Mercimek Sevdalıları Gebelik Bekleyenler Hamile Kalmak isteyenler buraya

seni tembelllll :)

kız ben de dün akşam aramaya başlamıştım 1642. sayfaya kadar gelip pes etmiştim :)
yoksa tak diye nasıl bulayımmm :)

bak bak da örnk al minik kuşumm bide kay aylık bebiş taşiyo ağır olduğu halde buluyo listeyi seni tembell derslerde böyle çalışiyosann sen zor geçersin o sınavlarııı :puhas::puhas:

ayşegülcümm umut yok demek yokk hmmmm kızıarım sana kesinlikle umut var gülüm her daim her zaman sen çalışmaya devam mrsm nin de dediği gibi belli zamanlarla kısıtlamayalım bu çalışmları hadi inşş olcak umut varrrrrrrrrrrrrrrrrr

Berranurum sağol canım benim...

Benim beebğim yok ama bu konuları az çok bilirim, bir tavsiye bende yapabilirim sana...
1-Günde en az iki öğünde süt gurubundan almalısın (süt, yoğurt, peynir vs)
2-Et gurubundan yine aynı şekilde en az iki öğün (et, balık, tavuk..)
3-Her gün en az bi tane yumurta (lop pişmiş)
4-Yeşil sebze günde en az iki öğün (marul, semizlik, maydanoz, ısparak vs.)
5-Meyve günde en az iki porsiyon (bir meyve bir porsiyondur)
6-Kuru baklagil gurubundan günde bir kere yemeye çalış, bir günde atlatabilirsin..
7-Bol tahıllı ekmek her öğün en az bir dilim..
8-Kuruyemiş (günde 3 ceviz, 5-6 tane fındık, 3-4 badem, 3-4 fıstık vs)
9-Bol su içeceksin bide kabuz olmaman lazım...

Unuttuğum var mı bilmiyorum ama bunlara ek dr.un vermiştir vitamin falanrda alıyorsan tamam demektir...
ayyy canımsın yaa çok saoll ne güzelde yazmışsın dur ben bunları yaziim
tatlım aslında yerimde bide bunları hazırlayan olsaaa varyaaa:)
ama dikkat etmem gerek bebişim için
inşş sende çöok sağlıklı bi anne adayı olcan cnm nezamn kan tahlili yaptırcan yaa çok merak ediyorum

ayyy canımsın yaa çok saoll ne güzelde yazmışsın dur ben bunları yaziim
tatlım aslında yerimde bide bunları hazırlayan olsaaa varyaaa:)
ama dikkat etmem gerek bebişim için
inşş sende çöok sağlıklı bi anne adayı olcan cnm nezamn kan tahlili yaptırcan yaa çok merak ediyorum

Yaz kız yaz not et bi yerlere, kuruyemişi sakın ihmal etme, bide kesinlikle haftada en az iki kere balık, yine en as iki kere semiz otu yada ıspanak bunlar çookkk önemli...

Valla canım ben geçen ay erken adet olduğum için normal adet döngüme göre beklemek istiyorum, o tarihte 7 eylül, o zamana kadar olmaz isem evde bitahlil yaparım bi belirti varsa o zaman kan tahlili, yok ise beklemeye devam...

Nerden biliyosun geçtiğini, belkide bildiğgin gün yumurtlama günün değildir, belkide bu yüzden hamiş kalamadın, hadi sen bu akşam tembellik yapmak çalış... :croc:

yokk kısss hiç geçirirmiyimm ben ayın sonuna kadar çalışiyomm bacımm amann allah tan hayırlısı varsa buay kısmetimiz our yoksa yapcak bişey yokkk

ayşegülcüm yumurtlamı günüm geçti deyip oturma çalışmalara devam ettttttt :)
çünkü hatırlarsan benim hamile kaldığım ay sadece 2 kez birliktelik olmuştu ve muhtemelen yumurtlama günlerinin sonuydu ya da geçmişti. ben de o yüzden hiç ihtimal vermemiştim. ama demek ki yumurtlama olmuş :)
inşallahhhh meleğinin gelmesi yakındır canım benimmm, öyle umudum yok gibi cümleler de yok ona göreeeee :)

kısss napimm zorla umur ettiremem hem umutsuz olmak benbim kafamı rahatlatıyo gülüm stres yapmıyorum ayın sonunu beklemiyorumm aminnnn inşşşşşşş tatlı kuşuumm sizin duarınızla olucak zaten ona inanıyorumm

çok çalışmam lazım çokkkkk:pasi:

Bu ayşegülü ben mıncık mıncık ısırıcammmmmm
Kız bak benim kocanın spermleri hareket etmiyo yaşım gelmiş 39 a yinede umutluyum yinede umutluyum....
Tutmayın beni şuna bi seans uyguliyimmmmmmmmmmmmmmm :D

sennnnnnnnn zatennnn hamişsin meleğimm inş bikaç gün sonra senide damagalıycaz allahın izniyleeee gel kss yap napim ya zorla umut ettiremem ki kendimeee töbee

Uyyy sınava bi saat kaldı bırrrrrrrrrrrrrrrrrr :)

az kalmışşşşş :)

cnm bnm bebeğim şuan son regl tarihime göre bi hafta gerideydi inş düzelmiştir diye dua ediyorum kilo olarak doktor en son bişi sölemedi daha gr çok küçük dedi ilerleyen haftalarda sölenir dedi ben sabahları süt ceviz ballı terayağlı ekemk okadar yiyebiliyorum oda daha yeni yiyorum öncesnde yumurta biraz yiyebiliyoduma am şimdi acayip tiksindim kesinlikle yumurta tüketemiyorum haşlama olarak anca bişilerin içinde olcak öyle.buda beni üzüyo bebişe faydalı olamıyorum yaa napıcam ben :( muz yiyroum genelde günde 2 defa faln ara öğün oalrak artı dedğin gibi et yemeye dikakt ediyorum.napıcam yaa canım çok sıkılıyo bu durumaa önceleri yemek hazırlamayı çok severdim şimdi hep hazır o0lsun isitiyorum daha fazla gayret etmem gerek bebeğim için saol cnm bnm sölediklerini dikkat edicem

canım onu takma olabilir yani geç döllenme olmuş olabilir. çünkü birebir tutmayabiliyor. sonuçta son adet tarihinden hemen sonra hamile kalmıyoruz ki...
benim dr um da başlarda kilosunu söylemedi sadece boyunu söylüyordu. ama bir site varya hafta hafta gebelik sürecimi oradan takip ettim. zaten o haftalar kilo hakkında da bilgi veriyor. canım yumurtada bütün besin maddeleri varmış ete eşdeğermiş. yiyebildiğin kadarıyla ye. üzülme bunun yerine et ya da baklagil tüketebilirsin. muzu sadece 1 tane ye çünkü kabızlık yapabiir.
yemek hazırlamak külfet zaten... ben de hep pişiren olsa da yesem derdim ama o haftalar geçince çok şükür kendim yaptım.

Yaz kız yaz not et bi yerlere, kuruyemişi sakın ihmal etme, bide kesinlikle haftada en az iki kere balık, yine en as iki kere semiz otu yada ıspanak bunlar çookkk önemli...

Valla canım ben geçen ay erken adet olduğum için normal adet döngüme göre beklemek istiyorum, o tarihte 7 eylül, o zamana kadar olmaz isem evde bitahlil yaparım bi belirti varsa o zaman kan tahlili, yok ise beklemeye devam...
ah bitanem hayırlısyla bi balık sezonu gelse burda haftada 2 kere alıcam inşş ıspanakta tam kış sebzesi onuda alıcam 2 kere ohh 4 gün tamam:) brokolide yicem inş yoğurtlu hmm kışı bekliyom yaa şimdi anca domates biber patlıcan kabak sebzeler bunlar yanii yeşil pek bişi yok salata içinde yeşil malzemeler genelde kış oluyo balıklar bi çıksaydıııı

anladım cnm şurda 7sine ne kalmışkii:D inşş bebiş çıkıcak tahlilde :yumurta:

ayşegülcümm umut yok demek yokk hmmmm kızıarım sana kesinlikle umut var gülüm her daim her zaman sen çalışmaya devam mrsm nin de dediği gibi belli zamanlarla kısıtlamayalım bu çalışmları hadi inşş olcak umut varrrrrrrrrrrrrrrrrr

aminnnnn fıstğımmm tamam amam zorla umut ettiriyonuz insana güzellerim benimmm tamam canımmm çok çalişycammm

canım benim sende merak etme inş bebişin çok sağlklı bir şkildfe gelişiir inş iştahında açılırrr allah yardımcın olsunnn

canımmmmmmmmmmmmmmmmm

Geri