gebe
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Limonla İlgili Bilgiler

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Limon Faydaları nelerdir Limonun yararları nelerdir
  Limon hakkında bilgi  Aşağıda ki makalede limonun faydaları, hangi rahatsızlıklara iyi geldiği, nasıl saklanması ve tüketilmesi gerektiği ile ilgili tüm bilgileri bulacaksınız melekler :tik:

  [​IMG]


  İçinde A, 8(1), B(2), B(3), C ve PP olmak üzere çok sayıda vitaminler, kalsiyum, bakır, silisyum, demir, fosfor, manganez gibi mineraller, meyve şekerleri, sitrik asit, malik asit gibi organizmaya yararlı asitler terpen ve linalol var.

  çamaşır suyundan doğan zehirlenme ve allerjiye karşı ilaçtır:
  Doğa bilimcisi ve beslenme uzmanı Maurice Messegue, "Şifalı Otlar" adlı yapıtında şunları yazar: "Zehirlenme, sodyum, potasyum, javel çamaşır suyu, deterjan gibi alkaliden ileri geliyorsa limon suyu etkili birpanzehirdir.

  Diğer Yararları:
  * Gut hastalığına ve yüksek tansiyona karşı ilaçtır.
  * Böbreklerin çalışmasını arttırır, böbrek taşlarının düşmesini kolaylaştınr.
  * Damar sertliği ve romatizmaya karşı faydalıdır.
  * Gribin çabuk atlatılmasını sağlar.
  * Bir bardak ılık suya limon sıkar ve gargara yaparsanız anjini iyileştirir.
  * İshali keser.
  * Karaciğer hastalıklarına karşı faydalıdır.
  * Burun kanamalarına karşı, bir pamuğun üstüne limon sıkarak bu pamuğu kanayan burnun üstüne koyun.
  * Ay hali kanamalarını düzenler.
  * Sinüzüte karşı etkili bir ilaçtır.
  * Yüzdeki sivilceleri geçirir.
  * Diş etlerini kuvvetlendirir.

  Cildi ve Zekayı Geliştirir:
  Cildi güzelleştiren limon, aynı zamanda yapısındaki B vitamini bileşikleri sayesinde zekayı da geliştirir.

  Gözün Cilasıdır:
  Yapısındaki A vitamini sayesinde gözünüze güç verir.

  Nasıl Alacaksınız?
  1- İki türlü limon vardır; yatak limon, mevsimlik yani yazlık limon. Yatak limonun rengi koyu sarı, mevsimlik limonun, yani yeni limonun rengi ise açık sarıdır. Pahalı da olsa yatak limon alın. Ancak önce kendi seçeceğiniz bir limonu kestirip suyuna bakın.
  2- Limonun ince kabuklusu makbuldür. Kalın kabuklu limon ilk bakışta kendini belli eder. Tepesinde kiraz büyüklüğünde bir çıkıntı vardır.

  Nasıl Yiyeceksiniz? Nasıl Koruyacaksınız?
  l- Limondaki A, B bir, B iki vitaminleri ışıktan, C vitamini ise havadan çok etkilenir. Bir başka deyimle, kestiğiniz limonun hepsini kullanmamış iseniz kalan kısmı ışığın ve havanın etkisiyle vitaminlerinden bir kısmını kaybeder. O nedenle limonun tümünü kullanmıyacaksanız şöyle sıkın: Limonu kesmek yerine sivri bir şeyle delin ve suyunu ordan akıtın.
  2- Limonu kestiyseniz yarısını sonra kullanacaksanız, yarım limonu bir tabağa kesik yeri tabağa gelecek şekilde koyun ve üstüne bir bardak kapayın.
  3- Ya da kesilmiş yarım limonun üstüne, kesilmiş yüzeyi kaplıyacak şekilde tuz serpin. Yeniden kullanacağınız zaman burayı ince bir dilim halinde kesip atar, kalanın suyunu sıkarsınız.
  4- Bir limonun daha bol su vermesini istiyorsanız kaynar suya atıp kısa bir süre bekletin.
  5- Limonu bir kaç hafta taze olarak saklamak istiyorsanız içi su dolu bir kaba koyun ve bu suyu hergün değiştirin.
  6- Yatak limonun suyu zaten boldur. Boylamasına da enlemesine de kesebilirsiniz. Ancak limon yeni ürünse mutlaka boylamasına kesin.

   
Limonla İlgili Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Limon nedir hakkında bilgi

  Limon nedir hakkında bilgi

  Mala, afiyetle tüketilen rızka yahut bir kimseyi bir işten dolayı kınamaya, Limon ağacı zararsız ama faydası da pek görülmeyen insana yahut zengin ve hayırhah olmakla birlikte görüş ve düşüncelerine fazla itibar edilmemesi gereken kadına delalet eder.Rüyada limon yemek veya görmek, bazı hayal kırıklıkları uğrayacağınıza yorumlanır. Etrafında onu kıskanan insanlar var demektir. Limon yemek veya...
 2. limon

  limon

  (Zitronenbaum / Limonier citronnier / Lemon tree / Lemon / Citron) Mart-ekim aylari arasinda beyazimsi-pembe renkli, güzel kokulu çiçekler açan, 3-5 m boylarinda, kisin yapraklarini dökmeyen küçük boylu agaçlar. Vatani Çin olup, Akdeniz bölgesinde genis çapta yetistirilir. Onuncu asirda Araplar tarafindan Avrupa’ya getirilmistir. Yapraklari oval, tüysüz, parlak yesil renklidir. Çiçeklerin taç...
 3. Limon

  Limon

  (Zitronenbaum / Limonier citronnier / Lemon tree / Lemon / Citron) Mart-ekim aylari arasinda beyazimsi-pembe renkli, güzel kokulu çiçekler açan, 3-5 m boylarinda, kisin yapraklarini dökmeyen küçük boylu agaçlar. Vatani Çin olup, Akdeniz bölgesinde genis çapta yetistirilir. Onuncu asirda Araplar tarafindan Avrupa’ya getirilmistir. Yapraklari oval, tüysüz, parlak yesil renklidir. Çiçeklerin taç...
 4. Vahiy Katipliğiyle İlgili Bilgiler

  Vahiy Katipliğiyle İlgili Bilgiler

  vahiy katipliği nedir özelliği kimler yapmıştır ne demektir ile ilgili bilgiler burada melekler Vahiy katipliği ,Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed'in kendisine Allah tarafından gelen ayetleri yazdırdığı kişilerin yaptığı iştir melekler.Bu sayede ayetler tam ve eksiksiz bir şekilde nesilden nesile aktarılmıştır.Yalnız unutmayalım ki , Kur'an-ı Kerim'de ayetlerin korumasının bizzat Allah olduğu,...
 5. Depilasyon İle İlgili Bilgiler

  Depilasyon İle İlgili Bilgiler

  depilasyon nedir depilasyon ne demek depilasyon yöntemleri İstenmeyen tüyler kadınların en çok yakındığı sorunlardan biridir melekler. Yapısal sebeplerle kimisinde az kimisinde çok sık görülen bu yakınmalar faydasızdır, tek yapmak gereken bu tüylerden nasıl kurtulanacağıdır. Siz de istenmeyen tüylerden kurtulmak için depilasyon yöntemleri konusunda bilgi sahibi olup, uygulayabilirsiniz....

Sayfayı Paylaş