Kulak düzeltme estetiği otoplasti

Uzman SühaN

Administrator
Kulak düzeltme estetiği otoplasti
Kulak düzeltme ameliyatı dış kulak deformitelerini düzelten bir prosedürdür. Kulak düzeltme ameliyatı çok yaygın bir işlemdir ve dış kulağın yeniden biçimlenmesinin çeşitli türlerini içerebilir. Kulak ameliyatı, ayrıca otoplasti olarak da bilinir, kulak şeklini, pozisyonunu veya oranını artırabilir.Otoplasti, doğumda ortaya çıkan, gelişme ile belirginleşen veya yaralanmanın neden olduğu kusurlu kulakları tedavi edebilen bir kulak yapısında hatayı düzeltebilir.Kulak ameliyatı daha doğal bir şekil oluştururken, kulak ve yüz dengesi ve orantısı getirir. Küçük şekil bozukluklarının bile düzeltilmesi görünüşe ve benlik saygısına büyük katkılar sağlayabilir.
Kulak düzeltme estetiği otoplasti.jpg


Çocukluk çağından başlayarak birçok kişi, kulaklarının boyutlarına veya biçimine göre mutsuzdur. Yetişkinler kusurlu kulaklarını saçlarıyla veya şapkalarla saklamaya çalışabilirler. Çocuklar arkadaşları arasında alay konusu olabilirler.Neyseki otoplasti, kozmetik olarak kulak görünümünü düzeltebilir.İşlem kişinin görünümü, güvenini ve genel yaşam kalitesini etkileyebilir.Bu düzeltici cerrahi, yetişkinler ve çocuklar arasında son derece popülerdir.Otoplasti veya kozmetik kulak cerrahisi, bir veya her iki kulağın şeklini değiştirmek için kullanılır. Kulaklarının büyüklüğü, şekli veya yöneliminden memnun olmayan hastalarbu işlemi yaptırabilir.


Kozmetik kulak cerrahisi genellikle ameliyatın kapsamına bağlı olarak bir ila iki saat sürer.Rekonstrüktif kulak cerrahisi deformiteleri veya yaralanmaları düzeltmek için kullanılan otoplasti biçimidir.Rekonstrüktif kulak ameliyatını gerektiren yaralanmalar arasında yanıklar, laserasyonlar ve enfekte veya yırtık piercing vardır. Kulak cerrahisi doğal görünümlü bir insan kulağını yeniden yaratmak için çeşitli cerrahi teknikler ve diğer rekonstrüktif işlemleri harmanlar. Bazı durumlarda, kıkırdak hastanın kaburgalarından çıkarılarak kulağı güçlendirir ve daha doğal bir görünüm elde etmesine yardımcı olur. Deri grefti gerekliyse, doku genellikle hastanın üst kalça alanından aktarılır.


Bilateral otoplasti, her iki kulakta yapılan bir kulak sabitleme ve yeniden şekillendirme cerrahisidir. Bilateral otoplasti, tek bir kulak içeren ameliyatla aynı şekilde yapılır ve aynı iyileşme süresine, potansiyel komplikasyonlara ve yararlara sahiptir. Her iki taraflı otoplasti sonrasında kaşıntı ve zonklama gibi prosedür sonrası yan etkiler biraz daha belirgin olabilse de rahatsızlık az olmalıdır. Bazı hastalar kulaklarının çok büyük olduğundan yakınır.Kulak küçültme ameliyatı olarak bilinen bir otoplasti ile büyük kulaklar küçültülebilir.Çoğu kişi bir otoplasti sonucundan memnundur ve genellikle bu güvenli bir prosedürdür.Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün boyunca, kulaklarda ağrı ve hassasiyet ya da uyuşukluk olabilir. Birkaç hafta boyunca karıncalanma hissi yaşayabilirsiniz.Kulaklarınızı enfeksiyona karşı korumak için ilk birkaç gününüzde başınızın çevresine bir bandaj giymeniz gerekebilir. Bu süre içinde saçınızı yıkayamazsınız.


Bekleyecek yan etkiler


Kulak düzeltme ameliyatından sonra genelde şu özelliklere sahiptir:

Her kulağın arkasında küçük bir yara izi

Kulakların çevresinde hafif morluklar

Acılar, hissizlik veya kulaklardaki karıncalanma

Bu semptomlar zamanla solup gitmelidir.


Her tür operasyonda ayrıca küçük bir risk taşır:

Aşırı kanama

Kesilen yerdeki enfeksiyon

Anestetik alerjik reaksiyon


Kozmetik cerrahi bazen yanlış olabilir ve sonuçlar beklediğiniz gibi olmayabilir.Cerrah hastanın kulaklarını iyice inceleyecek ve sorunu düzeltmenin çeşitli yollarını tartışacaktır. İlk danışma, otoplastinin hasta için en iyi prosedür olup olmadığını belirleyecektir.Eğer otoplasti mümkün bir tedavi seçeneği olarak gösteriliyorsa, cerrah kulak cerrahisi prosedürünü ayrıntılı olarak anlatıcaktır. Açıklama büyük olasılıkla anestezi, hastanın tıbbi geçmişi ve ameliyat ile ilişkili maliyetlerle ilgili ayrıntıları içerecektir. Ayrıca otoplastinin olası riskleri ve komplikasyonları hakkında bilgi verilecektir.Bir kulak operasyonuna başlamadan önce, prosedür, olası sonuçlar, riskler ve fiyatlar hakkında iyi bilgilendirilmiş olmalısınız.
 

Uzman SühaN

Administrator
Vücudun belirgin özellikleri olarak, kulak şekli ve boyutu, yüzümüzde ne hissettiğimiz üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Otoplasti (kulak düzeltme ameliyatı) kulağı yeniden şekillendirmek ve yeniden yapılandırmak için cerrahi bir prosedürdür. Kulaklarınızın şekli, boyutu veya pozisyonundan memnun değilseniz, ondan fayda görebilirsiniz.Her anatomik problemin kendine özgü çözümü gerekir. Her kulak düzeltmesi lokal anestezi ile yapılabilir, bu, işlemden hemen sonra evinize gidebilirsiniz.Kulak düzeltme ameliyatından sonra özel bakım sonrası talimatlar verilecektir. Her kulak düzeltmesi farklıdır ve her hasta, özel olarak hazırlanmış bir bakım sonrası bakım planını alır.Kulak düzeltme ameliyatı ile yara izi , birkaç hafta ila bir ay arasında geçebilir.
 

Uzman SühaN

Administrator
Kulak düzeltme ameliyatı veya Otoplasti insizyon, skorlama ve dikiş tekniklerinin bir kombinasyonudur. Çıkıntı yapan kulak anormalliği olarak sınıflandırılır, ancak hem çocuklar hem de yetişkinlerde ciddi duygusal sorunlara neden olabilir. İşlemin seçimi, kulak anormalliğinin şiddetine dayanır.Kulak yeniden şekillendirme cerrahisinin sonucu, arzu edilen değişikliklere bağlı olarak büyük ölçüde değişir.Her türlü cerrahide olduğu gibi, kulak düzeltme prosedürü cerrahınızın sizinle tartışacakları çok küçük komplikasyon riski taşımaktadır. Çeşitli kulak düzeltme ameliyatı seçenekleri vardır, bu nedenle otoplasti fiyatları değişkenlik gösterebilir.Genel sağlığınız iyi ise, olumlu bir tutum ve gerçekçi beklentiler varsa, büyük olasılıkla bu prosedür için iyi bir aday olabilirsiniz.
 

Uzman SühaN

Administrator
Kulak düzeltme ameliyatı hem çocuklar hem de yetişkinler için en yaygın plastik cerrahi prosedürlerinden biridir . Ameliyat dış kulağın görünümünü hem çocuklarda hem de yetişkinlerde değiştirir. Otoplasti kulakları yeniden şekillendirebilir ve yeniden konumlandırabilir, böylece yüzün geri kalanına orantılı olur. Bu, güveni güçlendirebilir ve alay ve zorbalık ile ilişkili psikolojik etkileri reddedebilir. İşlemin ayrıntıları, kişinin özel problemine bağlıdır. Nihai hedef, cerrahın ameliyatın yapıldtğına dair görünür bir işaret bırakmadan, doğal, orantılı ve simetrik bir görünüm yaratmasıdır. Bu özel prosedür mükemmel sonuçları sağlayabilir, erkekleri ve kadınları büyük, düzensiz veya çıkıntılı kulaklardan kaynaklanabilecek istenmeyen dikkatten kurtarır. Çoğunlukla, bu işlem sırasında yapılan ince yarıklar ve izler, kulağın arkasında gizlidir. Bununla birlikte, yara izlerinin görünümü genellikle ameliyattan sonra kademeli olarak kaybolur
 
Üst