kizlar acil bi soru??? antibiyotik hap hakkinda

ahueda

Aktif Üye
Üye
kizlar acil bi soru??? antibiyotik hap hakkinda
12 saat arayla alinan antibiyotik hapi aldiktan sonra

yaklasik 2 saat arayla paracetamol (ates ve agri kesici ) hapi yutulabilinirmi???

(esim grip olduda halsiz ve atesi var
bitkisel cözümleriniz varsa yazarsaniz sevinirim
simiden tesekkürler....
)

tabiki yutulur.zaten antibiyotikle beraber verilir gnelde bu haplar.yni biri antibiyotik biri ağrı kesici oluyor.almanya bu konuda biraz katı biliyorum ama türkiyede verilir.

tesekkürler canim zaten
hap türkiyenin tatildeyken sesim kisilmisti
ordan almistim esimde isten geldi hasta antibiyotik verdim

(amoksilav) (biliyorum doktor tavsiyesiz kullanmak iyi degil ama gec geldi doktora gitmedi)

(((Sifloks, duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu aşağıdaki enfeksiyonlarda endikedir: •Solunum yolu enfeksiyonları •Kulak-Burun-Boğaz enfeksiyonları •Böbrek ve idrar yolu enfeksiyonları, •Gonore dahil olmak üzere genital enfeksiyonlar, jinekolojik ve doğum sonrası enfeksiyonları •Sindirim sistemi enfeksiyonları (ağız, diş ve çene enfeksiyonları dahil) •Safra kesesi ve kanalı enfeksiyonları •Deri ve yumuşak doku enfeksiyonları •Kemik ve eklem enfeksiyonları •Sepsis •Abdominal enfeksiyonlar (peritonit vd.) •Bağışıklığın azaldığı durumlarda (immünosüpresif tedavi sırasında) enfeksiyon profilaksisi)

Amoksilav BID, aşağıda belirtilen enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır; Akut ve kronik sinüzit, Akut ve kronik otitis media, Tonsillit, Alt solunum yolu enfeksiyonları (kronik bronşit, pnömoni), Üriner sistem enfeksiyonları, Cilt ve yumuşak doku enfeksiyonları, Kemik ve eklem enfeksiyonları ))))))

sagol gülcan abla;)

Geri