Lens nasıl çıkarılır kolay ya da zor mu?

• Konbuyu başlatan Yelizirmak
  • Başlangıç tarihi
Y

Yelizirmak

Forum Okuru
Lens nasıl çıkarılır kolay ya da zor mu?

Lens nasıl çıkarılır melek kadınlar kulübü lens nasıl çıkarılır en kolay forum'da.​

Arkadaşlarım lens kullanmak istiyorum daha almadım ama size sormak istedim. Lens kullanımı kolay mı nasıl kullanabilirim. Benim gözümde bir problem yok sadece renk değişimi için tercih etmek istedim. Lens takarken ya da çıkarırken sıkıntı oluyor mu zor mu acaba? Lens nasıl çıkarılır bilgisi olan kullanan varsa bilgi verebilir misiniz? Bir de nereden alabilirim gözüm için en sağlıklı ve kaliteli nereden alsam? Adi bir şey olmasını istemiyorum gözüm mikrop filan kapmasın sonra. Benim gözlerim ela ama ben mavi ve yeşil kullanmak istiyorum renkli lens kullananlar yapay gibi görünüyor mu doğal mi görünüyor?

images (7).jpeg

Merhabalar
Lens kullanımı biraz titizlik ister. Özellikle kirli eller ile kesinlikle dokunmamalisiniz. Lens nasıl kullanılır öncelikle bundan bahsedelim. Lense temiz ellerle temas etmelisiniz ve her gece çıkarmalısınız. Geceleri lens gözünüzde kaldığında ciddi tehlike oluşturabilir gözünüz için. Lensi alacağınız yer çok önemli güvendiğiniz bir yerden almanızı tavsiye ederim bunun için araştırma yapmanızda fayda var. Hijyen kuralları çok önemli dediğim gibi lens takmada ve çıkarmada. Lensler lens kutusunda bulunur lenslere gösterdiğiniz özeni kutusuna da göstermelisiniz. Hijyenik ve temiz olmalı her zaman.

"Lens nasıl çıkarılır en kolay"​

1. Elleriniz daima temiz olmalı
  2. Parmaklar Solüsyon ile ıslatmalı ya da kuru şekilde de kalabilir nasıl kolay çıkarırsanız bu size kalmış
  3. Lens kutusunun yeterince temiz olduğundan ve solüsyon ile dolu olduğundan emin olun
  4. Lensi çıkarmak için en iyi kullandığınız elinizi parmağınızı kullanın
  5. Diğer elinizin iki parmağı ile göz kapağını alttan ve üstten açın
  6. İyi kullandığınız elinizin işaret parmağı ile lensi hafifçe yana kaydırın ve baş parmağınız ile destekleyerek tutun dikkat edin tırnaklar değmesin.
  7. Çıkardığınız lensleri lens solüsyonu ile yıkayabilirsiniz. Başka herhangi bir temizleme yöntemi kullanmayın.
  8. Lensleri solüsyon ile dolu lens kutusuna yerleştirin.
  9. Lens kutusu içindeki solüsyonu her gün yenileyin üzerine ilave etmeyin.
Lens takmak kadar çıkarma işleminde de aynı temizlik kurallarına uyulmalı. Lensi yeni kullanmaya başlayanlar ilk zamanlar zorlanabilir ama sakin şekilde bunu yapmaya çalışın. Lens ile merak edilen en çok sorulan sorulardan biri de "lens ile denize girilir mi denize giren var mı lens ile" aşağıdaki linkten konumuzu inceleyebilirsiniz.

Geri