Meme kistine ne iyi gelir?

Meme kistine ne iyi gelir?
Kadınların büyük bir çoğunluğunda görülebilen, göğüsteki kitlelerin tanı ve tedavisi için önemli olan kontroller ve erken teşhistir. Erken teşhis edilen bütün hastalıklar gibi meme kistleri de, erken teşhis ve tanıda önlenebilir ve tedavi edilebilir.


Genç yaşlı demeden kadınların sık sık meme kontrolü yapmaları gerekmektedir. Bu kontrolleri yapmanın en sağlıklı zamanı, adet bitiminden bir hafta sonrasıdır. Memenizde ele gelen bir kitle veya sertlik hissettiğiniz zaman mutlaka doktorunuza görünmeniz gerekir. Kadınların çoğunda adet döneminde yada adet dönemi yaklaşırken, bu tarz sertlikler olabilmektedir. Bunun takibini mutlaka yapmalısınız. Bu tarz kistlerin bir çoğu iyi huylu diye tabir edilir. 40 yaşın üzerindeki kadınlarda, mamografi, gençlerde ise meme ultrasonu çekilmektedir. Memede oluşan iyi huylu diye tabir edilen rahatsızlıklar için İbrahim Saraçoğlu’nun bitkisel kür tarifi vardır.


4.jpg

Kür 1:Kadınların göğsündeki fibroadenomlara (fibrokistlere) karşı
Taze ve koyu yeşil renkli brokoliden yaklaşık 200-250 gram alınız ve kaynamakta olan yarım litre suyun içerisine atınız. Ağzı kapalı olarak kısık ateşte altı dakika haşlayınız. Altıncı dakikadan sonra ocaktan indiriniz ve ağzı açık olarak ılımaya bırakınız. Yarısını sabah kahvaltısından yirmi dakika önce aç karnına, diğer yarısını da öğlen yemeğinden yirmi dakika önce aç karnına içiniz. Yirmibir gün boyunca her gün taze hazırlanıp içilmesi gerekir. Haşlama suyu içerisindeki haşlanmış brokoliyi tüketme zorunluluğu yoktur. Arzu edilirse tüketilebilir. Duruma göre zaman zaman kür tekrar edilebilir.Kadınlarda göğüs uçları neden acır?
Kanser şüphesi olan kistler
Not: Eğer fibrokistler iki yıldan fazla devam ediyorsa, o zaman uygulanacak brokoli kürü şöyle olmalıdır:Bu formülün açılımı şudur: İki kez yirmi bir gün uygulanıp, her yirmi birinci günün sonunda üç gün ara verilecektir. Toplam kırk iki gün uygulanacaktır. Her yirmi bir günün sonunda verilecek olan üç günlük ara uygulama süresine dahil değildir. Bu kür tamamlandıktan sonra şikâyetin durumuna göre dönem dönem (yılda iki-üç kez) uygulanır.


Dikkat 1
Hormonlu ve transgen tohumdan elde edilen brokoliyi bu amaçla kullanmayınız. Satın alacağınız brokolinin taze ve diri olmasına dikkat ediniz. Sararmış olan brokoliyi satın almayınız. İhtiyacınız olan yirmibir günlük brokoliyi 200-250 gramlık porsiyonlar halinde derin dondurucunuzda saklayabilirsiniz. Derin dondurucuda sakladığınız brokoli altı ay boyunca etkin özelliğinden hiçbir şey kaybetmez. Kürü uygulayacağınız yirmibir gün boyunca uzun ara vermemeniz gerekir. Bu nedenle ihtiyacınız olan yirmibir günlük brokoli miktarını stoklamanızı öneririm.Dikkat 2
Bu kürü uygularken kahve, çikolata, ceviz (tazesi veya kurusu), portakal, portakal suyu ve taze beyaz üzüm tüketilmemelidir.
 
Üst