Kulak kaşıntısı neden oluyor

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Kulak kaşıntısı neden oluyor
kulak kaşıntısı nasıl geçer kulakta kaşıntı neden olur boğaz kaşıntısı nasıl geçer
kulak kaşıntısı, neden olur, ne iyi gelir, nasıl geçer, tedavisi, nedenleri,Hepimizin başına nadir de olsa mutlaka gelmiştir kulak kaşıntısı. Peki kulağımız neden kaşınır ve ne yaparsak geçer; buyrun öğrenelim Melek'ler:)


84d9c4e9f9008f.jpg

Kulakta kaşıntı hissi ve buna zaman zaman eklenen ağrılar birçok insanı rahatsız eden şikayetler.Buna bağlı kbb poliklinikleri çokca hasta tarafından yoğunlaştırılmakta.Bu gereksiz yoğunluğu azaltma adına birkaç noktayı vurgulamakta fayda var.

Esasen kulakta kaşıntısı olan olguların çoğu kulaklarına yabancı cisim sokarak kaşıyan olgular.Bu işlem yani kulağı karıştırmanız rahatsız olduğunuz kaşıntı hissini o anda rahatlatacak ama sonrasında daha fazla kaşıntı ile sizi rahatsız edecektir.Yani giderek artan bir kaşıntı hissi oluşacaktır.Bu noktada bu hastaların çoğunun önemli bir hastalığı olmadığını vurgulamak gerekir.

Kulaktaki bu kaşıntı hissinin nedeni hastanın kulağını kaşımasına bağlı dış kulak yolunda egzema gelişmesidir..Daha da ilerlediği durumda kulak mantarı oluşacaktır. Kulak mantarı mutlaka kbb uzmanınca tedavi edilmesi gereken önemli bir hastalıktır.

Mantar ve egzema dışında aşırı baharatlı beslenme alışkanlığı, başka sistemik hastalıklar ve kronik orta kulak iltihabı da kaşıntı oluşturabilir.

Ancak özetle şunu vurgulamakta fayda var; kulağınızı karıştırma alışkanlığını bırakırsanız büyük ölçüde bu rahatlamanızı sağlar..Buna rağmen devam eden kaşıntı varsa bir kulak burun boğaz uzmanına başvurmanızda fayda var..
 
ßeLeN

ßeLeN

Paylaşımcı Melek
Üye
Çok komik bir duygu ama ya sokakta kaşındığı zaman falan sinir oluyorum .
 

Benzer İçerikler

Uzman SühaN
Cevaplar
2
Görüntüleme
4K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
11K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
SadmiN
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
SadmiN
SadmiN
Üst