1. Monera

  Monera Forum Okuru

  "Lütfen! Bugün bir gülümseyiver''

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

  "Lütfen! Bugün bir gülümseyiver'' 'Çünkü ölmeni istemiyorum' Gülmek insan ömrünü uzatıyor...

  < Konu Resmi..>

  Çeşitli nedenlerden dolayı yoğun stres altında yaşayanlara destek olmak amacıyla Konya'da kurulan bir dernek, insanları güldürmek, aralarındaki sevgiyi yaygınlaştırmak için çeşitli faaliyetler yürütüyor.
  Konya'da 2 ay önce kurulan Muhabbet Hareket İhsan ve Temizlik Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Kapar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gündelik iş hayatında çeşitli nedenlerden dolayı yoğun stres altında yaşayanların huzur ve mutluluklarını artırmak, aralarındaki muhabbeti geliştirmek amacıyla Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saim Açıkgözoğlu ile birlikte derneği kurduklarını söyledi.
  Derneğin faaliyet alanlarını, isminde yer alan muhabbet, hareket (üretmek, spor yapmak, çalışmak), ihsan (iyilik etme, iyi olma) ve temizlik kavramlarının oluşturduğunu dile getiren Kapar, ''Biz, derneğimizin isminde geçen kavramlar ve gülümseme, iyilik etme, huzur ve barış gibi yandaş değerleri toplumun gündemine getirmek bu değerlerin gelişmesini sağlamayı hedefliyoruz'' dedi.
  Dernek olarak ilk slogan olarak ''Gülümseme''yi seçtiklerini, bu çerçevede de faaliyetlerini sürdürdüklerini dile getiren Kapar, ''Lütfen! Bugün bir gülümseyiver'', ''Duygular da kirlenir. Gülümseyerek temizleyiniz'', ''Gülümsemek ve gülümsetmek en zahmetsiz ikramdır'', ''İyilik sizin içinizde... Lütfen gülümseyerek çıkarınız'' gibi sözcüklerin bulunduğu afiş, el ilanları bastırdıklarını, bunları vatandaşlara dağıttıklarını bildirdi.


  -''GÜLME İNSAN ÖMRÜNÜ UZATIYOR''-
  Kapar, bugüne kadar gülümsemeyle ilgili 5 bine yakın el ilanı, 500 civarında da afiş bastırdıklarını belirterek, şöyle devam etti:
  ''Bunun dışında camilerdeki din görevlilerine, bazı kaymakamlık ve belediyelerde çalışan memurlara gülme konusunda 300'den fazla konferans, seminer düzenledik. İnsanlara hep gülümsemelerini, muhabbet etmelerini, ihsanda bulunmalarını, çalışmalarını ve temiz olmalarını öğütlüyoruz. Onlara gülümsemeleri için var olan nedenleri, gülümsemenin faydalarını anlatıyoruz. İnsanlara temiz, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam için günde 20 dakika veya haftada 200 dakika 'Gülümseme yürüyüşü' yapmasını öneriyoruz. Yani gülümseyerek, iyilikle, mutlu bir şekilde yürüyüş yapın diyoruz.''
  Kapar, gülmenin psikolojik olduğu kadar fiziksel yönden de sağlık açısından büyük faydalarının bulunduğunu belirterek, ''Gülme insan ömrünü uzatıyor'' dedi.
   
"Lütfen! Bugün bir gülümseyiver'' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. lütfen biri beni duysun

  lütfen biri beni duysun

  üye resmimi daha halen koyamadım hata oluştu diye yazı çıkıyor
 2. lütfen bir bakın..

  lütfen bir bakın..

  merhaba meleklerim benim arkadasim zeynep karsısındaki erkeğin sevgisinden emin sürekli ciddi düşündüklerini ifade ediyorlar.cocuk kıza seni kaybetmek istemiyorum benim olmanı istiyorum demiş.o da bana danıstı bir fikir istedi bende size danısıyorum.cocuk evlenmeden imam ikahi kıyalım ailen daha izin vermez evlenmeye demiş bu doğru da ayrıca sizce na yapmalı??istediğin zaman evleniriz...
 3. bir dua lütfen

  bir dua lütfen

  arkadaşlar merhaba; insanın bazen sadece duaya ihtiyacı olabilir. bizimde sizlerin ve herkesin duasına ihtiyacımız var. görümcem 33 yaşında ve 8 aylık hamile aynı zamanda kalp hastası. şuan 2. hamileliği birinci hamileliğinde kalp hastalığı ortaya çıktı. kalbinde pille yaşıyor. 2. hamileliği kesinlikle yasaktı ama 13 yıl sonra tekrar hamile kaldı, kendi canı pahasına bebeğini aldırmak...
 4. bir yardım edin lütfen !!!

  bir yardım edin lütfen !!!

  iyi günleer ben eşimle 9 yıllık evliyim yanlız evlligimin 5 yılından sonra evliliimizin temeli sarsıldı eşimin hayatında beraber yaşadıgı bir bayan var ayda bir kez eve geliyor hadi ben kendimi gectimde kızına bile babalık yapmıyor yaşadıgı kandınla cekilmiş yüz kızartıcı resimlerde elime gecti mahkemye delil olarakta verdim 2 mahkeme gördük 3 cü mahkemede davamız düştü eşim istemedigi icin...

Sayfayı Paylaş