Menopozu geciktiren bitkiler

M

Misafir

Forum Okuru
Menopozu geciktiren bitkiler
menopozu geciktiren bitkiler menopozu geciktiren yiyecekler menopoz geciktirici bitkiler menepozu
menopozu geciktiren bitkiler


Her kadın belirli bir yaştan sonra, ama erken, ama geç menopoza girecektir. zira bu dönem oldukça sorunlu ve stresli geçmektedir. Peki menopozu geciktirmek için, hangi bitkiler etkilidir; buyrun öğrenelim Melek'lerim:)


84da445a86b295.jpg


MENOPOZ
Tanımı: (Yaş dönümü) Kadın yaşamında, genellikle 45 yaş*larında başlayan, çeşitli organik ve psikolojik belirtiler gösteren dönemdir.
Bazen ani olarak, fakat genellikle, aralarının uzaması şek*linde adetler kesilir. Sıcak basmaları, aşın kanamalar, depresyon ve genel durum bozukluğu belirebilir. Dolayısıyla bu belirtileri beklemek, kadını, onları hissetmeye yönelten bir etkendir.
Menopoz belirtilerinin çoğu cinsiyet hormonlarının uygu*lanmasıyla giderilebildiği gibi, bazen de sakinleştirici verilmesi gerekir. Kadının üreme kabiliyeti yok olduğu halde, cinsel istek ve aktivite azalmaz, hatta bazı durumlarda artabilir. Bu şu de*mektir, menopozdaki kadın, anne olamaz, fakat kadınlığını kay*betmiş değildir.
Menopozdaki depresyon vakaları ve adet kesilmesinden sonra görülecek kanama, durumunda, mutlaka uzman bir dokto*ra danışmakta fayda vardır.
Öneriler: Taze ve yeni çiçek açmış çıban otu ince kıyılıp ağzı geniş bir şişenin boğazına kadar doldurulur, üzerine ağzına kadar konyak eklenip sıkıca kapatıldıktan sonra güneş görebile*ceği veya sıcak bir yerde iki hafta bekletildikten sonra az suyun içine 10-15 damla katılıp sıkıntılı hallerde içilir.
* Akşamları yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı aslanpençesi katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
* Akşamlan yatmadan evvei veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı çoban çantası katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
* Akşamları yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı pelin katılıp dem*lenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
* Akşamları yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı çıban otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
* Akşamlan yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı çuha çiçeği katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
* Akşamları yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fin*can kaynar suyun içine bir çay kaşığı kekik katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
* Akşamlan yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı binbirdelik otu katılıp demlen*mesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
* Akşamlan yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı papatya çiçeği katılıp demlen*mesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
* Akşamlan yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fin*can kaynar suyun içine bir çay kaşığı ada çayı katılıp demlen*mesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
* Akşamlan yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fin*can kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı yabani yase*min sapı katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten son*ra süzülerek içilir.
* Akşamları yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fin*can kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı şamdan çiçe*ği katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra sü*zülerek içilir.
* Akşamlan yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı turunç kabuğu katı*lıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
* Sıkıntılı hallerde bir su bardağı soğuk suyun içine ince kı*yılmış bir çay kaşığı melek otu katılıp demlenmesi için bir gece bekletildikten sonra süzülerek gün içinde aralıklarla içilir.
* Akşamları yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı oğul otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
* Akşamlan yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fin*can kaynar suyun içine ince kıyılmış ince bir çay kaşığı aynül bakar (dağ öküzgözü) katılıp demlenmesi için kısa bir süre bek*lendikten sonra süzülerek içilir. Doktor kontrolü ve tavsiyesi ol*madan kullanılmaz
* Bir litre suyun içine ince kıyılmış birer silme yemek kaşığı atkuyruğu, ısırgan otu, civanperçemi ve çoban çantası katılıp kayna*tılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
* Sıkıntılı hallerde bir çay bardağı soğuk suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı ince kıyılmış kokulu yapışkan otu katılıp demlenmesi için bir gece bekletildikten sonra süzülerek gün içinde aralıklarla içilir.
* Akşamlan yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fin*can kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı civanperçe*mi katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra sü*zülerek içilir
 

Benzer İçerikler

T
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
T
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
44K
Misafir
M
M
Cevaplar
1
Görüntüleme
9K
Kayıtsız Üye
K
Üst