Koyu renk adet kanı olmak neyin belirtisi olabilir hanımlar

• Konbuyu başlatan brck13
  • Başlangıç tarihi
B

brck13

Forum Okuru
Koyu renk adet kanı olmak neyin belirtisi olabilir hanımlar

Koyu renk adet kanı melek kadınlar kulubü koyu renk adet olmak forum'da.​

İki aydır çok koyu kırmızıdan daha koyu renkte adet oluyorum kızlar neden olabilir sizce? Kuyu renk adet kanı neyin belirtisidir? Böyle bir durum yaşayan var mı farklı bir durumla mı karşı karşıyayım daha önce böyle olmazdım ben. Bu bir kistin belirtisi filan olabilir mi adet olurken ağrım da çok oluyor da özellikle başladığında değil de kan koyu olmaya başladığında ağrım çok oluyor.

Merhaba
Adet kanının koyu renk gelmesi rahimde önceden birikmiş kanın beklemesi sonucu oluşmuş bir renktir. Adet olurken koyu kırmızı bordo gibi ya da daha koyu renk görülen adet kanaması gece boyunca akmayan kan rahimde beklediği için de koyulaşmaktadır. Yani çoğu kadında bu olabilmekte yani pıhtılı şekilde gelmediği sürece birikmiş kanın rengi koyulaşmış şekilde döküldüğü söylenmekte.
Koyu renk adet kanı bazı kadınlar tarafından paniğe neden olsa da normal kan rengi olarak kabul edilebilir. Pıhtı şeklinde gelen kanama hormonların dengesinin bozulduğuna işaret edebilir bu yüzden pıhtılı kan gördüğünüzde doktorunuza danışabilirsiniz.

Şimdi dilerseniz ilginizi çekebilecek bir konuyu daha aşağıdaki linkten sizinle paylaşmak istiyorum. ''Adet döneminde parça pıhtı gelmesi normal midir'' yazımızı ilgiyle okuyacağınıza eminim çünkü her dönemde her kadında bu tür kanamalar olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri