1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Misafirlerinizi şımartacak sofralar sizin elinizde

  Konu, 'Evim ve BEn & Ev Genel Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  eve yemeğe aldınız misafirlerinizin yemeklerin tadından ziyade birde sofranın şıklığından etkilenip kıskanmasını hangi kadın istemez ki :D:D o zaman sizler için tüyolar buyrun :D:D
  Sofranızı şenlendirin...
  < Konu Resmi..>
  Misafirlerinizi şımartacak sofralarda, kendi el becerinizi kullanarak şaşırtıcı sürprizler hazırlayabilirsiniz.

  Çiçeklendirin
  Sofrada oturacak kişilerin yerlerini belirlemek üzere, kalmış kumaş parçalarından üç parça çiçek kesin. İlk ikisini ters yüzünden dikin ve açık bıraktığınız alandan yüzünü çevirip, içini pamuk ya da elyafla doldurun. Açık kısmı dikin. Çiçek yastığa isim kartonunu düğme dikerek sabitleyin.

  Elmaya iliştirin

  Masa isim kartlarınızı elmalara iliştirin. Bu iş için çiçek telinden arzu ettiğiniz kalınlıkta ve uzunlukta birkaç parçayı yan keski yardımıyla kesin. Tellerin bir ucunu yuvarlak uçlu pense yardımı ile bükerek birleştirin. Bu uçtan isim kartını tele geçirin. Buraya bir göz yapın. Gözü meyvenin sapına tutturun. Tellerin boşta kalan uçlarına arzu ettiğiniz aksesuarları takın.
  CD'lere başvurun
  Eski CD'lerinizin üzerine uygun keseceğiniz kumaş ya da kağıt gibi bir materyali, tutkal yardımıyla yapıştırın. Aynı materyalden bir de cep yapın. Mönüyü yazdığınız kartı bu ceplere yerleştirin.

  < Konu Resmi..>
  Papatya falı açın
  Şişe ve sürahilerinizin yüzeylerine minik papatyalar yapıştırarak, mutluluk dağıtan kombinasyonlar oluşturabilirsiniz.

  Ekmeğe kılıf yapın
  Masanızı hazırlarken, ince kartonlardan kesilen motiflerin birleştirilmesiyle ekmekleriniz için kılıflar hazırlayabilirsiniz. İki motifi kenarlarından delgeç yardımıyla delin ve bağları deliklerden geçirip, motifleri fiyonklar yardımıyla birleştirin.

  Sarıp sarmalayın
  Bardağınıza mum koyarak, bardağın dış yüzeyini kağıt bardak altlıklarını yapıştırarak sabitleyin. Dış yüzeye bir kurdele de yapıştırabilirsiniz.

  < Konu Resmi..>
  Bardak altlığı kesin
  Kumaş parçalarından ve kalın kartondan ikişer adet çiçek motifi kesin. Kumaş çiçekleri, kartonun altına ve üstüne yapıştırın. Bardak altının alt ve üst yüzeyine, şeffaflaşan bir yüzey tutkalı ve koruyucu tabaka sürün. İşlemi iki, üç kez tekrarlayın.

  Sıkıca bağlayın
  Peçetenizi katlayarak, çatal, bıçak ya da kaşığı, çiçek teli veya rafya yardımıyla peçeteye bağlayın. Telin ucuna takacağınız birkaç parça düğme veya boncuk şıklık katacaktır.

  Tabakları çevreleyin
  Evde hazır olarak bulabileceğiniz yapay çiçekler ile tabaklarınızın etrafını bezeyin.   
 2. kalem&yaprak

  kalem&yaprak Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ocak 2010
  Mesajlar:
  67
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  çok yaratıcı fikirler çok teşekkürler canım
   
Misafirlerinizi şımartacak sofralar sizin elinizde konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sofra

  Sofra

  Nimete, davete icabet etmeye, refah ve mutlulğa, cömert kimseye, Sofra bezi büyük bir ülkeye yolculuk yapmaya, bu yolculuktan feyiz ve bereket meydana gelmesine yahut genişliğe ve rahatlığa delalet eder.Rüyasında sofra gören, sevinecek ve neşelenecek demektir. Sofra bezi büyük bir sefere, yolculuğa, rahata işarettir. Rüyada sofra görmek, sevinmek ve mutlu olmak anlamındadır. Sofra bezi görmek...
 2. Kendinizi güzellestirmek sizin elinizde

  Kendinizi güzellestirmek sizin elinizde

  Sırf sivilceleri yüzünden hoşlandığı çocuğa ilgisini belli edemeyen bir arkadaşım vardı. Bu haliyle kimsenin ondan hoşlanmayacağını sanırdı. "Görmüyor musun, onun da sivilceleri var ve sen ondan hoşlanıyorsun" desem de fayda etmezdi. Ama diğer yandan bu durumu değiştirmek için çaba da sarf etmezdi. Tıpkı arkadaşım gibi, kendimizi sivilcelerden, çilerden ya da benlerden ibaret...
 3. İftarda Misafir Menüsü istiyorum sizden

  İftarda Misafir Menüsü istiyorum sizden

  kızlar yarın akşam iftara misafir alıyorum biraz kalabalık olacağız ve sizden iftar soframın lezzetli ve zengin olması için İftarda Misafir Menüsü önerilerinizi ve tarif vermenizi rica ediyorum.
 4. misafirler sizlerde üye olsanız ya:)

  misafirler sizlerde üye olsanız ya:)

  kızlar gece saat 4 ama misaifr kullanıcı sayısı 800 nerdeyse maşallah demek geldı ıcımden ne cok sıteye bakınan mmisaifrler varmış maşallah ama sessiz kalmayın derim ben:):polis:
 5. misafir

  misafir

  misafir ile ilgili deyimler ve anlamları çok acil lütfen bulun..

Sayfayı Paylaş