1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  15.217
  Beğenilen Mesajlar:
  2.284
  Ödül Puanları:
  113

  Meme kisteleri için ne yapmak gerekir?

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Beslenmeyle ilgili araştırmalar bir dizi çok etkili meme kisti tedavisi keşfetti, bunların hiçbir yan etkisinin olmaması ve kişinin genel olarak sağlığını iyileştirmek gibi ilave faydaları var. Bu meme kisti olan yaşları yirmiyle elli arasında, menapoz öncesi kadınların yüzde otuzuyla ellisi için iyi haber. Çoğu meme kisti durumunda ilk korkulan kanserdir ama bu kistler iyi huyludur, hormonlar ve beslenme değişiklikleriyle de ilişkidir. Beslenmeyle ilgili araştırmalar bir dizi çok etkili meme kisti tedavisi keşfetti, bunların hiçbir yan etkisinin olmaması ve kişinin genel olarak sağlığını iyileştirmek gibi ilave faydaları var. Bu meme kisti olan yaşları yirmiyle elli arasında, menapoz öncesi kadınların yüzde otuzuyla ellisi için iyi haber. Çoğu meme kisti durumunda ilk korkulan kanserdir ama bu kistler iyi huyludur, hormonlar ve beslenme değişiklikleriyle de ilişkidir.  < Konu Resmi..>  Çoğu durumda meme kistleri menapozdan sonra kaybolur, çünkü oluşmaları hormon seviyelerindeki dalgalanmalarla bağlantılıdır. Çeşitli büyüklüklerde hassas, yumuşak, sık sık ağrılı, hareketli kistler olarak kolayca tespit edilebilir; en çok adetten önceki ve sonraki haftada belirginleşir. Meme kanseriyle ilgili korkulardan kurtulmak için her ay kendi kendine meme muayeneleri yapılabilir. Ultrason veya kızıl ötesi meme taramasında bir yumru tespit edildiğinde de telaş etmeye gerek yoktur çünkü çoğu yumrunun iyi huylu olduğu görülür. Boyutu birden artan ve adet döngüsüyle değişmeyen yumrular fark ederseniz, aşırı ağrınız veya normal olmayan cilt sorunlarınız varsa derhal doktorunuzla görüşmelisiniz.

  Meme kistlerinin bir dizi olası nedeni vardır. İyot, B6 vitamini, E vitamini, koenzim Q10 ve yağ asidi eksiklikleri hastalığa katkıda bulunur. Et, süt ürünleri, işlenmiş şeker ve sağlıksız yağlardan oluşan bir beslenmenin de meme kistleriyle ilişkili olduğu bulgulanmıştır. Yüksek yağ ve karbonhidrat tüketimi östrojen seviyesini yükseltir, bu da meme ağrısına katkıda bulunur. Aşırı kilolu kadınların başka zorlukları daha vardır, çünkü depolanmış yağ östrojen üretir.

  Ağır işleyen bağırsaklara ve aşırı çalışan bir karaciğere yol açan diyetler meme kistlerinin oluşumuna katkıda bulunur. Haftada üçten az bağırsak hareketi olan kadınların meme kisti riski beş kat fazladır. Karaciğer, hormonların parçalanmasından sorumludur, düzgün şekilde çalışmazsa östrojen vücutta birikebilir ve meme kistlerine katkıda bulunabilir. Diğer nedenler arasında stres, bağırsak zehirlenmesi, hareketsizlik, uyuşturucu ve alkol, aşırı kafein tüketimi, zayıf bağışıklık sistemi, yiyeceklerdeki kimyasallar, düzensiz adet kanamaları ve bastırılmış duygular vardır.

  İyot eksikliğinin meme kistleriyle bağlantılı olduğunu gösteren çalışmalar yenidir. İyot tedavisi normal tiroid seviyeleri olan hastalarda meme ağrısını ve kist büyüklüğünü azaltmıştır. İyot eksikliği olan meme dokusunun, sonuçta sertleşen küçük kistler meydana getirdiğine inanılıyor. İyotun kistik meme hastalığını tersine çevirdiği ve kistli alanları normal boyutlarına döndürdüğü görülmüştür. Esmer su yosunu çok iyi bir iyot kaynağıdır. Su yosunundaki iyotun egzersiz sırasında yağ yakma ve daha fazla zindelik gibi sağlığa birçok faydası vardır.

  Pişmemiş meyve ve sebzeler, tam tahıllı ürünler ve fasulye türleri gibi doğal kaynaklardan lif oranı yüksek bir beslenme vücutta artan östrojenin elenmesinde etkilidir. Turpgiller familyasından sebzeler (lahana, karnabahar, brüksellahanası ve brokoli gibi) östrojenin meme dokusuna bağlanma yeteneğini zayıflatır. Meme sağlığına iyi gelen yiyecekler keten tohumu yağı, sarımsak, lahana, biberiye ve zerdeçaldır. Karaciğere iyi gelen ve vücudu zehirli maddelerden arındıran soğan, pırasa, havuç, karalahana, pancar, limon, kereviz, karnabahar ve brokoli gibi yiyecekler yiyin. Kabızlığı önlemek ve lifli yiyeceklerden yararlanmak için bol bol su için. Düzenli egzersiz dolaşımı iyileştirecek ve vücudun toksinleri atmasına yardımcı olacaktır. Yararlı detekleyiciler arasında B vitamini karışımları, E vitamini, selenyum, koenzim Q10, karahindiba, akşamsefası yağı ve devedikeni bulunur.

  Terleme önleyicilerden kaçının çünkü bunlar, toksinlerin ter bezleri aracılığıyla atılmasını engeller ve memelere doğru boşalmalarına neden olur. Paraben içermeyen doğal deodorantları seçin çünkü bunların meme kanseriyle bağlantıları vardır.

   
Meme kisteleri için ne yapmak gerekir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Erken gebe kalmak için ne yapmak gerekir ?

  Erken gebe kalmak için ne yapmak gerekir ?

  Erken hamile kalmak için beslenme, erken gebelik için ne yapmam gerekir, ne yapmalıyım ? Öncelikle herşeyden önce meleklerim, stres olayına girmeyeceksiniz ve kesinlikle " ben gebe kalamayacağım " korkusuna asla kapılmayacaksınız. Adetlerinizi düzenli takip edeceksiniz. Kesinlikle yumurtlama günü hakkında bilgiler edineceksiniz. Eşiniz sigara ve alkol kullanıyorsa yada siz, eşinize...
 2. Kolesterolü düşürmek için ne yapmak gerekir?

  Kolesterolü düşürmek için ne yapmak gerekir?

  Kolesterolü düşürmek için ne yapmak gerekir? Ne olur bu konuda bana bilgi verin ama denediğiniz bildiğiniz bilgileri olursa sevinirim.
 3. Sağlıklı Bronzlaşmak İçin ne yapmak gerekir kızlar?

  Sağlıklı Bronzlaşmak İçin ne yapmak gerekir kızlar?

  Sağlıklı Bronzlaşmak İçin ne önerirsiniz bu yaz bronzlaşmak istiyorum ama sağlıklı bronzlaşmak istiyorum lütfen bir öneriniz var ise banada yazın.
 4. Bebeklerinizin beyinlerini geliştirmek için neler yapmak gerekir?

  Bebeklerinizin beyinlerini geliştirmek için neler yapmak gerekir?

  Beyin egzersizleri bebek oyunları Selam kızlar özellikle çalışmayan anneler bütün gününü bebeklerine ayırır Onunla daha çokilgilenip herşeyi öğretmek ister Bebeklerin sevdiği ve gelişimine çok olumlu katkıları olan oyunlar ve gerekli bilgiler sunmak istiyorum sizlere Yenidoğan bebeğinizle göz teması kurun, gözlerinin açık olduğu o değerli anları kaçırmayın. Bebekle konuşun, ona bir...
 5. Nazardan Korunmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

  Nazardan Korunmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

  nazardan korunmanın yolları, nazardan korunmak için, nazardan nasıl korunurum Nazardan korunmak ve olumsuz etkilerinden sakınmak için okunması oldukça faziletli dua bilgilerini sizler için paylaşıyoruz. Nazardan korunmak için bu duaları sık sık okumak ta fayda olduğunu hatırlatarak sizlere konu ile ilgili detaylara geçiyoruz. “Nazar hasıl olmadan ondan korunmak mümkün müdür?” sorusu...

Sayfayı Paylaş