1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.305
    Ödül Puanları:
    113

Mandalina yağı faydaları ve kullanımı

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

mandalina yağının faydaları mandalina yağı yağı faydaları hamilelikte mandalinanın yaprağının Narenciyegillerden olan mandalina özellikle c vitamini ençok olan meyvelerden birtanesi.Sizlere mandalina yağının faydaları ve kullanım alanları hakkındaki bilgileri vermek istiyorum
    Hazırlanış Biçimi : Turunçgillerden ülkemizde bolca yetişen, mutfağımızda bolca kullanılan bir ürünümüzdür. meyvesinin taze kabuklarının sıkılması ile elde edilir.

İçindekiler : Bileşiminde limonen ve citral bulunur.

Faydaları : Aşırı huzursuzlukta, uykusuzlukta, psikolojik rahatsızlıklarda sakinleştirici olarak kullanılır. Nezle, grip ve soğuk algınlığına karşı kullanılır.Boğaz ağrısı, mide yanması, kan temizlemede, böbrek taşında, idrar sökme zorluğunda, bağ dokusu hastalığında kullanılır. Kas kuvvetlendiricidir, mikrop sökücüdür. Vücuttaki istenmeyen yağların atılmasını sağlar. Tonik olarak kullanılır. Cildi güçlendirir, sivilceleri giderir. Yağlı ciltlerde gerdirme ve yağ salgısını dengelenmesinde faydalıdır. Böcek ve sinek ısırmalarında, kaşıntı ve şişmeleri önler. Kalp ve damar tıkanıklığında açıcı özelliğe sahiptir. Dişlerin beyazlatılmasında kullanılır. Mandalina yağı derinin üzerindeki porus adını verdiğimiz gözeneklerin açılmasında, tonik olarak ve aknede kullanılmaktadır

Kullanım Şekli : Dahilen; balla tatlandırılmış suya, ikişer damla damlatılarak günde 3 defa gargara yapılıp yutularak kullanılır.

Haricen; bolca masaj yapılarak sürülür.

Masaj olarak, banyoda, buğu tarzında kullanılır.

Eklem ağrılarında masaj tarzında uygulanır.

Banyoda gevşeme sağlamak ve yorgunluğu gidermek için birkaç damla kullanılır.

Uyarı : Ay hali durumunda, az kanamalı bayanlar kullanmamalıdır.

Mandalina yağı faydaları ve kullanımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Havuç yağı faydaları ve kullanımı

Havuç yağı faydaları ve kullanımı

havuç yağı faydaları havuç yağının faydaları yağı bronz ile bronzlaşma bronzlaştırırmı Havuç zaten başlıbaşına şifa kaynağı olan ve sık sık tüketmemiz gereken bir bitki.Salatalarda kullandığımız havucun suyunuda elimizden geldiğince bol bol içmeliyiz.Birçok faydası olan havucun yağı hakkında sizlere önemli bilgiler vermek istiyorum Bu kadar önemli bir bitki olan havucun yağı bakalım ne işe...
  2. Melisa yağının faydaları ve kullanımı

Melisa yağının faydaları ve kullanımı

melisa yağının faydaları melisa yağı faydaları yağının cilde ve kullanımı Melisa yağının faydaları ve kullanım alanları hakkındaki tüm bilgileri sizler için paylaşıyorum Hazırlanış Biçimi : Ballıbabagiller familyasından, 1m’ye kadar boylanabilen, dayanıklı çok yıllık otsu bitkidir.Yurdumuzda bolca yetişen ve kullanılan bir drogdur. Distilasyon ile uçucu yağı elde edilmektedir. İçindekiler...
  3. Ozon yağı faydaları ve kullanımı

Ozon yağı faydaları ve kullanımı

ozon yağı faydaları ozon yağının faydaları yağı nasıl kullanılır yağının zararları kullanımı Ozon yağının faydaları ve kullanımı ile ilgili merak ettiginiz bilgileri sizler için sunuyorum Aktif oksijen ( Ozon O3 ) bilinen en etkili mikrop öldürücü ve koku gidericidir. Güneşin ultraviyole ışını ve yıldırım anında ortay çıkan elektrik arkları ile oluşan ozon, dünyanın etrafında koruyucu kalkan...
  4. Biber yağı faydaları ve kullanımı

Biber yağı faydaları ve kullanımı

biber yağı biber yağının faydaları yagi yağı ile zayıflama nasıl kullanılır Biber yağı faydaları ve kullanımı ile ilgili bilgileri sizlerin bilgisine sunuyorum. * Uygulandığı bölgede yağ yakışını hızlandırarak bölgesel olarak incelme, yağ birikimi görünümünü, portakal kabuğu görüntüsünü azaltmaya ve zayıflatmaya yardımcı olur. * Sadece zayıflama değil, göbek, basen ve hareketsiz...
  5. Elma yağının faydaları ve kullanımı

Elma yağının faydaları ve kullanımı

tatlı elma yağının faydaları elma yağının faydaları acı yağı bebeklerde nasıl kullanılır bebeklerde kullanımı tatlı yağı nasıl kullanılır Cildimiz ve sağlığımız için oldukça faydalı olan elmanın yağınında ne kadar faydalı olduğunu biliyormuydunuz? İşte elma yağının faydaları ve kullanımı Anadolu adaçayı (Salvia Triloba L.) türünün yapraklı ve çiçekli dallarından su buharı distilasyonu ile elde...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş