Etiketler:
 1. »| HeRCai |«

  »| HeRCai |« Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  22 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.944
  Beğenilen Mesajlar:
  20
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  [ne önemi varki ?] ツ

  Kulaklarınız mı çınlıyor?

  Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında »| HeRCai |« tarafından paylaşıldı.

  hamilelikte kulak çınlaması gebelikte kulak uğuldaması hamilelikte uğuldaması kulaklarda uğuldama kulakta uğuldama
  Biri dedikodunuzu yapmıyor meleklerim. Bunun altında ciddi bir sağlık sorunu var, ve neyazikki bunu bende cekiyorum yani tinitusu:uhu: :uhu:


  Modern çağın müzmin hastalıklarından biri olan kulak çınlaması toplumun yüzde 15'inde görülüyor ve bir çoğunun sebebi bulunamadığı için tedavi de edilemiyor. Bu hafta bu önemli konuyu mercek altına aldık.

  Tinitus nedir ?
  Kulaklarda duyulan çınlama, vızıltı, ıslık, zil, uğuldama gibi seslere Tinitus deniyor. Tinitus kendisi bir hastalık değil, bir belirtidir, farklı sağlık sorununun neden olabildiği bir sonuç... Tespit edilen 120'yi aşkın tinitus nedeni bulunuyor.
  Her çınlama bir sorun belirtisi midir?
  Sürekli olmayan ve kaynağı bulunan bazı çınlamalar kötü olmuyor; örneğin kulak kiri geçici bir süre çınlama yapabiliyor. Kulak enfeksiyonu tedavi edildikten sonra çınlama kaybı olurken,g enel itibariyle çınlamaya işitme kaybı da eşlik edebiliyor. Çınlamaya neden olan ses kaynağını tam olarak saptamak zor olmakla birlikte kulak kaynaklı ve dış kaynaklı olarak ikiye ayrılıyor.
  Çınlama sağlığa zarar verir mi?
  Kulak çınlaması bir hastalık değil… Bir hastalığın etkisinden kaynaklanırken. ;çınlamaya neden olan hastalık olarak da ortaya çıkıyor. Çınlama ciddi psikolojik hastalıklara yol açabilirken; kulak çınlama etkisi kişiden kişiye farklılaşabiliyor.
  Ne gibi psikolojik sorunlar oluşabilir?
  Çınlama devam ettiği takdirde uyku bozukluğu, depresyon, atalet, umutsuzluk, hayal kırıklığı, sinirlilik, tedirginlik gibi sorunlar yaşanıyor. Yıldan yıla kötüleşen, çınlama korkusu yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Çınlama ile beraber işitme kaybı oluştuğundan sorun daha da artırmasının yanısıra; çınlama daha da açık hale geliyor. Bazı durumlar konuşmalara katılımı bile zorlaştırırken; genelde bu kişiler sakin ortamdan korkar duruma geliyorlar. Çünkü çınlama daha açık şekle gelirken; bazılarını da yüksek gürültü rahatsız ediyor.
  Çınlama daha çok yaşlılarda mı görülür?
  Çınlama hastalık kaynaklı olduğu gibi yaşam tarzı kaynaklı da olabiliyor. Genç nesil MP3-Player, iPod gibi müzik aletleriyle yüksek sesle müzik dinleyerek hem Tinitus'a hem de işitme kaybına davetiye çıkarıyor.
  Çınlama tedavisi edilebilir mi?
  Çınlamaya neden olan kaynak bulunup ve kaynağının tedavisi mümkün olursa hastalık tedavi edilirken ve çınlamalar ortadan kalkıyor.
  Çınlamaya karşı ne yapılabilir?
  Başta mutlaka uzman doktora gidip tinitus kaynağını bulmak için bazı tetkikler yapılmalı. Hastayla ilgili detaylı bilgi vermek ses kaybının kaynağını bulmaya yardımcı olur. Eğer tinitus kaynağı bulunursa tedavi edilmesi mümkün oluyor.
  Tedavi yoksa çare earnet Nano
  Çınlamanın tedavi edilemediği noktalarda earnet Nano kullanılabiliyor. Modern teknoloji ve yüksek akustik programlarla donatılan farklı ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanan earnet Nano çınlama hangi frekansta ise ona göre ayarlanıyor. Çınlamanın ses şiddeti tespit edildikten sonra 5dB artışla çınlama kontrol altına alınıyor. Kişinin hem çınlaması ve hem de işitme kaybı varsa, cihaz işitme kaybına göre ayarlanıyor, çınlamanın frekansına göre de gerekli doğal ortam sesleriyle çınlamayı bastırıyor. Çınlamanın ve işitme kaybıyla hassaslaşan bünye yüksek seslerden rahatsız oluyor. Cihaz aynı zamanda işitme kaybı olmasa da gürültüden korunma cihazı olarak da kullanılabiliyor. Bu nedenle fabrika gibi yüksek sesli ortamlarda da gürültüden korunmak için ideal. Her ortamda, her koşulda kullanıcısına yardımcı olabilen earnet Nano yapay zekâsı sayesinde otomatik geçişler yapıyor. Mevcut işitme cihazları içinde en hızlı hareket kabiliyetine sahip ve en üstün teknoloji ile çalışıyor. Cihaz kullanımdayken kullanım süreleri, beğenilen hafızalar, Pil tüketimi, en çok kullanılan ses seviyesinin kaydını tutuyor. Böylece yeni program yapılırken beğenilen ayarlar iyileştiriliyor, diğer ayarlar ise yeniden düzenleniyor. Hasta hakkında yaklaşık 500 veri toplayabilen cihaz hafızası, performansı artırmak için belirli dönemlerde inceleniyor ve ihtiyaca göre güncelleniyor.
  Farklı amaçlar için

  Nano işitme kaybının yanı sıra, çınlaması olan kişilere göre özel teknolojilerle donatılmış mükemmel bir duyma ve rehabilitasyon cihaz. Çınlamanın şiddetine ve frekansına göre cihaz ayarlanabiliyor.
   
 2. Dj Aşık

  Dj Aşık Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  1 Aralık 2009
  Mesajlar:
  513
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  periler ülkesi
  aman bendede olmayan hastalık yokmuş maşallah ban adım zaten ölüm melegi ne beklenir ki benden
   
 3. »| HeRCai |«

  »| HeRCai |« Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  22 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.944
  Beğenilen Mesajlar:
  20
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  [ne önemi varki ?] ツ
  Bendede var canim , hemde kac yildan beri...
  Geceleri yeri geliyor uyuyamiyorum bile :uhu:

  Allah yardimcimiz olsun..
   
Kulaklarınız mı çınlıyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kulak

  kulak

  Kulak Evin hanımına yahut akrabadan olan kadına, sadık ve durumuna uygun dosta, hayırlı evlada, günahtan vazgeçmeye, faydalı mala yahut sevinç ve feraha; Kulağın kesilmesi yakını olan bir kadının vefatına, Kulak büyümesi yahut küçülmesi, akrabada meydana geleecek artma ve eksilmeye, Kulağın sağır olması haklı tavsiye ve telkinleri dinlememeye, küfre meyletmeye ve dinde fesat çıkarmaya,...
 2. göz ve kulak damlası kullanmak orucu bozar mı?

  göz ve kulak damlası kullanmak orucu bozar mı?

  kulak damlası orucu bozarmı kulak damlasi orucu bozarmi damlası oruç bozarmı bozar mı göz kullanmak bozar mı Bu konuda farklı görüşler varsa da burada ifade edilecek son görüş, gözle kulağa damlatılan ilaç orucu bozmazsa da, buruna akıtılan ilacın (yemek borusu ve mideyle doğrudan ilgisi bulunduğundan dolayı) orucu bozacağı şeklindedir. Bu itibarla mümkünse bu gibi beden içine...
 3. Sabahları Kulaklarınız mı Çınlıyor?

  Sabahları Kulaklarınız mı Çınlıyor?

  Sabahları Kulak Çınlaması Nedeni Sabahları Kulak Çınlaması Sebebleri Nelerdir Pek çok insanın şikayetidir sabahları kulak çınlaması melekler :) Önemsenmez, üstüne gidilmez ancak doktorlar kulak çınlamasına dikkat çekiyorlar. Kulak çınlamasının çok ciddi hastalıkların habercisi olabildiğine dikkat çeken uzmanlar Doğru tanı ve tedavi ile önemli hastalıkların eşiğinden dönmek mümkün....
 4. Kulak kiri işitme kaybı yapar mı ?

  Kulak kiri işitme kaybı yapar mı ?

  kulak kiri işitme kaybına neden olur mu,kulak kiri sağırlık yapar mı,işitme kaybı sebebleri,kulak çınlaması işitme kaybı yapar mı,kulak kiri ve işitme kaybı,kulak kiri buşon ve işitme kaybı hakkında bilgiler Dış Kulak ve Dış Kulak Yolu : Dış kulak, kulak kepçesi ve dış kulak yolundan meydana gelir. Dış kulak yolu , kulak kepçesi ile kulak zarı arasında, tünel şeklindeki kısıma verilen...
 5. Kulağa pamuklu çubuk sokulurmu ?

  Kulağa pamuklu çubuk sokulurmu ?

  Birçok insan kulak temizleme deyince aklına ilk gelen şey kulak içine pamuklu çubuk yolu ile temizleme olmaktadır. Bu yöntem kulak temizlemek için yapılabilecek en kötü yöntemdir. Bu şekilde yapılan kulak temizlemesi kulakları temizlemezken aynı zamanda kulak yoluna da zarar verebilmekte ve kirleri daha içe doğru itmektedir. Kulak çubuğu kimileri için vazgeçilmezdir. En küçük bir kir, en...

Sayfayı Paylaş