kokoşlar odası....:)

oriflame radiance yaz ışıltılı vücut losyonunu kullanmaya basladım ışıltı veriyor gercektende malum kışın donuk görüntüsünden kurtulmak için birebir hafif bronzluk veriyor

vucut8.jpg

Meleklerim güzel bir bölüm buda
Ee kokştur her kadın azda olsa çokta olsa
Buda kokoş kurabiyesi -adı gerçekten kokoş kurabiyesi-
:piha:

kokos7tv.jpg

Beze yapma niyeti ile başladığım, yumurta ve şeker çırpma işleminin ortasında karışıma hindistan cevizi ekleme fikri aklıma geldi.İyiki gelmiş.Akşamdan kurabiyeleri görüp burun kıvıran ve tadına bakmayan oğlum, okuldan geldiğinde bir tanesini bile bulamadı.Babasının bu duruma şahit olmasından sonra söyledikleri duyulmaya değer sözlerdi doğrusu.
-Oğlum; akşamdan yiyip tadını bilseydin, gece uykudan bile kalkıp yerdin..
Eh bende bu sözlerden sonra bütün mütevaziliğimi kaybettim. Afife ve Ece'duyurulur :)
MALZEMELER

• 1 yumurta akı
  • 2 çay bardağı pudra şekeri
  • 2,5 çay bardağı hindistan cevizi
YAPILIŞI

• Yayvan bir tencereye su koyup ocağa koyun.Isıya dayanıklı ayrı bir kabı üzerine oturtup yumurta akı ve şekeri koyulaşana kadar çırpın.
  • Hindistan cevizlerini ekleyip bir müddet daha çırpmaya devam edin.
  • Karışımdan yağlı kağıt serilmiş tepsiye, tatlı kaşığı ile 1 er kaşık aralıklı olarak dizin.
  • 100 C de ısıtılmış fırında içleri tamamen kuruyana kadar pişirin.
  • Ben ilk aşamada fırını yüksek ısıya ayarladığımdan biraz kızardılar.Çikolata sosa batırıp servis yapmayı düşünüyordum fakat biraz daha beklesem resmini çekecek kurabiyem kalmayacaktı :))

Geri