Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Lahana özsuyu ülser tedavisinde etkili

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  lahana özsuyu hamilelikte lahana hamilelikte ülser tedavisi yemek suyu nasıl sıkılır Bende mide problemi yaşayan bir kişi olarak birazdan sizlere vereceğim bilgileri en kısa zamanda denemeye karar verdim.

  Gastrit ve ülser rahatsızlığı çekenler çok iyi bilirki mideniz bir tuttumu gözünüze artık hiçbirşey görünmez ve uzun süre sancı içinde kıvranırsınız

  Lahananın özsuyunun ülsere iyi geldiğini açıklayan uzmanlar bakın bu konuda ki açıklamaları nasıl yapmışlar
  < Konu Resmi..>


  Uzmanlar, bitkisel yollarla, tıbbın dahi çare bulmakta zorlandığı kanser hastalığının vücutta yol açtığı tahribatların önüne geçilebileceğini, düzenli olarak faydalı bitkilerin tüketilmesi ile kansere yakalanma riskinin en aza indirilebileceğini belirtiyor.

  Kozmik bilim uzmanı Prof. Dr. Ahmet Maranki, Anadolu’da yetişen lahananın kanseri önleme konusunda önemli bir bitki olduğunu belirtiyor.

  Yağışlı iklimleri daha çok seven lahananın çeşitli yemekleri, turşusu yapılır. Körpe yaprakları salata olarak tüketilir.

  Lahananın özellikleri

  İçerisinde bol miktarda potasyum, sodyum, kalsiyum, fosfor, magnezyum, demir, B, C, E ve U vitamini bulunur. Besin değeri çok yüksek olan bir sebzedir.

  Ortadaki beyaz ve gevrek yapraklarının çiğ olarak yenmesi çok faydalıdır.

  Önerilen hastalıklar

  Bu şekilde lahana yemek, göğsü yumuşatır, öksürüğü söktürür. Sindirimi kolaydır. Lahana kanı temizler, bol alyuvar yapımını sağlar, bu nedenle kansızlığa şifadır.

  Lahananın tabii hali ve yaprakları itibari ile mide ve bağırsak kanserlerine ve kemotrapi ve radyoterapiden sonra kür olarak kullanılması halinde bedende biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Lahana içindeki glucosinolate adı verilen etkin maddesini diğer sebzelerden daha çok barındırması sebebiyle kan dolaşımının düzenlenmesine yardımcı olmaktadır.

  Sarılık ve safra kesesi hastalıklarına iyi gelir. Bolca taze lahana yemek, ses kısıklığına iyi gelir.

  Şeker ve romatizma hastalıkları için de çok faydalı olduğu bilinen lahana, bol arsenik, kükürt ve vitaminleri ile kanı temizleyip cildi güzelleştirir. Bol idrar söktürür, vücuttaki suyu ve zehirli maddeleri idrarla dışarıya atar.

  Sadece lahana çeşitlerinde bulunan U vitamini, mide ve bağırsakların iç yüzeyini korur, oralardaki yaraların iyileşmesini sağlar.

  Mide ülseri, reflü ve gaz oluşumunu engellemek için 2 yumruk büyüklüğünde patates ile beraber yarım kilo tabii lahana çiğden suyu sıkılır, her sabah aç karna 2 bardak yudum yudum içilir, 3 hafta devam edilir.

  Bu sırada hayvansal ve konsantre gıdalar tüketilmez. Denenmiştir, mücerreptir.

  Yaşlanmayı önleyici ve kalp krizine karşı koruyan bir mineral kabul edilen selenyumun kaynağıdır.

  Selenyumun ayrıca, sağlıklı görünüşlü bir cilt verdiğini ve erkeğin cinsel gücünü arttırdığıda bilinir.

  Zayıflama ve selülit giderme kürü olarak lahana kullanımı

  Lahananın tabii, yeşilimsi ana yapraklarından 5 adet 2 avuç büyüklüğünde olanları, 1 litre suda yaklaşık 5-7 dakika haşlanır, bu su aç karına gün içerisinde tüketilir, 3 ay ( 3 hafta tamamlanınca 1 hafta ara verilip ardından 3 haftalık kür yine uygulanır. ) devam edilir.

  Bağırsak ve mide kanseri için lahana kullanımı

  Mevsiminde, tabii ortamda yetiştirilmiş büyük yapraklı lahanaların haşlanarak kür halinde 3 hafta boyunca içilmesi, kürler arasında 1 hafta ara verilmesi önerilir.

  Lahanalar hibrit tohumdan üretilmiş, düzgün yapılı ve ince yapraklı olmamalıdırlar.

  Lahananın yan etkileri

  Bilinen ciddi bir yan etkisi yoktur. Fakat guatr hastası olanlar lahanayı çok fazla tüketmemelidirler.   
Lahana özsuyu ülser tedavisinde etkili konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Özsu

  Özsu

  mete özsu .... : Bakınız: Su.
 2. ülser

  ülser

  Düzensiz yaşamanız nedeniyle sağlığınızın bozulduğunu bildirir. Bir hastalığa yakalanacağınızı haber verir. Düzensiz yaşamanız nedeniyle sağlığınızın bozulduğunu bildirir. Bir hastalığa yakalanacağınızı haber verir.
 3. lahana

  lahana

  (Kopfkohl / Chou / Cabbage / Brassica oleracea / Chou commun) Sari veya beyaz çiçekli, yillik, iki yillik ve çok yillik, çogu Akdeniz çevresi memleketlerinde yetisen ve yetistirilen bir kis sebzesi. Mutedil-serin, sisli, yagisli, rutubetli iklimleri sever. Fazla sicak ve kuraklik, lahananin göbek baglamasini güçlestirir, yapraklari sertlestirir. Killi, derin, serin ve kuvvetli toprak ister....
 4. Lahana

  Lahana

  (Kopfkohl / Chou / Cabbage / Brassica oleracea / Chou commun) Sari veya beyaz çiçekli, yillik, iki yillik ve çok yillik, çogu Akdeniz çevresi memleketlerinde yetisen ve yetistirilen bir kis sebzesi. Mutedil-serin, sisli, yagisli, rutubetli iklimleri sever. Fazla sicak ve kuraklik, lahananin göbek baglamasini güçlestirir, yapraklari sertlestirir. Killi, derin, serin ve kuvvetli toprak ister....
 5. Terapi Etkili Cilt Bakım ve Tedavileri

  Terapi Etkili Cilt Bakım ve Tedavileri

  cilt terapisi, bakımları, uygulamaları, bilgileri, önerileri ve dahası burada arkadaşlar. Terapi etkili cilt bakım uygulamaları ve tedavileri, hangi cilt sorununa nasıl bir çözüm sağlıyor; buyrun bu makalemizde bilgi edinelim ve cildimiz için bilinçli olalım Melek'lerim:) Terapi amaçlı bakımları ciltte oluşmuş spesifik bir problemin veya problemlerin giderilmesini veya problemin...

Sayfayı Paylaş