kızlar düşük yapanlar yardım edin...

esinerkean mrh bişey soracam peki.ben de düşük yaptım 3 ay önce .şimdi de doktor coraspin verdi düşük yaptıgım için.siz içtiniz mi böyle bır hap.baska vitamın hapı da verdi.neden verdı acaba .2 ay içtim bebek tutmadı normal mı.ilkinde hemen olmustu ama.acaba ilaç ters mı edıyor.

tşk.6 haftalıktı.kafaya çok takıyrm.rabbim hayırlsını versin.salkım senin ilk düşükten sonra negibi kontroller yaptılar.hamileyken hiç vajinal ultraşon yaptılarmı?bende 5kere yaptılar son yaptıklarından sonra ölmüş bende dıyorum acaba ondanmı oldu.her gittıgimde yaptı.

Bitanem ben düşükden snr korundu eşim ama korunmasada olurmuş ama ben her ihtimale karşı korundum zaten düşükden sonra adet günümde anca düzene girdi 2 ayda onun sonrasında yumurtalıklarıma baktırdım genel bir kontrol sonraki aylar yumurtama baktı buyudugu gün çlışmamı söyledi ben acele ettiğim için 3 ayımda klomen ve çatlama ignesi yaptırdım ve sonucunda şükür hamile kaldım.düşükden sonra 6 ay sonra yada içinde kalabiliyorsun merak etme .herşey gönlünce olsunnnn...

salkım yazdıkların bana ilginç geldı ama adına çokkkk sevındım.darısı basımıza inş.merak ettim klomen kullanmasaydın hamıle kalabılrımıydın bu ılac nasıl bısey.çatlama iğnesı vuruman mı gerekıyordu.yanlıs anlama bilgilenmek ıstıyorum.okudukca yenı seyler öğrenıyorum.ben düşükten sonra 3 ay korundum.2aydır denıyoruz ama tutmadı halbu kı ilk gebelıgımde ılk denememızde tutmustu bebek.6 ay sonra mı hamıle kalabılırım düşük yapanlar öyle mı oluyor.korkmaya basladım.neden peki 6 ay bilgin varsa yazarmısın.sen 6 ay beklemek mi istemedın ya anlatırmısın .boşuna mı kürek sallıyorum kafayı yecem.ben de mı doktora desem de yaptıklarını yapsam..

merhaba bayanlar...
uzun zamandır yazılarınızı takip ediyorum ama bu ilk mesajım...
bende yaklaşık 6-7 ay önce düşük yaptım. daha doğrusu düşük denir mi bilmiyorum. bebeğim karnımda ölmüş. kürtaj yapıldı.. ilk gebeliğimdi ve tam 1 buçuk senelik özlemin ardından gelmişti ama gitti:( 1 sene hamile kalamayınca doktora gittim klomen verdi ama kullanmadım çünkü hormonları bozduğunu duydum zaten adetin yeni düzene gitmişti bende kullanmadım. birkaç ay sonrada hamile kaldım işte ;) neyse 6 haftadan sonra gelişmemiş bebeğin dedi doktor. tam 8 haftalıkken kürtaj yapıldı. sonrasında 3 ay korunduk doktor tavsiyesiyle. önceki ay birtakım hamilelik belirtileri yaşadım ama emin olun psikolojik değil çünkü yaşadıklarımın hamilelik belirtisi olduğunu sonradan öğrendim (burası sayesinde). gördüğüm bi rüya wardı çocuğa yorumlanıyormuş bende iyice hamileyim hawalarına girdim. birde yaşayanlar bilir insan hissediyo yani ben kaybettiğim bebeğimde bigün farkettimki sanki hiç hamile gibi değilim hatta anneme söyledim kendimi hiç hamile gibi hissetmiyorum garip dedim oda daha çok minik ne hissedeceksinki demişti bana. ve birkaç gün sonra bebeğin ölmüş olduğunu öğrendim. işte önceki ay aynen böyle hissediyordum yine. ve sonra hastalığıma bir hafta falan kala 1 2 damla kan geldi bende eywah hasta oldum dedim. sonrada bir daha kanamam olmadı. hemen internetten araştırdımki yerleşme kanaması denen şeye oldukça uygun. tamam artık dedim kesin hamileyim. hasta olacağım gün dayanamadım idrar testi yaptım negatif çıktı. ama teste bile inanmıyordum o kadar emindimki hamile olduğuma. ertesi gün adet oldum ve kızlar çektiğim sancıyı size anlatamam. normaldede çok sancılı olur ama bu kez yerden yere vurdum kendimi. sanırım düşük yaptım. ya düşük böylemi yapılıyo? çünkü internette oluşan hamileliklerin %60ı sizin daha haberiniz olmadan sonlanır gibi bişi yazıyodu. inanın bu konuda cahilim sanırım ;))
o adet sancısı sizce düşük sancısı olabilir mi?
bu arada baya uzun yazmışım. ilk ya idare edin ;))

bu arada bu ay yine bazı belirtiler mevcut adetime 5 gün war daha ve karnım sancılanmaya ayaklarım donmaya başladı.. bakalım hayırlısı ;)

sima
benzer konuları yasamısız senle gecmıs olsun.hamile de olanbılırsın aslında cünkü dedıgın gıbı erken hamılelelık zamanlarında düşük olunca adet zamanına denk gelıyor düşük yapısın veya 3 ,4 gün gecmıs oluyor adetın. sonrasında düişük yapınca adet oldugunu sanıyorsun.çok feci sancın da oluyor aslında..ama adet de olabılır .sen bunu
düşünme bence daha cok kafayı yersın.kendını adet oldun diye düşün.gelecek aya inş de.ben de düşük yaptım 4,5 haftalık gibiydi.adetimden 10 gün gecıkmıstı.ama testımden hamile oldugumu bılıyordum.yerleri öpecek kadar süründüm sancım oldu anlatamam.hastanelık oldum zaten.kürtaj olmadan düştü,biz de 3 ay korunduk.şimdi de 2 aydır denıyoruz ama tutmadı.şunu merak ettim adet olduysan kanamn durumu nasıl çok mu azmı.herzamankı gibi mi.diğerlerınden az ise yerlesme kanamsından şüphelen derim.benim ablama aynı sey oldu.yerlesme kanamasından sonra gebelıgını öğrendi.takma kafana derim.tüm sorunlar bundan cıkıyor.inş isteyen herkesın bebegı olur...

yaş 26 buçuk ;)
bahsettiğim önceki ay olan yerleşme kanamasından tam 1 hafta sonra adet oldum ve sanırım düşük yaptım çünkü o sancıyı 6 ay önce kürtaj olduktan sonra yaşamıştım meğer parça kalmış onu düşürene kadar yerlerde sürünmüştüm. söylediğinde haklısın düşünmemek kafaya takmamak gerek ama insanın elinde değil. bu ay yine hamile olduğumu düşündüren birtakım belirtiler yaşıyorum. normalin üstü bir derecede akıntı, daha muhtemeln ilişkiden 1-2 gün sonra başlayan ve hala dewam eden göğüs ağrısı. mide yanması, gaz problemi, 2 gündür karnım adet olacakmışım gibi ağrıyor normalde benim önceden ağrımaz adet sırasında çok sancım olur.
ilk gebeliğimi böyle anlamıştım zaten adet olucam bi türlü olamıyorum yazdım google amcaya ;)) oda hamile olabilirsin dedi. birde dün sol kasığıma bıçak saplanır gibi ağrılarım oldu. dün sabah 6da uykumdan uyandırdı resmen. bilmiyorum yaa daha test yapabilmek için 1 hafta 10 gün beklemem gerekiyor. çatlıcam meraktan. sabah eczaneye gidip şu hassasiyeti yüksek testten aldım. ama henüz yapmadım. sabah ilk idrarla yapılması gerekiyomuş. yarına kadar beklicem. çokta umutlanmak istemiyorum ama hiç değilse hamile değilsemde o psikolojiden çıkayım artık..

yaş 26 buçuk ;)
bahsettiğim önceki ay olan yerleşme kanamasından tam 1 hafta sonra adet oldum ve sanırım düşük yaptım çünkü o sancıyı 6 ay önce kürtaj olduktan sonra yaşamıştım meğer parça kalmış onu düşürene kadar yerlerde sürünmüştüm. söylediğinde haklısın düşünmemek kafaya takmamak gerek ama insanın elinde değil. bu ay yine hamile olduğumu düşündüren birtakım belirtiler yaşıyorum. normalin üstü bir derecede akıntı, daha muhtemeln ilişkiden 1-2 gün sonra başlayan ve hala dewam eden göğüs ağrısı. mide yanması, gaz problemi, 2 gündür karnım adet olacakmışım gibi ağrıyor normalde benim önceden ağrımaz adet sırasında çok sancım olur.
ilk gebeliğimi böyle anlamıştım zaten adet olucam bi türlü olamıyorum yazdım google amcaya ;)) oda hamile olabilirsin dedi. birde dün sol kasığıma bıçak saplanır gibi ağrılarım oldu. dün sabah 6da uykumdan uyandırdı resmen. bilmiyorum yaa daha test yapabilmek için 1 hafta 10 gün beklemem gerekiyor. çatlıcam meraktan. sabah eczaneye gidip şu hassasiyeti yüksek testten aldım. ama henüz yapmadım. sabah ilk idrarla yapılması gerekiyomuş. yarına kadar beklicem. çokta umutlanmak istemiyorum ama hiç değilse hamile değilsemde o psikolojiden çıkayım artık..

inş sima hamilesindir.
adına cok sevınırım.ama bize haber ver.iyi haberlerını alırız inş.olmazsa da cok üzülme beraber bekleriz artık.
haber vermeyı unutma

Geri