1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Mide üşütmesi

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  mide üşütmesi mide üşütmesinde ne yenir usutmesi bağırsak üşütmesi bağırsak üşütmesine ne iyi gelir mide üşütmesi, belirtileri, ne iyi gelir, ne yenir, nedir, bağırsak üşütmesi, tedavisi,  Hiç karşı karşıya gelemiyeceğimiz bir sağlık sorunu değildir mide üşütmesi. Zaman zaman yaşadığımız yada her hangi bir yakınımızın yaşadığı sağlık sorunlarından biridir mide üşütmesi. Peki mide ve bağırsak üşütmesi tedavisi nasıl olur; buyrun öğrenelim Melek'lerim:)


  < Konu Resmi..>


  Mide bağırsak üşütmesi

  Virüsler yada bakterilerin etkisiyle meydana gelir.

  Halk arasında üşütme olarak adlandırılmasıyla birlikte, soğukta kalma sonucu olmaz.

  Mide- bağırsak yollarının virüs yada bakterilerin etkisiyle iltihaplanması durumudur.

  Mide bağırsak üşütmesi belirtileri üşütme nedenleri:

  Sadece karın ağrısı ile seyredebileceği gibi; kusma, ishal, bulantı da görülebilir. Bu belirtiler değişik şekillerde ortaya çıkabilir. İshal içinde balgam yada kan olup, olmadığına dikkat edilmelidir.

  Mide bağırsak üşütmesi tedavisi(üşütme nasıl geçer):

  Hastalığın ağır olduğu durumlarda ve az ateş olması durumunda kan tahlili ve hastalığın mikrobiyolojik yönden incelenmesi hastalığa virüs yada bakterilerin mi sebep olduğu konusunda fikir verebilir.

  Hastalığın virüslerle oluştuğu düşünülürse doktor herhangi bir ilaç vermeyebilir. Ancak mikrobik olduğu düşünülürse antibiyotik tedavisi gereklidir.

  Çocuklardaki karın ağrısında doktora danışmadan ağrı kesici ilaç kesinlikle verilmemelidir. Zira ağrıya sebep olan karın içindeki önemli bir bozukluğu baskılayarak geç tanınmasına sebep olur.


   
Mide üşütmesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mide

  Mide

  Ömre, rızık ve geçime; boş mide hastalıklardan ırak olmaya, hayır ve rahata delalet eder.Rüyada mide görmek, rahat ve huzurlu bir şekilde uzun bir yaşam süreceksiniz demektir. Rüyada mide görmek, rahat ve huzurlu bir şekilde uzun bir yaşam süreceksiniz demektir. Sağlıkla ilgilidir.Rüyada mide görmek Ömür, rizk ve geçimle yorumlanir. Mideyi, kuvvetli, saglam ve iyi görmek hayirdir, uzun...
 2. Nacizane mi? Naçizane mi?

  Nacizane mi? Naçizane mi?

  naçizane mi nacizane mi nacizane naçizane Kendim nacizane olarak kullanıyorum... Ama bir kaç yerde naçizane olarak okuyunca imla kurallarına baktım... Sonuç: naçizane zarf, eskimiş (na:çiza:ne) Farsça n¥ç³z¥ne 1 . Haddi olmayarak: "Bunun için sizlere naçizane bir tavsiyem olacak." 2 . Çok küçük, önemsiz bir şey olarak.
 3. Böbrek üşütmesi belirtileri

  Böbrek üşütmesi belirtileri

  böbrek üşütmesi belirtileri böbrek üşütmesi böbrekleri üşütmenin belirtileri böbrekleri üşütmek üşütme böbrek üşütmesi, böbrek üşütmesi belirtileri, böbrek üşütmesi hakkında Zaman zaman karşı karışya geldiğimiz sağlık sorunlarından biridir böbrek üşütmesi. Zira bu rahatsızlığın belirtileri nelerdir, biliyor muyuz? O halde buyrun Melek'ler. Zaman zaman ağrı sızı yapar. İdrar yollarında...
 4. Mide üşütmesi tedavisi

  Mide üşütmesi tedavisi

  mide üşütmesi tedavisi mide üşütmesinin belirtileri üşütmesine ilaç üşütmesi nasıl geçer usutmesi belirtileri mide üşütmesi tedavisi, ne iyi gelir, ilaç, Mide üşütmesi rahatsızlıklarında nasıl bir tedavi yöntemi uygulanmalıdır, bu rahatsızlık nasıl, hangi ilaçla geçer; buyrun öğrenelim Melek'ler. Mide Üşütmesi Mide üşütmesini tedavi etmek amacıyla aşağıdaki reçeteler kullanılır....
 5. Mide üşütmesine ne iyi gelir?

  Mide üşütmesine ne iyi gelir?

  Soğuk şeyler tüketen ya da karın bölgesi uzun süre soğuğa maruz kalan insanlar, hastalığı midenin üşümesine bağlarlar. Oysa ki, mide üşütmesi vücudun genel olarak zayıflaması ve güçsüz kalmasına bağlı olarak, virüs, bakteri ya da parazitlerin çoğalması ve hastalığa yol açması durumudur. Mide üşütmesi olarak bilinen gastroenterit mideden çok bağırsakları etkiler. Midenin dayanamayacağı...

Sayfayı Paylaş