Mesane enfeksiyonu için doğal ilaçlar

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Mesane enfeksiyonu için doğal ilaçlar
İdrar yolu enfeksiyonları çok yaygın bir sağlık problemidir. Hem erkekler hem de kadınlar etkilenebilir.Mesane ve çıkış tüpleri bakteriler tarafından enfekte olduğunda idrar yolu enfeksiyonu oluşur. İdrar yolu enfeksiyonlarının nedenleri arasında idrar yapmak için çok uzun süre beklemek, hamilelik, menopoz ve diyabetdir.Yaygın belirtiler , sık idrara çıkma hissi, idrar yaparken yanma , idrar renginde değişiklik, ateş,karın ağrısı ve bulantıdır. Böyle bir durumda acil tedavi gereklidir. Geleneksel tedaviye ek olarak, birçok doğal ilaç idrar yolu enfeksiyonlarını önleyebilir. Makalemizin devamın da idrar yolu enfeksiyonlarına iyi gelen doğal ev yapımı ilaçlar hakkın da detayları bulabilirsiniz..


mesane enfeksiyonu doğal ilaçlar.jpg

İdrar yolu enfeksiyonları genellikle birkaç gün içinde kendi kendine iner, ancak belirtiler kalıcı ise, bunları tedavi etmek için doğal ilaçlar deneyebilirsiniz. Bol miktarda su, kızılcık suyu, salatalık, elma sirkesi, zencefil çayı ve yeşil çay tüketin.Sağlıklı yiyecekler yiyin, mesanenizi düzenli olarak boşaltın ve iyi kişisel hijyeni sağlayın.Kronik İYE lerin semptomları daha düşük İYE lerden farklıdır, bu yüzden tıbbi gözetime ihtiyaç duyarlar. Doktor, enfeksiyonun şiddetine bağlı olarak bunları bir antibiyotik tedavisi uygulayabilir.

Mesane enfeksiyonları en sık görülen üriner sistem enfeksiyonlarıdır . Bakteriler üretraya girdiklerinde ve mesane içine girdiğinde gelişebilirler . Üretra, idrarı vücuttan dışarı çıkaran tüptür. Bakteriler üretra içine girdiklerinde, mesanenin duvarlarına yapışabilir ve hızla çoğalabilirler.Ortaya çıkan enfeksiyon idrara çıkma ani dürtü gibi rahatsız edici semptomlara neden olabilir. İdrar yaparken ve abdominal kramp ağrıya da neden olabilir . Su, idrar torbanızdaki bakterileri temizler. Bu, enfeksiyondan daha hızlı kurtulmaya yardımcı olur. Ayrıca idrarınızı sulandırır, bu nedenle idrara çıkma daha az ağrılı olabilir.Yeterli miktarda su içiyorsanız, idrar torbasını sık sık boşaltabilirsiniz.Su idrar yolunu temizler ve bulaşıcı bakterilerden arındırır. İdrarın mesaneden çıkarılmasını tetiklerİdrar yaparken acı çekiyorsanız bir idrar yolu enfeksiyonu'nuz olabilir.Üretra ya da mesanede büyüyen bakteriler mesane enfeksiyonlarına neden olur. İdrarı vücuttan dışarı çıkaran tüp, üretradır. Herhangi biri mesane enfeksiyonuna sahip olabilir. Elma sirkesi zengin bir potasyum kaynağıdır. Mesane enfeksiyonu geçirenler, enfeksiyonu tedavi etmek için doğal antibiyotik olarak elma sirkesi kullanabilirler.Malzemeler:


Elma sirkesi - iki yemek kaşığı

Su - bir bardak

Limon suyu

Bal

Talimatlar:


İlk olarak, suya elma sirkesi ekleyin.

Daha sonra, birkaç damla limon suyu ekleyip balla tatlandırın. Ardından, iyi karıştırın.

Birkaç gün boyunca günde iki kez için.


Kızılcık suyu da çok hafif bir antibiyotik etkisi içerir.Mesane enfeksiyonu için en kolay ev ilaçlarından biri olan her gün yarım bardak kızılcık suyu içebilirsiniz.Bir mesane enfeksiyonu geçirenler, böbrekler enfeksiyondan korumak için her gün yaklaşık 2 bardak kızılcık suyu içmelidir.Şekersiz kızılcık suyu içmelisiniz. Tadı geliştirmek için elma suyunu karıştırabilirsiniz. Böbrek taşlarınız varsa kızılcık suyu tüketmeyin.Kızılcık suyu yapay olmayan bir diüretik olarak idealdir. Çalışmalar, özellikle kadınlarda idrar yolu enfeksiyonları için potansiyel bir çözüm olduğunu ortaya koymuştur. Bunun arkasındaki ana fikir, kızılcık suyunun idrarın periyodik olarak temizlenmesini sağlamasıdır. Bu da idrar yolunu mesane de dahil olmak üzere yıkar, böylece mesanede bulunan zararlı bakterilerden kurtulur ve enfeksiyon riskini azaltırsınız.Bakteri inhibe edici özelliklere sahip olan yabanmersini, mesane enfeksiyonunu tedavi etmede yardımcı olabilir.Buna ek olarak, yaban mersini de bağışıklık sistemi için yararlı olan antioksidanlar var. Ayrıca, mesane enfeksiyonuna neden olan bakterilerin büyümesini de önlerler.Günlük diyetinize yaban mersini ekleyerek mesane enfeksiyonlarını önleyebilirsiniz. Çalışmalar, bu küçük meyvelerin de idrar yolu enfeksiyonlarının başlangıcını önleme kabiliyetine sahip olduğunu ortaya koymuştur.Bir bardak suya karıştırılmış kabartma tozu içeren suyu tüketmek idrar yolu enfeksiyonundan iyileşmeyi hızlandırır. Ananas, idrar yolunun enfeksiyonları ile savaşabilme yeteneği iyi bilinen bir enzim olan bromelain içerir. Mesane enfeksiyonunuz varsa bol bol ananas tüketin. C vitamini, hastanın idrarını daha asidik hale getirerek mesanedeki bakterileri öldürür. C vitamini açısından yüksek besinler tüketmeye özen gösterin.

Çay ağacı yağı, mesane enfeksiyonlarına yol açan bakterilerle savaşmaya yardımcı olan antibakteriyel özellikler içerir . Sıcak su kompreslerini düzenli olarak kullanmak, mesane basıncını en aza indirmeye yardımcı olur ve sizi mesane enfeksiyonunun neden olduğu ağrıdan korur. Buna ek olarak, sıcak kompres enflamasyonu azaltacak ve enfeksiyona neden olan bakterilerin büyümesini önlemeye yardımcı olacaktır.Hint bektaşi üzümü zengin bir C vitamini kaynağıdır ve bu da bakteri üremesini engeller. Bu nedenle, mesane enfeksiyonu için en iyi ev ilaçlarından biridir.Bir mesane enfeksiyonu geçiriyorsanız bol su içmelisiniz. Günde en az sekiz ila on bardak su için.Özellikle bakterileri temizlemede yardımcı olabilir.

Maydanoz suyu mesane enfeksiyonunu hafifletmeye ve idrar söktürücü olarak çalışır.Aslında, mesaneniz de birçok sebepten dolayı bakteriler gelişebilir. İdrar yapmak için çok uzun süre beklerseniz, bakteri üremesi ve çoğalması ve bir enfeksiyona yol açması şansını artırırsınız. Sık idrara çıkma mesane enfeksiyonu için en basit ev ilaçlarından biridir.Salatalık, yüksek su içeriğine sahiptir, salatalık tüketerek mesane enfeksiyonunu önleyebilrisiniz. Portakal, limon, vb. Gibi narenciye meyveleri, mesane sağlığını korumak için çok önemli olan birçok vitamin içerir, çünkü sistemden kaynaklanan enfeksiyona neden olan bakterileri yok eder. Mesane enfeksiyonu sırasında daha fazla narenciye almanız gerekir. Enfeksiyonun daha hızlı iyileşmesi için limon suyu ve taze portakal suyu tüketin.


Sıvı maddeler genellikle idrar yolu enfeksiyonlarından kurtulmaya yardımcı olsa da, kafein, alkol veya karbon içerenler zarar verebilir.Enfeksiyon nedeniyle mesanede bulunan inflamasyonu kötüleştirebilir. Bakteriler sıcak ve nemli ortamlarda gelişir. Kadınlar için dar kotlar ve diğer dar giysiler nemi çekebilir. Bu vajinal bakteri için bir üreme alanı oluşturur. Cildinizin nefes almasını sağlayan gevşek pamuklu giysiler giymek sorunu önleyecektir.Zencefil, mesane enfeksiyonu ağrıları için en etkili ev ilaçlarından biridir. Zencefil, bakterileri öldürmede yardımcı olan güçlü tıbbi özellikler içerir. Buna ek olarak, zencefil ayrıca, bu durumla bağlantılı ağrı ve bakterilerin aşırı büyümesini azaltmaya yardımcı olan antioksidan, antibakteriyel ve anti-inflamatuar özellikler de içerir.Mesane enfeksiyonunu tedavi etmek için zencefil çayı içmelisiniz .


Yoğurt, mesane enfeksiyonu ağrıları için en sık kullanılan ev ilaçlarından biridir. Enfeksiyona neden olan bakterilerle savaşmaya ve bunları ortadan kaldırmaya yardımcı olan aktif ve canlı bakteri kültürlerine sahiptir.Sık sık mesane enfeksiyonuna sahipseniz, günlük diyetinize bir kase sade yoğurt ilave etmelisiniz.Buna ek olarak, doğrudan enfeksiyonu temizlemek için vajinanın etrafında ve çevresinde sade yoğurt uygulayabilirsiniz.Bir bağırsak hareketine sahip olduktan sonra arkadan öne doğru silme , vajinaya istenmeyen bakterileri de sokabilir. Çözüm : Her zaman önden arkaya silin ve vajinal ve anal alanı temiz tutun.Böbrek taşları ve diyabet gibi böbrek komplikasyonları da bir İYE ye neden olabilir. Yani, diyabetiniz varsa yüksek risk altındasınız. Östrojen kaybı ve hormonal değişiklikler İYE ye neden olabilir.Hormonları avokado, tereyağı, ve hindistancevizi yağı gibi sağlıklı yağlarla dengeleyin . Sarımsak, doğal en güçlü antibiyotiklerden biridir. Sarımsak tüketerek mesane enfeksiyonunu önleyebilirsiniz.


İdrar yolu enfeksiyonu veya İYE, günümüzde insanların karşılaştığı en yaygın sağlık sorunlarından biridir. Bu ağrılı enfeksiyon, kadınlarda erkeklere göre 10 kat daha yaygındır ve kadınların yaklaşık % 50 si yaşamları boyunca bu durumu en az bir kez yaşamaktadır. Hamilelik, cinsi münasebet , menopoz, uzun süre idrar tutma, vb. Bu enfeksiyonun en yaygın tetikleyicileridir.Bakteri, mantar veya virüs idrar yolunuzun herhangi bir bölümüne bulaştığında, idrar yolu enfeksiyonu veya İYE ile sonuçlanır. Vücudun bağışıklık yanıtı azaldığında ve hijyenik olmayan nedenlerden dolayı, bu mikroplar vücut tarafından yok edilmez ve idrar sisteminin içinde kalır ve enfeksiyona neden olur. Doktorlar genellikle bu durumu tedavi etmek için antibiyotik reçete eder. Makalede yer alan septomlara sahipseniz önceliğiniz hekime gitmek olmalıdır.
 
M

mesane enfeksiyonu

Forum Okuru
erkeklerde mesane iltihabı belirtileri
mesane enfeksiyonu tedavisinde kullanılan ilaçlar
mesane iltihabı kaç günde geçer
mesane iltihabı bitkisel tedavi
mesane iltihabı erkek
mesane iltihabı için antibiyotik isimleri
mesane iltihabı ameliyatı
idrar yolu enfeksiyonu evde tedavisi
idrar yolu
idrar yolu enfeksiyonu
idrar yolu enfeksiyonu ilaçları
idrar yolu enfeksiyonu evde tedavisi
idrar yolu enfeksiyonu ne iyi gelir
idrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavisi
idrar yolu enfeksiyonu nasıl geçer
idrar yolu enfeksiyonu antibiyotik
idrar yolu enfeksiyonu kadınlar
idrar yolu enfeksiyonu erkek


28 yaşında bir bayanım ilk defa idrar yolu enfeksiyonuna maruz kaldım. Yaşamımı olumsuz yönde etkiledi. Çalışan biriyim. İş yerinde idrarım geldiğinde yapmaya çekiniyorum çünkü idrarımı yaparken ağrı ve yanma oluyor ve en az yarım saat lavaboda kalıyorum çünkü idrarım kesik kesik geliyor. Bu yanma idrarı yaptıktan sonrada devam ediyor en az 10 dakika ama sanki 1 saat gibi geliyor. Bir arkadaşımın önerisiyle kızılcık suyu içtim ve her gün 2 kase yoğurt tükettim tam 3 gündür idrar yolumla ilgili hiç bir sıkıntım kalmadı diyebilirim. İnternetten araştırma yapın mutlaka denk geleceksiniz. Yoğurt ve kızılcık idrar yolu enfeksiyonlarını hem önlüyor hemde tedavi ediyor. Bir hafta daha devam edeceğim ve doktora gideceğim enfeksiyon ne durumda diye merak ediyorum.
 
Üst