1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.318
  Beğenilen Mesajlar:
  2.404
  Ödül Puanları:
  113

  Mide duvarı kalınlaşması nedenleri

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Mide duvarı kalınlaşması gastroin testinal olarak tanımlanan mide hastalıklarının önemli bir belirtisidir. Çok kesitli BT teknolojisi mide duvarı kalınlaşması durumunu ve kenarların değerlendirilebilmesi aşamasında kullanılan oldukça etkili bir yöntemdir. Helicobacter pylori adı verilen bakterinin etkisi oldukça büyüktür.

  Mide çeperindeki kanser oluşumunda çok etkili olan helicobacter pylori beslenme şekline bağlı olarak daha etkili bir hale gelebilmektedir. Özellikle tuzlu ve fümelenip turşu haline getirilen yiyeceklerden meydana gelen bir beslenme şeklinin mide duvarı kalınlaşması hastalığını tetiklediği düşünülüyor. Ayrıca bu beslenme şeklinden başka uzun süreli gastrit hastalığının olması yada aileden birinin mide kanseri olması bu hastalıkla karşı karşıya kalınması riskini son derece güçlendirmektedir.

  < Konu Resmi..>

  Şu ana kadar yapılan yapılan araştırmaların sonuçlarına göre tüketilen tuz miktarı oranı mide ve boğaz kanserini önemsenmesi gereken bir miktarda arttırdığı belirlenmiştir. Bu nedenle beslenme düzeni son derece önemsenmesi gereken bir durumdur. Mide duvarı kalınlaşması hastalığına karşı mide için faydalı olacak yiyecekler tüketilmelidir. Burada tüketildikleri zaman mideye faydalı olabilen yiyecekler kısaca belirtilecektir.

  Karnabahar : Haşlanmış karnabaharın midede üretilen asit salgılarına karşı koruyucu etki sağladığı belirlenmiştir.

  Lahana : Çiğ olarak tüketilen lahananın oldukça faydalı olduğu belirlenmiştir. Şeritler halinde kesilerek salataya katılan yada meyve presi ile suyu çıkarılıp elma suyuna karıştırılarak içilebilir. Bu şekilde tüketilen lahana suyunun Mide duvarı kalınlaşması başta olmak üzere gastrit ve ülsere çok iyi geldiği belirtilmektedir.

  Patates : Çiğ patatesin suyu çıkarılıp tüketilmesi mide yanmasına karşı oldukça etkilidir. Mide duvarı kalınlaşmasına karşı da faydalı olduğu bilinmektedir.

  Elma sirkesi : Mide duvarı kalınlaşması ve diğer mide sorunlarına karşı salata, meze türü yiyeceklerde elma sirkesi kullanmak faydalıdır.

  Maden suyu : Midedeki asidin ve mide duvarının kalınlaşması etkilerini azaltır ama bu etkiler nedeniyle tüketimde aşırıya kaçılmaması gerekir.

  Ispanak : Buharda haşlanarak hazırlanan pırasa mide duvarı kalınlaşmasına karşı olumlu etki yapar. Taze ıspanak yapraklarının da tüketilmesi fayda sağlar.

  Mide duvarı kalınlaşması yeterli oranda distansiyonunu sağlamak gereklidir. En iyi distansiyon aracı su olarak bilinir. Suyun iyi tolerasyon edebilme etkisi nedeniyle tercih edilmektedir. Mide duvarı kalınlaşması midede tümör oluşumuna işarettir. Ama bu tümörlerin ne oranda iyi huylu yada kötü huylu olduklarının anlaşılması için tıbbi tetkiklerin yapılması gerekir. Yapılan testler sonucunda Mide duvarı kalınlaşmasına yol açan tümörlerin ne yapıda oldukları belirlenir, tespit yapılması uygulanacak tedavi yöntemini belirlemektedir.
   
Mide duvarı kalınlaşması nedenleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kalp duvarının kalınlaşması

  Kalp duvarının kalınlaşması

  kalp duvarının kalınlaşması kalp duvarının kalınlaşması tedavisi kalp duvarının kalınlaşması, nedir, tedavisi, hakkında merak edilen tüm bilgiler burada arkadaşlar Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu makalemizde kalp duvarının kalınlaşması nedenleri ve tedavisi hakkında ki bilgilerini, paylaşıyoruz sizlerle... Uzmanlar, ani kalp ölümlerinin genellikle yaşlı nüfus içerisinde görülse de genç...
 2. Kadınlarda Rahim Duvarının Kalınlaşması

  Kadınlarda Rahim Duvarının Kalınlaşması

  Kadınlarda Rahim Duvarının Kalınlaşması neden olur bu konuda Kadınlarda Rahim Duvarının Kalınlaşması hakkında acil bilgiler paylaşınız lütfen.
 3. rahim duvarı kalınlaşması

  rahim duvarı kalınlaşması

  merhabalar bugün doktora gittim doktorum vajinal ulturasondan baktı ve rahim duvarımın kalınlaşmış olduğunu söyledi hamile olabilirmişim bu konuda yardımcı olabilicek melekler varmı acabahamile olabilirmiyim gerçekta adetime 2 gün var daha korkuyorum ya adet olursam
 4. Rahim Duvarı Kalınlaşması Kimlerde Daha Çok Olur?

  Rahim Duvarı Kalınlaşması Kimlerde Daha Çok Olur?

  rahim duvarı kalınlaşması nedir,rahim duvarı incelmesi nedir,rahim duvarı neden kalınlaşır,rahim duvarı neden incelir,rahim duvarı kalınlaşması hakkında bilgiler Rahim duvarı kalınlasmasi nedir ? Basitce rahim yapısını gözden geçirirsek , en dişta periton tabakası, altında myometrium denilen kas tabakası en içte de her ay yeniden gebelige hazirlanan ve gebelik olmazsa adet kanaması olarak...
 5. Rahim Duvarı Kalınlaşması Gebelik Belirtisimidir?

  Rahim Duvarı Kalınlaşması Gebelik Belirtisimidir?

  rahim duvarı kalınlaşması nedir,rahim duvarı kalınlaşması hamilelik belirtisimi,rahim duvarı kalınlaşması hastalık belirtisimi,rahim duvarı kalınlaşması hakkında bilgiler Cinsel ilişki sırasında vajinaya boşalan sıvıda bulunan spermlerden biri rahim tüplerindeki yumurta ile birleşirse “döllenme” gerçekleşir. Döllenen yumurta çoğalarak küçük bir yumak haline gelir. Bu sırada rahim duvarı...

Sayfayı Paylaş