Klomenle Hamile Kalan Var mı? / Klomen Kullananlar

aymasev iyi dileklerin için çok teşekkür ederim.selenyum genelde erkekte sperm kalitesini arttırmak için kullanılıyormuş.belki sendede yumurtlama gelişsin diye verilmiştir..benim ebe bir arkadaşımda insülin hastası çıktı ama gebe kaldı ve perşembe günü doğurdu çok şükür 3,300 gr doğdu bebegi oyüzden ALLAHIM vermek isterse olur inşallah merak etme.letu yuda baktım kanser ilacvı diyo ne alaka sana verilmiş bilmiyorum o yüzden başka bir kadın doğum dr sormanı tavsiye ederim canımm..inşallah kasık ağrıların hamile kaldığın için olur yerleşme ağrılarıdır belki..ama adet olacagın içinde olabilir...hayırlısı bakalım...

kızlar nasılsınz herkeste bi sessizlik oluştu hadi ben bu ayın sonunu bekliyorum dr. gitmek için adetin 2. olması gerekiyormu tüp bebekte.ya durduk yere moralimi bozdum dün.duymuşunuzdur İSTİHARE NAMAZINI,yapılacak bir işin hayırlı olmasını dilemek için 2rekat namaz kılıp istihare duasını okuyup hiç konuşmadan kıbleye dönerek uyumak gerekmiş görülen rüyada kırmızı ve siyah renk olumsuz şerre, beyaz ve yeşil renk ise hayıra yorumlanırmış bilginiz var mı.ben dün yaptım tüp bebek için rüyamda kırmızı güller ile siyah telefon gördüm ve moralimi bozdum durduk yere..bu konuda bilgisi olan varmı??

RAPUNZEL canm tüp bebekte tam net olrak ne kadar ücretin çıktı yardımcı olur musun?rahim filmi sperm analizi felan ayrı ücret mi verdin??? tamamen hazırlıklı olmak istiyorum biliyorsun zaman azaldı bana....

tubacım doktor hanıma sordum o bu konularda bilgi sahibi...belkide diyor tüp bebek uygun değil normal yollardan gebe kalacaktır diyor...banada mantıklı geldi canını sıkma kaderimizde ne varsa onu yaşarız..belkide gerçekten doğal yollarla hamile kalırsın...kimbilir...hakkınızda hayırlısı olsun canımmm.

tubacım doktor hanıma sordum o bu konularda bilgi sahibi...belkide diyor tüp bebek uygun değil normal yollardan gebe kalacaktır diyor...banada mantıklı geldi canını sıkma kaderimizde ne varsa onu yaşarız..belkide gerçekten doğal yollarla hamile kalırsın...kimbilir...hakkınızda hayırlısı olsun canımmm.​

tubacım doktor hanıma sordum o bu konularda bilgi sahibi...belkide diyor tüp bebek uygun değil normal yollardan gebe kalacaktır diyor...banada mantıklı geldi canını sıkma kaderimizde ne varsa onu yaşarız..belkide gerçekten doğal yollarla hamile kalırsın...kimbilir...hakkınızda hayırlısı olsun canımmm.​

canım benm ilgin için teşekkürler.ben de prolaktin yüksekliği var eşim sperm analizi yaptırdı (krugerli)kadın doğum dr.kalite bozukluğu var dedi ürolojiye gönderdi üroloji morfoloji %3 ama sorun olmaz doğal yolla bebeğiniz olur dedi sayısı çok güzel hareketlilikte fena değil dedi aklımız karıştı bunlar geçen yıl yaşandı.biz de 1 yıl daha bekledik olan birşey olmayınca tüp bebeğe öyle karar verdik.zaten bir ay sonra evliliğimizin 5.yılına giriyoruz olsa olurdu demi doğal yol ile.ayrıca cnm ben de hemşirelik mezunuyum atanamadım ama. tabi terzi kendi söküğünü dikemezmiş diye bir söz var bzim oralarda :) herzman için seninn gbi buradaki diğer arkadaşlar gibi tecrübe sahibi arkadaşlara ihtiyacımız var.lütfen benm için dr. hanıma sorabilir misin,sperm analizinde morfoloji %3 iken sayıyı tam hatırlamıyorum ama normalin bile üstü idi.ileri hareketlilik %25 yerinde hareketlilik %25 tüp bebek olmadan olabilir mi bu değerlerle?tabi bi de benim prolaktinm dostinexsiz düşmüyor.75-80lerde kalıyo ilaçsız ancak dostinex kullanınca düşüyor.o da hamileliği önlüyormuş hamile kalsan bile düşüğe neden oluyormuş bu ilaç,tüp bebek yaptıracağız diyorum ama tutsa bile ilk 3 ayı prolaktin yüzüne büyük risk taşıyacağız.. bilgi vermeye devam edersen sevinirim.şimdiden teşekkürler....

kızlar nasılsınz herkeste bi sessizlik oluştu hadi ben bu ayın sonunu bekliyorum dr. gitmek için adetin 2. olması gerekiyormu tüp bebekte.ya durduk yere moralimi bozdum dün.duymuşunuzdur İSTİHARE NAMAZINI,yapılacak bir işin hayırlı olmasını dilemek için 2rekat namaz kılıp istihare duasını okuyup hiç konuşmadan kıbleye dönerek uyumak gerekmiş görülen rüyada kırmızı ve siyah renk olumsuz şerre, beyaz ve yeşil renk ise hayıra yorumlanırmış bilginiz var mı.ben dün yaptım tüp bebek için rüyamda kırmızı güller ile siyah telefon gördüm ve moralimi bozdum durduk yere..bu konuda bilgisi olan varmı??

canım benim keşke eşin istiharaye yatsaydı çünkü biz bayanlar olaya duygusal baktığımız için kafaya çok takıyoruz ve bu da bilinçaltına yerleşerek rüyalarda kendini gösterir. inşallah pozitif olur canım. bence eşin de istihareye yatsın ya da ykınlarından birinden rica et.

RAPUNZEL canm tüp bebekte tam net olrak ne kadar ücretin çıktı yardımcı olur musun?rahim filmi sperm analizi felan ayrı ücret mi verdin??? tamamen hazırlıklı olmak istiyorum biliyorsun zaman azaldı bana....

canım rapor çıkardık biz,raporlu 2500 hastaneye verdik ,yaklaşık 600 civarı ilaçlara gitti. rahim filmi istemedi doktorum. onun dışında kan tahlillerim ve sperm için de ayrı ücret istemediler,zaten herşey dahil verdiğin paranın içinde. canım benim stres yapmaya gerek yok rahat ol,tüp bebek işlemleri çok rahat geçiyor. enn başından şöyle anlatayım: adetin 2.günü gidiyosun alttan muayene oluyosun kist falan yoksa doktor hemen kullanacağn ilaçları yazıyor ve nasıl kullanılacağını hemşireler gösteriyor,sen de hemşire olduğun için kendi kendine iğnelerini yapabilirsin :) ben kendime yapmıştım tümünü,sonra yumurta takibine alıyorlar,yumurtalar yeterli olgunluğa geldikten sonra 3 doz çatlamayı geciktirici iğneni de vuruyosun sonra söyleyecekleri saatte çatlatma iğneni oluyosun yine saatinde hastaneye gidip anestezili yumurtaların toplanıyor,yarım saat sonra ayılıyosun ve 2 saat müşaade altında kaldıktan sonra evine gidiyosun,yumurtalar çatlayıp embriyolar yeterli olgunluğa geldikten sonra yine hastaneye gitmen söyleniyor,transfer işlemi yaklaşık 5 dk gibi kısa bi zamanda yapılıyor acısız bi işlem hiç korkma. transferden sonra yememen gerekenler ve hareketlerin ile ilgili bilgi veriyorlar.

tbacım transferin 12.günü kan testi yapman issteniyor. ha bu arada ben daha çok vitamin ağırlıklı beslenmeye çalıştım çünkü vitamin hücre bölünmesini sağlıyor,bi kaç kez balık ye bebeğin beyin gelişimi iiçin önemli. nane maydanoz ve çiğ et yasak. bunlar düşüğe sebep oluyor. salatada abartmamak şartıyla nane maydanoz kullanabilirsin.başka aklına takılan sorular varsa sor canım. hangi hastaneye karar verdin? şimdiden hayırlı olsun tatlım. no stres no panik

transfere sıkışık gitmen gerekiyor canım,transferden sonra kendini çok tutma altına sürgü iste yap ve rahatla ama başını kaldırmamaya dikkat et ki karın bölgen kasılmasın. transferden yarım saat sonra lvaboya kalkabilrisn dediler ben kalkmadım bi daha sürgü istemiştim çünkü emeğim boşa gider diye düşünmüştüm. yaklaşık 2 saat yattım 2 saat sonra küçük adımlarla arabaya binip evime gittim ve tekrar uzandım. dikkat etmen gereken şeylerden bi tanesi de kabız olmamaya çalış bol bol kayısı ye,ben yedim ve kabız olmadım sıvı gıdalar tüket. başka da aklıma geldikçe yazarım canım :)

Geri