Menopoza giren tekrar adet olur mu

L

Layla999

Forum Okuru
Menopoza giren tekrar adet olur mu
Menopoza giren kadın tekrar adet olur mu sebepleri

Merhaba ,

Ben 6 ay önce menapoza girdim ama 1 ay önce 3 süren bir kanamam oldu , sanki adet kanaması gibi kanama öncesi aynı adet sancısı gibi bir sancı oldu daha sonrasın da kan geldi. Menopoza giren kadın adet kanaması olur mu bu adet kanı gibi olduğunu düşünüyorum, doktor gitmem gerekir mi , yoksa tekrar adet mi oluyorum bu durum devam edermi ne yapmalıyım

Merhaba Layla ,

Tatlım menopoza giren kadın tekrar adet olur mu sorusunun cevabı çok nadir olsa da olabilir ama bunun adet kanaması olduğunu düşünmek için gerçekten adet kanaması olduğunu tespit etmek gerekir ki bunun adet kanaması olması çok çok uzak bir ihtimal. menapoz sonrası kanamaları adet kanaması şeklinde yorumlamak ve bir şey yapmamak bunu doğal karşılamak çok yanlış olacaktır Çünkü menopoz sonrası kanamaların ciddi kanamalar olduğunu altında önemli bir sebep olduğunu ve bunun aslında adet kanaması gibi görülse de adet olmadığını varsayarak mutlaka bir jinekologa gitmekte fayda var. Bu tip kanamalar rahimde çeşitli sebeplerden olabilir ilk akla gelen rahim duvarı incelesi , rahim ağzı yarasa ya da enfeksiyonu olma ihtimali, ya da rahim de bir kitle olduğunu düşünmek lazım. vakt kaybetmeden jinekologa gidip lütfen sebebini tespit ettirip ve tedavisini yaptırmalısın . umarım ciddi bir sorun yoktur. Sağlıklı günler .

Geri