Kurutulmuş Hindistan Cevizi ve Özellikleri

T

TİTAN

Forum Okuru
Kurutulmuş Hindistan Cevizi ve Özellikleri
Kurutulmuş Hindistan Cevizi
Kurutulmuş Hindistan Cevizinin Faydaları Nelerdir
Kurutulmuş Hindistan Cevizi Ve Sayısız FaydalarıTatlılarımızın olmazsa olmazı, kurabiyelerimizde, keklerimizde sıkça kullandığımız hindistan cevizi sağlığa çok faydalı bir besin melekler :) Tazesi olduğu kadar kurusu ile de faydalı olan hindistan cevizi hakkında ki bilgilerimiz şöyle;


hind_cevizi-254.jpgKurutulmuş hindistan cevizinin enerji değerleri oldukça yüksektir. Her 100 gram Hindistan Cevizi 662 kalori içerir. Tek bir hindistan cevizinin suyu vücudun günlük beslenmesi için gerekli olan C vitaminini yeterli bir oranda karşılar. Ayrıca, B grubu vitaminlerinide içerir. (Niasin, pantotenik asit, biotin, riboflavin, folik asit, tiamin, pyridoxin). Suyu ayrıca sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir, bakır, fosfor, sülfür ve klorda içerir. Olgunlaşmış kuru bir hindistan, cevizi midedeki fazla asit problemlerinin tedavisinde de etkilidir ve hastada rahatlama sağlar.

Hindistan cevizi' nin özü sindirim sistemi rahatsızlıkları'nın tedavisinde oldukça etkilidir. Hazımsızlık, kolit, mide ülseri, ishal, kusama, gaz, dizanteri rahatsızlıklarına karşı da oldukça değerli bir besindir. Kusmayı yatıştırmak için diğer metodlar başarısız kaldığında hindistan cevizi çok değerli bir besindir.Kısacası neredeyse her derde deva.

Hindistan Cevizinin Faydaları

Reflü hastalığına iyi gelir.
İdrar söktürücü bir besin olan Hindistan cevizi kabızlığı gidermekte faydalıdır.
Böbrek taşlarını ve kumunu düşürmeye yardımcı olur.
Mide ağrılarını hafifletir.
Balgamı keser.
Ağız kokusunu giderir.
Felce ve titremeye iyi gelir.
Şekerle birlikte yenirse hem vücuda fazla ağırlık vermez hem de cinsel gücü arttırır.
Hindistan Cevizi çok besleyici, güçlendirici ve şişmanlatıcı bir besindir.
 

Benzer İçerikler

Üst