Klomenle Hamile Kalan Var mı? / Klomen Kullananlar

Eveet arkadaşlar,4 tane gayet güzel gelişmiş yumurta var dedi doktor (3 klomen kullandım bu ay)Allahım bu kadar yumurtadan biri tutar İnşallahh. Bu arada bu kadar yumurta boşa gitmesin işi şansa bırakmayalım dedi doktor, yarın başka bir test yapıcak, bu testle eşimle benim sıvılarımız arasında bi uyumsuzluk olup olmadığına bakacakmış.
Geçen ay inşallah bu ay 1-2 hamiş olur, bize de moral olur demiştim. 2 arkadaşımız hamile kaldı (41 kere Maaşallah) her ay 1-2 hamiş olursa hepimiz bebişlerimize kavuşuruz inşallah:)

maşallah demekki bu ay bereketlisin harman darısı başımıza :) o bahsettiğin testi daha önce duymamıştım. hakkında hayırlısı olsun güzel haberler inş

eyesss cok sevnıdım senın adına ıns dogdugu gunlerınde goruruz rabbım bızlerede nasıb etsın inş.
seastarh ne guzel yaaa gledı melegın bizlerede dua et artık
harman degerlendır bu gunlerı yumuslar bosa gıtmesın
lady dualarım senınle inş tutar sankı tutacakmıs gıbı geçiyo içimden ya hayırlısı

şimall içinden ne güzel şeyler geçiyoo :) ya bilmiyorum bana da yakında hamile kalacakmışım gibi geliyor.Allahım hepimizin gönlüne göre versin inş

Off,doktor bugun rahim agzina bakti, mantar var dedi, 4 yumurtaya ragmen mantar ihtimalleri azaltiyomus,ilac kullanmaya basladim,deniyceZ bakalim yine de,Allah hepimize kolaylik versin

canım hiiiç kafana takma, olmayacaksa 4 yumurtayla da olmaz ama olacaksa mantar da olsa ilaç da kullansan ne yaparsan yap Allah ol dediyse olur. O yüzden hiiiç kafana takmaa. Sen sadece yürekten iste. Ben artık öyle yapıyorum. İçim daha rahat bu aralar. Umarım herşey yolunda gider canım. Sakın moralini bozup stres yapma

mrb arkadaşlar bende bu ay tedaviye başlıyorum adet olduğumda gidicem ona göre ilaç tedavisine başlıcaz inşşş yumurta çatlatmak için sadece klomen mi kullanılıyor arkadaşlar başka ilaçlarda varmı birde çatlatma iğnesi yumurtan olsada olmasada vuruluyormu bende pcos hastasıyım ve bu yüzden hamile kalamıyormuşum şansın ne olur acaba bilmiyorum birde çatlatma iğnesi ilaç kullanıldıktan ne zaman sonra yapılıyor yardımlarınızı bekliyorum Rabbim hepimiz için hayırlısını versin

mrb arkadaşlar bende bu ay tedaviye başlıyorum adet olduğumda gidicem ona göre ilaç tedavisine başlıcaz inşşş yumurta çatlatmak için sadece klomen mi kullanılıyor arkadaşlar başka ilaçlarda varmı birde çatlatma iğnesi yumurtan olsada olmasada vuruluyormu bende pcos hastasıyım ve bu yüzden hamile kalamıyormuşum şansın ne olur acaba bilmiyorum birde çatlatma iğnesi ilaç kullanıldıktan ne zaman sonra yapılıyor yardımlarınızı bekliyorum Rabbim hepimiz için hayırlısını versin

merhaba hoşgeldin aramıza pcoslu arkadaşım. adet olunca dr a gittiğinde söyler sana süreci ama anlatayım. Daha önce tahlil yapılmadıysa adetin 3. günü lh,fsh ve estradiol tahlillerine bakılması gerekiyor. bu tahliller önemli. bunların sonucu normal çıkarsa genelde adetin 5. günü klomene başlatıyor doktor. 5 gün vereceği doz neyse onu kullanıyorsun. 11. günden itibaren çağırıyo seni ultrasonla yumurtaların büyümüşmü boyutları nasıl kontrol ediyor. 2 günde bir çagırır. olgunlaşması demek yumurtanın 18-22 mm arasında olması demek. bu büyüklükteyse çatlaması gerekiyor. Bazı dr kendi çatlar diyomuş burdan okuduğum kadarıyla. Ama benimki riske atmıyor 18mm ye ulaşınca çatlatma iğnesi vurulmuştum ki bu da adetin 14. gününe denk geliyordu. Sonra 21. günü yaptırılan progesteron tahlili ile kaliteli bir yumurtlama olmuşmu ona bakılıyor. kaliteli yumurtlama olması demek yumurtanın istenilen olgunluğa ulaşım çatlamış olduğunun ispatıdır. Sonra 1 hafta daha bekliyosun ve kanda gebelik testi yaptırıp sonucu görüyosun hepsi bu :) ama bu detaylara hiiiç kafanı takma sadece hamile kalıcam inş de dua et bol bol hepimizin hakkında hayırlısı olsun. Bende bu ay adet olunca başlıcam bu sürece

ayrıca sadece pcos hamile kalmaya engel bir durum değil. tedavi edilmesi gereken bir hastalık sadece, tedavisiz takipsiz hamile kalmak zor sadece. Klomen yada yumurta büyütücü iğneler de bu amaçla kullanılıyor zaten, olmadı tüp bebeke kadar yolu var napalım biz içimizi ferah tutalım Burda klomenle hamile kalmış bisürü arkadaşımız var. Bende bunlardan biriydim. inş tekrar olacak

kızlar bende de pko luyum bu hamile kalmaya engel değil size garanti verebilirim ispatı kucağımdaki fıstığım 2 ay klomen kullandım ve şükür hemen hamile kaldım s-lady ninde dediği gibi bu hamile kalmaya engel değil sadece kendiliğinde hamile kalma ihtimalin biraz düşük hepsi bu..

merhaba hoşgeldin aramıza pcoslu arkadaşım. adet olunca dr a gittiğinde söyler sana süreci ama anlatayım. Daha önce tahlil yapılmadıysa adetin 3. günü lh,fsh ve estradiol tahlillerine bakılması gerekiyor. bu tahliller önemli. bunların sonucu normal çıkarsa genelde adetin 5. günü klomene başlatıyor doktor. 5 gün vereceği doz neyse onu kullanıyorsun. 11. günden itibaren çağırıyo seni ultrasonla yumurtaların büyümüşmü boyutları nasıl kontrol ediyor. 2 günde bir çagırır. olgunlaşması demek yumurtanın 18-22 mm arasında olması demek. bu büyüklükteyse çatlaması gerekiyor. Bazı dr kendi çatlar diyomuş burdan okuduğum kadarıyla. Ama benimki riske atmıyor 18mm ye ulaşınca çatlatma iğnesi vurulmuştum ki bu da adetin 14. gününe denk geliyordu. Sonra 21. günü yaptırılan progesteron tahlili ile kaliteli bir yumurtlama olmuşmu ona bakılıyor. kaliteli yumurtlama olması demek yumurtanın istenilen olgunluğa ulaşım çatlamış olduğunun ispatıdır. Sonra 1 hafta daha bekliyosun ve kanda gebelik testi yaptırıp sonucu görüyosun hepsi bu :) ama bu detaylara hiiiç kafanı takma sadece hamile kalıcam inş de dua et bol bol hepimizin hakkında hayırlısı olsun. Bende bu ay adet olunca başlıcam bu sürece

hoşbuldukk tşkler canım verdiğin bilgiler için bu sürece yeni gireceğim içn endişeliyim biraz ve sürecide merak ediyordum beni rahatlattınn inşallah hepimiz için hayırlısı olur ve bir an önce bebişlerimizi alırız Allah hepimizin gönlüne göre versin

Geri