lütfen yardım !!

cok iyi düsünüp karar vermen lazim ya hayatini tam annlamiyla esinin istegdiyi gibi yapman lazim ki köyde yasamak istemiyorum diyorsun gittsen bile yapamasin bence, yada ona sartini koyup ben öyle bi hayat düsünmüyorum herkez kendi yolluna diceksin...

bence bu şartlarda evlenirsen çok hata yaparsın, şimdiden üzerinde hakimiyet kurmaya çalışıyorlar hem kayınvaliden hemde birlikte olduğun kişi birde evlendiğini düşün... kendi hayatın olmayacak, 1 yıl burada oturun sonra gidersiniz demiş ya annesi inan buda imkansız sen bir kere oraya yerleşirsen bir daha oradan taşınamazsın

annesinin sözüne bu kadar sadık olan bir erkekle evlenmek çok zordur, kendi sorumluluğunu, senin ve ilerde doğacak çocuklarınızın sorumluluğunu taşıyamaz bu adam, hiç kendi fikirleriniz, kendi istekleriniz olmayacak hep kayınvalidenin istekleri doğrultusunda yaşayacaksınız

hem senin çalışmanı engellemesinede hiç hakkı yok ama çalışmazsan hep ona bağımlı kalacağını düşünüyor bu yüzden istemiyor çalışmanı

sen ailendende ayrı kalacaksın, bir sürü fedakarlık yapacaksın ama peki o ne yapıyor senin için ? hiç bi şey ... sadece kendini ve annesini düşünen bencil birisi...

onunla evlenirsen o kadar olumsuzluklar yaşarsınki inan daha fazla yazıpta canını sıkmak istemem

canım benim çok geç olmadan aklını başına topla ve evlenip, çocuk sahibi olupta ayrılamayıp acı çekip, üzüleceğine henüz yolun başındayken ayrıl daha çok gençsin, inşallah sana layık başka birisi çıkar karşına

Ecrinnur

Bu konuda karar verecek olan sensin canim.Yine de cok iyi dusun,belki de sandigin kadar kotu bir durum degildir,hayatinin iki yilini koyde gecirmek farkli bir deneyim de olabilir senin icin.Ve bu donem bittiginde yeni bir hayatin olacaksa cok da kotu gorunmuyor.Yine de karar senin yasayacak olan sensin.

bana kalırsa şimdi böyle olunca evlenince sana çok daha emrivaki davranıp zorluklar yaşatabilir.Bence hiçbirşey kendi ailenden önemli değil.Bence kendi aileni bırakma seni çok istiyorsa onlar senin dediğini yapsın.Kız evi naz evi.Şimdiden boyun eğme

canım okurken seni öyle iyi anladığımı hissettimki, seviyorsun ama bence onun seni senin istediğin gibi sevdğinden emin değilsin, bn olsam böyle hissederdim diye düşündüğüm için bu tahmini yaptım tabiki bilemiyorum ama insan sevince bazı şeyleri net göremiyor, düşünsene sen yıllarca okul okumuşsun ailen sana belirli bir yatırım yapmış, köyde çalışmak da istemedğin halde buna niye katlanasın ki, bundan önceki tüm yılları ve emekleri çizeceksin ve istemediğin bir şey için.. isteseydin eğer ben kesinlikle ve kesinlkle aşktan yana olup köye git derdim ama bence o da seni seviyorsa bu durumu ciddi bi şekilde sakin ve yapıcı bi şekilde konuşup ikna etmeye bir orta yol bulmaya çalışsan acaba işe yaramaz mı? eğer yaramaz diyorsan kimse sana ne yapacağını söyleyemez bnce en doğru kararı senn içindeki ses verir,ama o sesi iyi dinle, hakedecek biri için mi bunca sıkıntı die düşün derim ben.. ah ah uzaktan konuşmak kolay biliorum,inş herşey çözülür mutlu olursun:)

ya kusura bakma ama pkuyosun okadar eğitim görüsüyosn bambaşka bi insan oluyosn sonra da köye gidip köy işleriyle uğraşıp kaynanın dizinin dibinde oturuyosn.Bende evliyim çok şey yaşadım ve sana bi öğüt sevgiyle herşey olmuyo araya anne baba çeşitli insanlar ve kesin yaşayacaksın ki köy hayatında çıkacak sorunlar seni çok yıpratacak ve sen hala bunlara razıysan dicek bişeym yok zaten

sakın şimdiden ipleri eline verme.onlar kendilerine bence hamal arıyo oğullarına eş değil.aman diyim sakın kabul etme.iyi düşün

cnm zaten şart koşması hoş değil arayı bulsa daha sağlıklı... ve gördgm kadryla seninde kafan karışık.ben onunla nereye olsa giderim diyemiyosun.bence ani kararlar verme biraz düşün. sevgnden emn oldktn sonra ve onunla her şeye varım dedktn sonra kararını ver.

Geri