Mercimekte gluten var mı? Glutensiz beslenmeye başladım

• Konbuyu başlatan S.yasar
  • Başlangıç tarihi
S

S.yasar

Forum Okuru
Mercimekte gluten var mı? Glutensiz beslenmeye başladım

Mercimekte gluten var mı melek kadınlar kulübü sarı mercimekte gluten var mı forum'da.​

Arkadaşlar glutensiz beslenmeye başladım ve glutensiz şeylerle beslenmeye söz verdim kendime. Özellikle beyaz ekmek filan hayatımdan çıkardım. Bu şeyi merak ediyorum. Mercimekte gluten var mı? Baklagilleri filan yiyorum sağlıklı ve glutensiz olduğunu biliyorum ama mercimek konusunda bilgim yok. Normalde mercimekleri çok seviyorum hepsini. İnşallah gluten yoktur. Yeşil kırmızı ve sarı mercimek glutensiz mi acaba cevap verirseniz çok sevinirim.

images (14).jpeg

Merhabalar
Glutensiz beslenme özellikle gluten bulunan besinlerden tamamen uzak beslenmedir. Bu genelde çölyak hastalığı ve glutene duyarlılığı olan kişiler tarafından beslenme türüdür. Glutensiz beslenme ile başlayacağınız bu yolda sağlıklı beslenmeye de adım atmış olursunuz. Glutensiz beslenmek aslında sindirim sistemi üzerinde çok faydalı etkileri olacaktır. Gluten barındırmayan besinler tüketmek enerjinizi yükseltir ve kilo verme konusunda da fayda alabilirsiniz.

"Mercimekte gluten var mı"​

Mercimek çeşitleri glutensizdir. Glutensiz beslenen kişiler bu besini rahatlıkla tercih edilebilir. Ama şöyle de bir şey var ki glutensiz beslenmek aslında sağlıklı bir kişi için ileride zararlara da yol açabilmektedir. Bunun için zayıflamak ve sağlıklı beslenmek için diyetisyene danışmadan bu beslenme şeklini tercih etmeyin. Glutensiz beslenme konusunda özellikle incelemeniz gereken bir yazı paylaşmak istiyorum. "Gluten hangi yiyeceklerde var ya da hangilerinde yok" yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Geri