Etiketler:
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  LCW Risk Almadı, Şapkaları Geri Çağırdı

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  lcw waikiki bayilik lcw şapka bayilik şartları lc waikiki şartları lc TEMA Mağazacılık, "kumaşında sağlığa zararlı azo boyar maddeye rastlandı" şüphesiyle, LC Waikiki mağazalarında satılmış olan 181 adet erkek şapkasını ilanla geri çağırdı. Tema Mağazacılık Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, "Türkiye’de tekstil sektöründe böyle bir geri çağırma ilk kez oluyor. Uzakdoğu’dan gelen şapkaların bazılarından şüphelendik. 31 bin 720 şapka imha edilecek" dedi.
  < Konu Resmi..>

  TEMA Mağazacılık, LC Waikiki mağazalarında sattığı 181 adet erkek şapkasını, kumaşında insan sağlığına zarar verme riski olan ’azo boyar madde’ye rastlandığı gerekçesiyle imha etmek için ’gazete ilanıyla’ geri çağırdı. İlanda, "Azo boyar madde tespit edilen ve imhasına karar verilen 31 bin 720 adet erkek şapkasından 181’inin, operasyonel bir hata nedeniyle bayilere sevk edilerek satıldığı bir müşterinin şikáyeti üzerine öğrendik" denildi.

  Tekstilde ilk kez

  Taha Grubu ortaklarından ve Tema Mağazacılık Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, "Türkiye’de tekstil sektöründe böyle bir geri çağırma ilk kez oluyor. Bizim de başımıza ilk kez böyle bir şey geliyor. Uzakdoğu’dan ithal ettiğimiz şapkaların bir bölümünde azo boyar maddesi tespit edilmesi üzerine böyle bir karar aldık. Duyarlı bir firma olarak bunu yapmamız gerekti. Milyonda bir de olsa bu riski almak istemedik" dedi. Küçük, bütün ürünlerin kumaşlarının ve girdilerinin kendi laboratuvarlarında test edildiğini belirtti.


  Tema Mağazacılık Pazarlama Müdürü Hami Cilara, imhasına karar verilen ürünlerin 181’inin operasyonel bir hata sonucu bayilere sevk edilerek satıldığının öğrenildiğini belirterek, şunları söyledi: "Laboratuvarımızda yapılan tetkiklerde, Uzakdoğu’dan ithal edilen şapkanın bir modelinde deriyle doğrudan ve uzun süreli temas eden ter bandında, iç telasında ve iç biyelerinde azo boyar maddeye rastlanmamasına rağmen, deri ile daha az temas eden şapkanın dış kumaşında azo boyar madde tespit edildi. Bunun üzerine bu ürünlerin imhasına karar verildi. Ancak bu süreçte bir müşterimizin de şikáyetçi olması üzerine 31 bin 720 şapkanın 181’inin operasyonel bir hatayla sevk edilerek bayiler aracılığıyla satıldığı öğrenildi."
  Duyarlı davranıyoruz< Konu Resmi..>


  Tema Mağazacılık İç Denetim Müdürü İbrahim Ayaşlı ve kumaş teknoloğu Dr. İbrahim Güneş, insan sağlığına gösterdikleri duyarlılık ve ekolojik ürün politikası gereği şapkaların toplatıldığını belirttiler.

  Azo boyar madde neden yasak

  AZO boyar maddeler, tekstilde kullanılan boyanın ürüne tam oturmasını sağlıyor, ancak ’kansorejen’ özelliği taşıyor. Bu yüzden de Avrupa Birliği’nin (AB) yasak listesinde yer alıyor. ’azo boyar’ diye tanımlanan maddeler, tekstil boyalarının içeriğinde bulunuyor.

  Adresten aldırılacak

  TEMA Mağazacılık, 2009 yılının ilk üç ayında C:Navy (koyu lacivert) renkli şapkayı satın alanların LC Waikiki mağazalarına veya kargo ile şirket merkezine ulaştırmalarını istedi. Firma ayrıca müşterilerin şirket merkezini telefonla aramaları halinde şapkaları adreslerinden aldıracak. Firma, hem ürün, hem de kargo bedelini geri ödeyecek.

  190 bin liralık imha

  TEMA Mağazacılık’ın imha için geri çağırdığı ithal erkek şapkaları LC Waikiki mağazalarında 5.90 liradan satıldı. LC Waikiki mağazalarında, sezonda 500 bin adet şapka satıldığı belirtildi. Laboratuvar tetkikleri sonucu imha edilmesine karar verilen 31 bin 720 şapkanın toplam bedeli yaklaşık 190 bin lira. Sözkonusu ürünlerin imhasının, Maliye Bakanlığı, İstanbul Ticaret Odası, belediye yetkililerinden oluşan bir kurulun karar ve gözetiminde yapılacağı belirtildi.

  Haftada bir mağaza

  VAHAP Küçük, 250 mağazası bulunan LC Waikiki’nin haftada bir mağaza açmaya devam ettiğini belirterek, "2008’de 800 milyon dolar ciro yapmıştık. Bu yıl planladığımız gibi yüzde 35-40 büyüyeceğiz" dedi.


   
LCW Risk Almadı, Şapkaları Geri Çağırdı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Serdar Ortaç'ın Sevgilisi İçeri Almadılar

  Serdar Ortaç'ın Sevgilisi İçeri Almadılar

  SEVGİLİSİ SERDAR ORTAÇ'IN KONSERİNİN DAVETLİ LİSTESİNDE ADI OLMADIĞI İÇİN ORTAÇ'IN SEVGİLİSİ ŞİRİN, MEKANA ALINMADI. SONUNDA GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE “SERDAR’A BENİ BURADAN ALMASINI SÖYLER MİSİNİZ' DİYE ÇIKIŞAN ŞİRİN'E, DURUMUN ANLAŞILMASINDAN SONRA GİRİŞ İZNİ VERİLDİ. Ortaç'ı izlemeye gelenler arasında iki hafta önce Emre Altuğ ile nikah masasına oturan Çağla Şıkel de vardı. Altuğ'un işleri...
 2. 'Mürettebat gereken önlemleri almadı'

  'Mürettebat gereken önlemleri almadı'

  Hollanda'da düşen THY uçağına ilişkin yapılan açıklamada, mürettebatın gerekli önlemleri almadığı belirtildi. Hollanda'da iniş sırasında düşen ve 9 kişinin hayatını kaybettiği kazayla ilgili kara kutu ve ses incelemeleri Lahey'de parlamento basın merkezinde açıklandı. Hollandalı yetkililer, THY uçağının Amsterdam'da düşüş nedeninin yükseklik göstergesinin arızalanmasından ötürü düştüğünü,...
 3. Çağır Meleğim

  Çağır Meleğim

  meleğimle ilgili sözler meleğim ile ilgili sözler Çağır Meleğim Hani bulutlarla bana haber yollayacaktın, Sen her yağmur damlasına bir kelime yazacak; Ben de o damlaları avuçlarıma alıp, Yazdığın mektubu okuyacaktım. Kokunu çiçeklere iliştirip yollayacaktın hani? Söz vermiştin.... Bülbüller sözlerini getirecekti bana Dalgalar, vurup vurup hasretini...
 4. Risk? (((:

  Risk? (((:

  Evet meleklerim bu sorunun cvbını bekliyorum. :D Umarım Google amcadan yardım almazsınız (: :D:D:D Öğretmen sınıfa gelmiş sınav kağıtlarıyla birlikte.herkes sırasının üstünü boşaltsın sınav yapıcam demiş herkes hocanın kağıtları dağıtmasını bekliyomuş hoca hepsini sıranın üstüne arkasını çevirerek koymuş hepsi dağıtıldıktan sonra hadi şimdi açın kağıtları demiş herkes bakakalmış çünkü...

Sayfayı Paylaş