Mahidevran Sultan kimdir ?

Aslında Hürrem güzel bir kadınmış öyle ki kadınlar bile aşık olyuorlarmış.Ama zekasını öyle bir kullanmış ki öreneğin şehzeade mustafayı öldürtmek için sahte falcı çağırtmış.Ve tabi hünkarın yanındayken de şehzademiz öyle şeyler yapmaz falan demiş.Mahidevran sadece onu dövdüğü için saraydan gitmiş.Ama hünkar hürremin entrikalarının birine bile şahit olmamış Mahidevran sultan da yazık aşkından mahrum kalmış.

ne yapalimmmm

zekali olmak bir ise yaramiyor erkek sevmeyince sevmiyor eger gercek kanuni böyle ise maalesef diyorum osmanli bu derece cökmüs ve yipranmis ,tabiki birazda yabanci kadinlara zaafida varmis osmanlinin eyy benim ecdadim eyyyyy

mahidevran değil hürrem aşık

hürrem değilde mahidevran aşık olsaydı mahidevran geri çekilmezdi hürrem ölümü ve savaşmayı mahidevran ise geri çekilmeyi seçti hatta bir olay var:sultan süleyman valide den 2 cariya ayırtmasını süslenip püslenip buraya getirilmesini emreder kısa süre sonra cariyeler gelir süleyman hürremi çağırır ve söyle hürremim hangisini seçeyim kendim için der hürrem sinirlenir ama belli etmemeyi başaramaz süleyman hürremin kıskandığını anlasada sesini çıkartmaz hürrem:yüce gönlünüz nasıl isterse odur derken bayılır süleyman hürremi kucağına alarak valideye ...yaa validem mahidevran öldürmeyi seçti hürrem ise benim için kendinden geçip bayılmaya hatta ölmeye razı. işte onu mahidevrandan ayıran özelliği budur ..Artık tek haremim hürremdir

Hürrem

Bence hürrem en iyisi
aklını kullanmış hem de zeki .sevdiği için haylazlıklar yapmış .yani AŞK GÖZÜNÜ KÖR ETMİŞ diyebiliriz
bence hiç bir suçu yok onun
kıskanç o kadar. sülümanla olanları hiç sevmiyor
çünkü onları çok kıskanıyo
bence mahidevran daha kötü
hem onu zehirledi onun elinden almaya çalıştı
süleyman da onu çok sevdiği için onu ağzadetti ya
süleyman ona gelmeyince o gitti
kapıyı açıp BİZ NİŞANLI OLMADAN BİRLİKTE OLAMAYIZ deyince sülüman çok kızdı
hürremi başka saraya gönderdi
sülüman valide sultana dedi ki HÜRREMİ BU SARAYDA GÖRMEK İSTEMİYORUM ARTIK dedi
sonra da işte hatırlamıyorum
ama bu akşam çok heyecanlı geçecek
bence hürremin kötü olduğunu düşünenler BİRAZ DAHA DÜŞÜNSÜNler

HÜRREM HASEKİ SULTAN çok güzel ve zekasını hedefleri yönünde kullanan asil biriymiş
kanuniyi sevdiği için her şeyi yapmış mahidevran da aklını kullansaydıda kanuniyi
elinde tutsaydı

Mahidevran Sultan Bursa'da Oğlunun Mezarında Ölü Bulunmuştur.Ölme Nedeninin Üzüntü Ve Donma Olduğu Öne Sürülüyor.Ve De Hürrem Haseki Sultan Gerçekten Sevmiştir.Yoksa Tüm Osmanlıdaki Tek Ve İlk Evli Sultan Olamazdı.Üstelik Osmanlıyı Alt Etmek İsteyen Çin(O Zaman Çin Osmanlı'dan Gerideydi)Birsürü Güzel Kadın Göndermiş Ve Tüm Osmanlıyı Tembelleştirmiştir.

Hürrem Hatun yüzünden çok acı çekti Baş Haseki Mahidevran Sultan.. Allah Hürrem Hatun olan o rus cadı kölenin belasını versin aptal mahlukat

arkadaşlar her güzel seyın bir sonu wardır hem Allah bzm için bunu uygun görmüss

.....1

bence bu dizi yapılana kadar o insanla yatıkları yerde çok huzurluydu bi kere her devrin yaşam şartları farklıydı ve mahi devranın tek düşündüyü aşktan öte kindir gülfemin de mutlulunu mahi devran almıştır ozaman öyleydi günümüze baktımızda hürem sultanın sayısız eseri vadır bunu mahi devran da yapa bilirdi ve hürem kadar iz bıraka bilirdi ama okendi kininin kurbanı oldu hakimiz kendimizi çocumuzu farklı yerlede görmek istemeyiz bu çabayı mahi devranda vere bilirdi yaptı yalnışlar sadece hüremi güclendirdi hüreme saygı duyarım akıllı oldu

Hurrem sultan

Ben azerbaycandan yazıyorum ve dızıyı burdan yakın takıb edıyorum hurrem sultana hayranım onun hırsına, gucune, aklına hayranım . Yalnız sehzade mustafaya ıftıra atarak oldurtmesı benı meyus etdı

Geri