Kuşkonmazın faydaları nelerdir ?

  • Konbuyu başlatan Uzman SühaN
  • Başlangıç tarihi
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Kuşkonmazın faydaları nelerdir ?
Kuşkonmaz asırlardır Asya da geleneksel tıbbın vazgeçilmezi olmuştur. Antioksidanlar ve besin maddeleri ile doludur . Parlak yeşil sebze, A, C, E, K ve B6 vitaminleri gibi folik asit, demir, bakır, kalsiyum, protein ve lif gibi vitaminler ve mineraller bakımın dan zengindir. Tüm bu besin maddeleri sayesinde kuşkonmaz, ciddi sağlık faydaları sunmaktadır. Avokado, lahana ve Brüksel lahanası ile birlikte bu otsu bitki, kanserojenleri ve serbest radikaller gibi diğer zararlı bileşiklerin parçalanmasına yardımcı olan detoksifıye edici bir bileşik olan glutatyonun zengin bir kaynağıdır . Kuşkonmaz kemik, meme, kolon, larenks ve akciğer kanseri gibi belirli kanser türlerine karşı korunmaya ve savaşmaya yardımcı olabilir. Makalemizin devamın da kuşkonmazın sayısız faydalarını görebilirsiniz.


kuşkonmaz faydaları.jpeg

Bu leziz bahar sebzesinin bir diğer anti-aging özelliği, beynimizin bilişsel gerileme ile savaşmasına yardımcı olabileceğidir. Yeşil yapraklı yeşillikler gibi kuşkonmaz, kognitif bozukluğun önlenmesine yardımcı olmak için balık, kümes hayvanları, et ve sütte bulunan B12 vitaminini folatı sağlar. Folat , K vitamini , demir ve lif için iyi bir kaynaktır . Bu, gebelik sırasında değerli olmasını sağlar ve kalp sağlığına ve osteoporozun önlenmesine katkıda bulunabileceği anlamına gelir .

Besin içeriği
Karbonhidrat
Magnezyum
Kalsiyum
potasyum
protein
Lif
fosfor
Folat
Sodum
Çinko
Tiamin
C ve K vitamini


Ayrıca az miktarda E vitamini, niasin, vitamin B6 ve potasyum içerir. Kuşkonmazın da hafif bir anti-inflamatuar iyileştirme etkisi olduğu bilinmektedir. Bu bahar sebzesinin diğer bir avantajı, beynimizin yaşlanma süreciyle olan mücadelesini geciktirebileceğidir. Diğer yeşil yapraklılar da olduğu gibi, kuşkonmaz da bilişsel bozukluğun önlenmesine yardımcı olmak için folat sağlar . Kuşkonmaz diyabete karşı savaşta da güçlü bir rol oynayabilir ki bu da giderek artan bir hastalıktır.


kuşkonmaz.jpg

Kuşkonmazın diğer tüm faydalarıyla birlikte, cildiniz için mükemmel olan E vitamini de içerir. Kuşkonmaz ile suyu kaynatın, soğutun ve yüzünüzü bu suyla yıkayın. Bu, lekeleri giderir ve berrak ve pürüzsüz bir cilt sağlar. Akne den muzdarip olursanız, kuşkonmazı doğrudan etkilenen bölgeye uygulayabilirsiniz. Sivilceleri kurutur ve yatıştırır. Eski zamanlarda, kuşkonmaz afrodizyak olarak bilinirdi. Ciddi vücut ağrılarından müzdaripseniz kuşkonmaz tüketiniz. Kuşkonmaz, gözlerimizi, cildi ve bağışıklık sistemimizi korumaya yardımcı olan gerekli besleyici A vitamini ve ayrıca kılcal damarlarımızı güçlendiren kollajen oluşumuna yardımcı olan C vitamini bakımın dan zengindir. Yaşla birlikte ciltte görülen kırışıklıkları azaltır. Kuşkonmaz uzun süredir idrar söktürücü özellikleri ile tanınmaktadır, yani böbrekleri boşaltmaya yardımcı olduğu gibi böbrek taşlarının önlenmesinde yardımcı olabilir . Aynı zamanda anti-inflamatuar etkilere sahiptir, bu nedenle inflamatuvar durumları rahatlatabilir .Kuşkonmaz, sağlıklı bir sindirim sistemi için gerekli olan lif içerir. Kabızlık problemi olanlar kuşkonmaz tüketebilir. Kuşkonmaz, aynı zamanda bir lipid-çözünür antioksidan olan E vitamini açısından zengindir ve bu nedenle cildinize son derece faydalıdır. Kuşkonmazdaki kalsiyum, antioksidanlar ve A vitamini ve C vitamini tümüyle sağlıklı saçları teşvik eder. Kuşkonmaz tüketerek saçlarınızın sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Kuşkonmaz ayrıca saçlarınızın çabucak uzamasına olanak tanır. Folat içeren gıdaların tüketilmesinin folik asit almaktan daha iyi olduğuna dikkat edilmelidir. Aslında, birçok doktor hamileliği düşünenlere i bir folik asit takviyesi önermektedir. Bunun nedeni, folat fetüs ve embriyonik sinir hücresi oluşumlarını düzenler. Ayrıca, erken doğumları önlemeye de yardımcı olabilir. Kuşkonmaz tüketerek gebeliğinizi sağlıklı yönetebilirsiniz.


Kuşkonmaz da bulunan A vitamini, retinanıza ışığı absorbe etmesine yardımcı olduğu için sağlıklı görmeyi sağlayabilir. Aynı zamanda kanser önleme özelliklerini de içerir ve hayatı ilerleyen dönemde gelişen makula dejenerasyonunu durdurmaya yardımcı olabilir. Demir, vücudunuzun farklı bölgelerine oksijen taşıyan hemoglobinin ana bileşenlerinden biridir . Demir eksikliği sağlığınızı ciddi olarak etkileyebilir, aynı zamanda zihinsel yeteneklerinizi ve enfeksiyona ve hastalığa karşı direncinizi de kötüleştirebilir.Demir eksikliğiniz varsa kuşkonmazı tüketmenizi öneririz. Kuşkonmaz cinsel yaşamınız üzerinde de olumlu etkilere sahiptir. Ayrıca fazla kilolarınız dan kurtulmaya çalışıyorsanız kuşkonmaz tüketebilirsiniz. Evet sevgili okurlar işte kuşkonmazı tüketmeniz için sayısız neden var. Beslenmenizde kuşkonmaza mutlaka ağırlık verin. Kuşkonmazı tüketerek sağlığınızı olumlu yönde etkileyebilirsiniz.
 
Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Kuşkonmazın tadını bilmiyorum ama faydasını çok duydum. Bahar da bizim pazarda çok olur. Nasıl pişireceğimi bilemediğimden hiç denemedim. Aslın da kuşkonmaz tarifi internette var ama sanırım üşengeçlik yaptım :D Bu makale sayesinde kuşkonmaz hakkın da ekstra bilgi edindim mutlaka baharda tezgahlara düşer düşmez alıp deneyeceğim. Kuşkonmaz pişirme önerileri olanlar burdan tarif yazabilirmi acaba ?
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Mitolojide, kuşkonmaz, eski çağlardan beri hem afrodizyak hem de şifalı olarak şifalı özellikleriyle ünlüdür. Besin maddelerinde yüksek, kalorilerde düşük ve lezzet bakımından zengin olan kuşkonmaz, sağlık açısından bir çok yarar sağlar.Kuşkonmaz, süper bir besindir. K vitamini, folat, bakır, selenyum, B1 vitamini, B2 vitamini, C vitamini ve E vitamini açısından zengindir.Düşük kalorili ve lif içeriği yüksek olan kuşkonmaz iyi bir antioksidan . Hücrelerimizin büyümesi için önemli olan lif folat gibi vitaminler ve günlük fonksiyonlar için ihtiyaç duyduğumuz birçok vitamin ve mineral içerir. Aynı zamanda vücudumuzun detoksifiye edilmesine yardımcı olur. Detoksifiye edici özellikleri ile iyi bilinen güçlü bir antioksidan olan glutatyon içerir.İçimizdeki faydalı bakterileri desteklemeye yardımcı olan bir prebiyotik olan inülin içerir.Doğal bir idrar söktürücüdür - yüksek tansiyonu ve diğer kalp ile ilgili rahatsızlıkları olanlar için faydalı bir besindir. Kuşkonmaz, kalp hastalığı ve kanser riskini azaltan zengin bir beta-karoten, C vitamini ve antioksidan glutatyon kaynağıdır. Bitkisel ürün ayrıca antioksidan E vitaminin den yüksek, kırışıklık ve erken yaşlanma ile savaşır, kalbi korur ve beyni genç tutar.
 

Benzer İçerikler

T
Cevaplar
0
Görüntüleme
828
TİTAN
T
Uzman SühaN
Cevaplar
3
Görüntüleme
410
pırasaa
P
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
308
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Cevaplar
1
Görüntüleme
634
Knsızlık
K
Üst