Limonun Bu Faydalarını Duydunuz mu?

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Limonun Bu Faydalarını Duydunuz mu?
limonun yararları
limonun faydalarıSevgili melekler, hepimiz limonun tam bir c vitamini deposu olduğunu ve ayrıca cilt için de çok faydalı olduğunu, mutfakta çalışırken özellikle balık kokusunu ellerimizden çıkarmada etkili olduğunu biliyoruz. Ama limonun faydaları bu kadarla bitmiyor. Bakın limonun daha ne faydaları varmış...

Limon C vitamini içermesi nedeniyle en önemli antioksidan etkisi göstermektedir.İnsanların gün içerisinde sigara,stres sağlıksız yemeklerin tüketilmesi durumunda vücutta bulunan serbest radikal seviyesini yükseltiyor limon bu seviyenin yükselmesini engelliyorvücudumuzdan bu serbest radikallerin atılmasına uzaklaştırılmasına yardımcı olan en yararlı besindir.

Limon kabuğununda limon kadar yararı bulunuyor.Limon kabuğu Cilt kanseri riskini azaltmak için limon kabuğunun günlük beslenme programında bulunması çok önemli.Aynı zamanda karaciğer, kalp ve safra kesesi için en sağlıklı besinlerden biridir. Limon yüksek tansiyona iyi geliyor düzenli limon tüketilmesi yüksek tansiyon hastalıklarına tavsiye ediliyor.Özellikle stresli bir yaşamı olan, alkol veya sigara kullanan bireylerin çaylarının ve yemeklerinin içerisine limon kabuğu eklemeniz gereklidir.Limon'un 12 kanser türüne iyi geldiğini biliyormuydunuz hastalık türlerine karşı koruyucu etkisi bulunuyor.
 
*EYLÜLMEHMETUTKU*

*EYLÜLMEHMETUTKU*

Daimi Üye
Üye
limonu okadar severimki dilimler bir bütün limonu bikerede yerim ve öyle kolay kolay grip nezle olmam bilgin için sağol titan .....
 
SoNGüL.

SoNGüL.

Aktif Üye
Üye
Limonu ben de çokk severim yerimde bol bol ama hamiş kalınca yiyemiyorum hiç te canım çekmiyor nedense... ama bu bilgiler iyi oldu ona göre limonu eksik etmeyim evden :hula:
 
AngelShe

AngelShe

Yeni Üye
Üye
bende bayılırım limona bende bıde lımonu tuzlayıp yıyorum cok guzel oluyo tadı:D
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
5
Görüntüleme
4K
tuqqce
tuqqce
Young bride
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
Young bride
Young bride
*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
6K
*MeleK*
*MeleK*
Üst