gebe
 1. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.230
  Beğenilen Mesajlar:
  2.180
  Ödül Puanları:
  113

  Klomenle hamile kalan varmı?

  Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

  Klomen tedavisi, kısırlık (infertilite) şikayeti olan kadınların yumurtalıkların uyarılması amacıyla kullanılan ilaçtır. Genellikle tüp bebek tedavisi öncesinde kadınlarda yumurtlamayı sağlamak amacı ile yumurta çatlatma iğnesi ile birlikte kullanılır. Bu tedavi sonucunda kadınların %75’inde yumurtlama görülmekte ve bu kadınların da yaklaşık %35’i (Klomen tedavisi uygulan 100 kadından yaklaşık 20 tanesi) bu yolla hamile kalabilmektedir. Toplum arasında her ne kadar ikiz bebek şansını artırdığı söylense de bu düşük bir ihtimaldir.
  Tedavi ilk olarak Klomen hapı ile başlar. Bu tableti kullanmaktaki amaç olgunlaşmış yumurta elde etmek ve gebelik oluşmasını sağlamaktır. ilacın bitmesinin ardından hem kan tahlilleri hemde ultrason ile hasta takibi başlar.
  < Konu Resmi..>

  GEBELİKLE İLGİLİ TÜM KONULAR AŞAĞIDAKİ LİNKTE http://www.meleklermekani.com/forums/gebelik.59/

  Yumurta oluşumu gözlemlendiği zamanda doktor tarafından hastaya ilişki takvimi uygulanır ve çiftler belirlenen bu takvim günlerinde birlektelik yaşayarak oluşan bu yumurtanın döllenmesini sağlarlar. Bu sayede tüp bebek tedavisi gerekmeden hamile kalınır.


  Klomen Tedavisi doktor tarafından uygun görülmesi durumunda 5 aylık bir zamana kadar kullanılabilir. Klomen tedavisinin yanıt vermemesi durumunda tüp bebek tedavisi başlatılabilmetedir. Ayrıca burada tam sonuç alabilmek için klomen ile birlikte yumurta çatlatma iğnesi birlikte kullanılmaktadır.
  Klomen Kullanımı ve Sonrası

  Klomen Tedavisi ile Hamilelik
  Klomen tedavisi Adetin 3.-5. günü başlar. ideal olarak 50 mg x 2 olacak şekilde 5 gün boyunca kullanılır. Sürekli olarak yapılan ultrason incelemelerinden sonra 16-18 mm ye ulaşan yumurta görüldüğünde çatlatma iğnesi verilir. Bu aşamadan sonra ya planlı cinsel ilişki ya da aşılama tedavisi önerilir. Adet gecikmesi ve gebelik oluşması beklenir. Bu süre zarfında gebelik oluşmazsa başka bir tedavi seçeneği (Çatlatma iğnesi ile yumurtalık uyarılması ya da tüp-bebek) tercih edilir. Klomen Tablet doktor takibi olmadan kullanılmamalıdır.
  Klomen Tablet Yan Etkileri

  Doktor tarafından belirlenen dozda kullanılması durumunda yan etkileri çok ama çok az olan bir ilaçtır. Ancak bazı hastalar da bulantı, ateş basması ve kanama olması gibi yan etkileri görülebilmektedir.

   
  Son düzenleme: 6 Nisan 2016
 2. filiz mol

  filiz mol Forum Okuru

  bende klomenle hamile kaldım
   
 3. eminale

  eminale Forum Okuru

  kızlar klomen kullandıktan 2 ay sonra hamile kaldım 1 ay tedaviye ara vermiştik o arada oldu
   
 4. hanife tunç

  hanife tunç Forum Okuru

  klomen yurmurtlamaya iyi geliyor. yumurtlama sorunu olup hamile kalmayanlar klomenle hamile kalabiliyor.
   
 5. besna eray

  besna eray Forum Okuru

  kızlar klomen sonrası kasıklarda ağrı olması normalmi
   
 6. hanife tunç

  hanife tunç Forum Okuru

  evet canım klomen kullanırken kasıklarında ağrı olması normal akıntında çok olur .ben klomen kullanırken su gibi akıntım olurdu doktora sorduğumda akıntının nedeni nedir diye doktorum yumurtlaman gerçekleşmiş ondan akıntın var demişti. hamile kalana kadarda kasıklarım çok ağırdı
   
 7. besna eray

  besna eray Forum Okuru

  sağol canım inşallah bende klomenle hamile kalırım başka bir şeye gerek kalmaz peki klomen kullandıktan sonra nasıl hamile olduğunu öğrendin.
   
 8. hanife tunç

  hanife tunç Forum Okuru

  en son hangi tarihte adet olduysan o adet tarihi bekle adet olmazsan test yap canım başka türlü hamilelik anlaşılmıyor hep fasa fiso bilgiler var . test yapmadan hamileik anlaşılmıyo ben belirtilerin hepsini 1 ay 1 hafta sonrası hissettim
   
 9. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.230
  Beğenilen Mesajlar:
  2.180
  Ödül Puanları:
  113
  Kesinlikle doğru . Gebelik belirtilere dayanarak teşhis edilmez. Belirtiler psikoliojik olabilir . Klomen ve çatlatma iğnesi ile tedavi olanlara tavsiyemiz , beklenen menste gecikme olursa test yapılması. En net ve doğru şekilde gebeliğin teyidi içinde HCG testiinin yapılmasını uygun buluyoruz.
   
 10. Uryan kız

  Uryan kız Forum Okuru

  11 aylık evliyim doktorum çocuk olması için klomen verdi bugün bitti yarın iğne vurcaz ama kasığım çok ağrıyor akıntım su gibi hamilemiyim çatlatma iğnesi zararlı olurmu ? tsk ederim
   
 11. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.230
  Beğenilen Mesajlar:
  2.180
  Ödül Puanları:
  113
  Merhaba,

  İlaç hormon bazlı ve yumurtalıklarınızı uyararak ovülasyonu sağlıyor. Bu tür yakınmaların olması normaldir. Henüz gebe değilsiniz. Çatlatma iğnesi olgunlaşan yumurtalarınızı çatlatarak gebeliğe elverişli hale getirecektir. Hekiminiz muhtemelen yumurtalarınızın durumuna bakıcak ona göre çatlatma iğnenizi vuracağınız zamanı , birliktelik dönemini size söyleyecektir..
   
Klomenle hamile kalan varmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Klomenle Hamile Kalan Var mı? / Klomen Kullananlar

  Klomenle Hamile Kalan Var mı? / Klomen Kullananlar

  klomen klomen tedavisi kullanımı klomenle hamile kalanlar kullananlar Melekler, aranızda Klomen kullanan ve/veya Klomen kullanarak hamile kalan var mı acaba? Varsa burada bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?
 2. klomenle hamile kalan var mı?

  klomenle hamile kalan var mı?

  kalan varsa yardımcı olsun
 3. Kisti olup hamile kalan varmı?

  Kisti olup hamile kalan varmı?

  kist hamileliğe engelmidir,kist gebe kalmaya engelmidir,kist hamile kalmayı önlermi,kist kısırlık yaparmı,kist ve kısırlık hakkında bilgiler Kadınların korkulu rüyası yumurtalık kistleri miyomlardan sonra en sık saptanan jinekolojik problemlerdir. Şiddetli kasık ağrısı, karında şişlik ve ele kitle gelmesi gibi belirtilerle kendini gösterebilen bu kistler bazen ilaç tedavisi ile kontrol...
 4. Çift rahimle hamile kalan varmı?

  Çift rahimle hamile kalan varmı?

  Anne karnındayken dişi fetusta rahim, iki küçük tüpten oluşmaya başlar. Fetus büyüdükçe bu tüpler birleşerek büyük, içi boş bir organı yani rahmi meydana getirirler. Bazen bu tüpler tam olarak birleşmezler ve her biri ayrı bir boşluk oluştururlar. Bu durumda çift rahimden bahsedilir. Çift rahimde, genelde her birinin ayrı rahim ağzı olur. Bazı çift rahimli kadınların vajinaları da çift olur...
 5. Klomen kullanıp hamile olan varmı

  Klomen kullanıp hamile olan varmı

  Merhaba benim bi sorum olcakti pko rahatsizligim var 2 aydir klomen kullaniyorum benim gibi olup hamile kalan varmi acabaa. Bide hsg hakkinizda bilgisi olan varmi

Sayfayı Paylaş