1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Menopozu geciktiren bitkiler

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  menopozu geciktiren bitkiler menopozu geciktiren yiyecekler menopoz geciktirici bitkiler menepozu menopozu geciktiren bitkiler


  Her kadın belirli bir yaştan sonra, ama erken, ama geç menopoza girecektir. zira bu dönem oldukça sorunlu ve stresli geçmektedir. Peki menopozu geciktirmek için, hangi bitkiler etkilidir; buyrun öğrenelim Melek'lerim:)


  [​IMG]

  MENOPOZ
  Tanımı: (Yaş dönümü) Kadın yaşamında, genellikle 45 yaş*larında başlayan, çeşitli organik ve psikolojik belirtiler gösteren dönemdir.
  Bazen ani olarak, fakat genellikle, aralarının uzaması şek*linde adetler kesilir. Sıcak basmaları, aşın kanamalar, depresyon ve genel durum bozukluğu belirebilir. Dolayısıyla bu belirtileri beklemek, kadını, onları hissetmeye yönelten bir etkendir.
  Menopoz belirtilerinin çoğu cinsiyet hormonlarının uygu*lanmasıyla giderilebildiği gibi, bazen de sakinleştirici verilmesi gerekir. Kadının üreme kabiliyeti yok olduğu halde, cinsel istek ve aktivite azalmaz, hatta bazı durumlarda artabilir. Bu şu de*mektir, menopozdaki kadın, anne olamaz, fakat kadınlığını kay*betmiş değildir.
  Menopozdaki depresyon vakaları ve adet kesilmesinden sonra görülecek kanama, durumunda, mutlaka uzman bir dokto*ra danışmakta fayda vardır.
  Öneriler: Taze ve yeni çiçek açmış çıban otu ince kıyılıp ağzı geniş bir şişenin boğazına kadar doldurulur, üzerine ağzına kadar konyak eklenip sıkıca kapatıldıktan sonra güneş görebile*ceği veya sıcak bir yerde iki hafta bekletildikten sonra az suyun içine 10-15 damla katılıp sıkıntılı hallerde içilir.
  * Akşamları yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı aslanpençesi katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
  * Akşamlan yatmadan evvei veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı çoban çantası katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
  * Akşamları yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı pelin katılıp dem*lenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
  * Akşamları yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı çıban otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
  * Akşamlan yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı çuha çiçeği katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
  * Akşamları yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fin*can kaynar suyun içine bir çay kaşığı kekik katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
  * Akşamlan yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı binbirdelik otu katılıp demlen*mesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
  * Akşamlan yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı papatya çiçeği katılıp demlen*mesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
  * Akşamlan yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fin*can kaynar suyun içine bir çay kaşığı ada çayı katılıp demlen*mesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
  * Akşamlan yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fin*can kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı yabani yase*min sapı katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten son*ra süzülerek içilir.
  * Akşamları yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fin*can kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı şamdan çiçe*ği katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra sü*zülerek içilir.
  * Akşamlan yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı turunç kabuğu katı*lıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
  * Sıkıntılı hallerde bir su bardağı soğuk suyun içine ince kı*yılmış bir çay kaşığı melek otu katılıp demlenmesi için bir gece bekletildikten sonra süzülerek gün içinde aralıklarla içilir.
  * Akşamları yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı oğul otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir.
  * Akşamlan yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fin*can kaynar suyun içine ince kıyılmış ince bir çay kaşığı aynül bakar (dağ öküzgözü) katılıp demlenmesi için kısa bir süre bek*lendikten sonra süzülerek içilir. Doktor kontrolü ve tavsiyesi ol*madan kullanılmaz
  * Bir litre suyun içine ince kıyılmış birer silme yemek kaşığı atkuyruğu, ısırgan otu, civanperçemi ve çoban çantası katılıp kayna*tılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
  * Sıkıntılı hallerde bir çay bardağı soğuk suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı ince kıyılmış kokulu yapışkan otu katılıp demlenmesi için bir gece bekletildikten sonra süzülerek gün içinde aralıklarla içilir.
  * Akşamlan yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fin*can kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı civanperçe*mi katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra sü*zülerek içilir
   
Menopozu geciktiren bitkiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. evliliği geciktiren iki neden

  evliliği geciktiren iki neden

  Evliliği Geciktiren İki Neden .¤* Evliliği geciktiren iki neden; kariyer ve güvence Erkeklerin kariyer, kadınların ise güvence sağlayacak iş sahibi olduklarında evlilik hayallerini erteledikleri, ideal yaş geçince de fazla seçici davrandıkları için eş bulmakta zorlandıkları belirtildi. Psikolog Ceyda Subaşı, geçmişte soyun devamı, çocuk sahibi olma, cinsel ihtiyaçları giderme, maddi...
 2. Menopoza bitki çaylı çözüm

  Menopoza bitki çaylı çözüm

  erken menopoz bitkisel tedavi menopozda bitkisel tedavi erken menopoza çözüm menapozda menapozda Kadın Sağlığı Uzmanı Dr. Meltem Çam, menopoza bağlı şikayetleri azaltmak için yapılan tedavilerde Almanya ve ABD'de hekimler tarafından en çok bitkisel ilaçların verildiğini belirterek, "Cohosh, soya, isoflavan, ginseng ve yeşil çay, kedi otu menopoza bağlı şikayetleri azaltıyor" dedi....
 3. Menopoz

  Menopoz

  Menopoz âdetlerin son olarak kesilmesi anlamına gelirse de, klimakterik kelimesiyle eş anlamlı kullanılmaktadır. Östrojen yetersizliği, genital yolda kızarmalara ve değişken bir atrofiye yol açar. Doğurganlık döneminin son bulmasına ve menopozun fizik semptomlarına karşı bir tepki olarak gelişen emosyonel bozukluğa sık rastlanır. Bu yaşta açık anksiete durumları (bkz.) ve depressif hastalıklar...
 4. Yaşlanmayı Geciktiren Besinler

  Yaşlanmayı Geciktiren Besinler

  Yaşlanmayı Geciktiren Besinler...... Bu Besinlerle Yaşlanmak İmkansız! Avokado: Parlak bir cilt için gerekli olan E vitamini yüksek oranda içeren Avokado, doğada bulunan en önemli alkalize gıdalardan biridir. 100 gramında yaklaşık 180 kalori bulunan avokado C vitamini ve potasyum başta olmak üzere birçok vitamin ve mineral içermektedir. Kırışıklıkların azaltılmasında ve önlenmesinde...
 5. Menepoz için şifalı kürler

  Menepoz için şifalı kürler

  Menopoz İçin Şifalı Kür, menepoza iyi gelen şifalı bitkiler, menepoza ne iyi gelir, menepoza bitkisel tedavi Hanımlarda 45–50 yaş arası adetten kesilme dönemi “Menopoz dönemi” olarak bilinir. Her kadında farklı olarak seyretmektedir. Düzenli olarak E vitamini alınırsa veya E vitaminli yiyecekler bol miktarda yenilirse, menopoz dönemi hafif geçer. Menopoz döneminde soyadan elde edilen...

Sayfayı Paylaş