Kozmetik diş hekimliği nedir ?

Uzman SühaN

Administrator
Kozmetik diş hekimliği nedir ?
Dişleriniz ve diş etleriniz genel sağlığınız için önemli bir rol oynamaktadır.Dişlerinizden aldığınız bir enfeksiyon, diş etlerine ordan kolayca vücuda yayılabilir ve diğer organları etkiler. Ayrıca dişleriniz ve diş etleriniz zihinsel sağlığınız için de önemlidir. Daha beyaz bir gülümseme güveninizi ve performansınızı artırabilir.Sorunları önlemek için ağız hijyeninize dikkat etmeniz gerekir.

Bembeyaz dişler için bakım önerileri


Dişleriniz ve diş etleriniz rutin ev ve profesyonel bakıma ihtiyaç duyar. Bu bakımın bir kısmını siz bir kısmını kozmetik diş hekimi gerçekleştirecektir.Diş ,diş hekimliği,kozmetik diş hekimliği,kozmetik diş hekimliği nedir,kozmetik diş hekimliği ile ilgili bilgileri makalemizin devamın da bulabilirsiniz.


kozmetik diş hekimliği.jpg


Kuron diş bakımı nasıl yapılır?

Geleneksel diş hekimliği ağız hijyenine ve ağız hastalıklarının önlenmesi, teşhisi ve tedavisine odaklanmış olsa da, kozmetik diş hekimi bir kişinin dişlerinin, ağzının ve gülümsemenin görünümünü iyileştirmeye odaklanır..Başka bir deyişle, restoratif, genel ve aile dişhekimliği uygulamaları gerekli tedaviyi gerektiren diş problemlerini ele alırken, kozmetik diş hekimliği istenen tedavileri ve hizmetleri sunmaktadır.


Kozmetik Diş Hekimi Nedir?


Genel olarak konuşursak, bir kozmetik diş hekimi, gülümseme tasarımı ve diş malzemesi kavramlarını kapsamlı bir şekilde inceleyen, en iyi sanat eseri olarak tanımlanabilecek şeyleri yaratan bir onarıcı diş hekimidir. Kozmetik diş hekimleri genellikle, kozmetik diş hekimliği araştırmalarında olağanüstü başarıyı doğrulamak için sürekli eğitim ve akreditasyon düzeyleri sağlayan profesyonel bir organizasyona sahiptir.

Kozmetik Diş Hekimliği Tedavileri

Diş beyazlatmak için diş hekimlerinde kullanılan iki teknik vardır: kimyasal veya mekanik. Kimyasal tekniklerle bir diş hekimi, diş minesinde bir kimyasal reaksiyon başlatmak için kimyasallar kullanacaktır. Hidrojen peroksit ve karbamid peroksit de dahil olmak üzere kimyasallar, kimyasal tepkimelerin gerçekleşmesine ve dişlerin ağartılmasına neden olacaktır.

Mekanik teknikler, diş fırçalamayı içerir ve dış tabakalardan oluşumu giderir. Ne olursa olsun, dişin rengi değişmez.

Genellikle, mekanik ve kimyasal ağartma prosedürleri çoklu tedavileri gerektirir. Bir diş hekimi ofisinde daha etkili sonuçlara sahip olma eğiliminde olan yüksek konsantrasyon tedavileri bulunur.

Ortodonti

Ortodonti dişlerin ve çenelerin düzensizliklerinden kaynaklanan çarpık dişlerin onarılmasına odaklanan dişhekimliği dallarından biridir. Dişler ve gülümseme düzleşmeden önce ortodonti birkaç yıl sürebilir ve safhalar düzleşir. Ortodontist, sorunun kaynağını belirlemeli ve daha sonra stratejik bir tedavi planı hazırlamalıdır. Bu planlar, insanlar birbirine benzemediği için yaratıcılık gerektirir. Ortodontistler uzmanlık ve tecrübelerine dayanarak tedavi planları hazırlarlar.

Ortodonti Nedir?
Protezler

Protez diş protez dişleridir. Protezler bazı dişlerin veya tüm dişlerin yerine geçebilir. Çıkarılabilir olabilirler veya ameliyatla kalıcı olarak yerleştirilebilirler.
İnsanlar dişleri enfeksiyonlar, diş çürüğü ve yaşlılığı da içeren çeşitli nedenlerle kaybederler. Bir kişi bir dişini, birkaç dişini kaybedebilir veya tamamen diş çürümesine uğrayabilir. İnsanlar uyuşturucu kullanımı, malnütrisyon veya yaralanma nedeniyle tüm dişlerini kaybederler. Ne olursa olsun, insanların dişlerini kaybetmelerinin tek nedeni bu değil. Birçok neden, ömür boyu oral hijyen alışkanlıkları ve genetik ile ilgilidir.

Protez dişlerin bakımı nasıl olmalıdır?

Porselen Veneerler

Kozmetik diş hekimliği alanında bir diğer popüler seçenektir. Bir dişin veya dişlerin estetiğini anında geliştirmenin yanı sıra, veneerler boyut, şekil ve hizalama gibi küçük ihlalleri düzeltmek için kullanılır.


Diş İmplantları

Dental implantlar, protezin (suni protez) diş hekimliğinin bir parçası olarak diş kaybını telafi etmek için kullanılan yapay diş kök replasmanlarıdır. Çoğunlukla sonuç sadece gelişmiş bir gülümseme değil, aynı zamanda daha genç bir görünüştür, çünkü eksik dişler yüzün çökmesine ve sizi daha yaşlı görünmesine neden olur. Maliyet, implantların kalitesine ek olarak kaç implant ihtiyacınıza bağlı olarak değişecektir.


Kozmetik diş hekimliği, gülüşlerinden memnun olmayan insanlar için birçok seçenek sunmaktadır. Gülümsemeniz en önemli özelliklerden biridir. Diş hekimliği sürekli olarak gelişmekte ve çeşitli gelişmiş tedavi seçenekleri ile her yaştan hastaya güzel, sağlıklı ve estetik bir gülümseme sağlamak kolaylaşmaktadır.
 
Son düzenleme:
Üst