçenlerde güneş gözlüğü aldım ve güneş gözlüğü alınacağında bir çok özellikten bahsediyorlar polarizenin dışında fakat şu an hatırlayamıyorum bu kadar farklı özellikler illaki gerekli midir?

Geri