Ne Hale Geldik?

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Ne Hale Geldik?
(Bana gelen bir maildeki maddeleri kullanarak hazırladığım bir yazıdır. Parantez içindeki yazılar kendi yorumlarımdır.)

NE HALE GELDİK?

- Turistleri taciz edip, ülkemizi rezil edecek kadar sapıklaştık

(Yılbaşı Taksim görüntülerini bütün ülkelerde seyrettirerek ülkemizin reklamını en iyi şekilde !!! yaptık)

- Polise taş atıp, terör örgütü lehine slogan atacak kadar cahilleştik

(İnsan hakları diye diye Türkiye'yi ayrımcı soykırımcı göstermeye çalışanlara kulağımızı tıkayıp, Türkiye'de dönen dolapları görmezden geldik, Türk'üm diyen ırkçı oldu, milliyetçiyim diyen bölücü, her hak tanınmış olana haksızlık yapılıyor diyenlere çıkıp da cevap veremedik, eli kanlı teröristin lafıyla 30 yıl terörle mücadele eden albayı suçlayıp intiharına sebep olana hangimiz çıkıp da lanet ettik... Yemekteyiz'i hepimiz bilirken kaçımız inceledi Türkiye-Ermenistan yol haritasını da sahip çıktı Azerbaycan'a yürekten?)

- Evlenme yaşı 14`e indirilsin diye yasa çıkaracak kadar değiştik

(14 yaşındaki çocuğa el uzatanları kurtarmak için çocuğa sağlam raporu veren adli tıbba sesimizi çıkarmayacak kadar hissizleştik, korkar olduk güçten kuvvetten)

- İçki içene dinsiz deyip, kendimiz her şeyi gizlice yapacak kadar dincileştik

(İslamiyet hoşgörü dinidir, içen bizi ilgilendirmez, saygı duyar geçeriz, biz kendi işimize vebalimize bakarız diyerek çektik mi elimizi başkalarından, insanların özelinden?)

- Arabayla adama çarpıp, onu olay yerinde bırakıp kaçacak kadar kalpsizleştik

(Gittikçe arttı bu haberler, vicdanlar yanarken...)

- Kızları okula göndermemek geleneğimizdir diyecek kadar geri kafalılaştık

(Kızları okula göndermek için ömrünü vermiş eğitim fedakarlarına sahip çıkmayanlara ne dedik? Diyebildik mi bir şeyler?)

- Gaziye otobüste yer vermeyecek kadar terbiyesizleştik

- Küresel ısınma varken, ağaçları kesip golf sahası yapacak kadar körleştik

(Para için satılmayacak kişi, vazgeçilmeyecek ülkü bırakmadık)

- Şehrin yabancısına taksiyi iki kez tur attırıp kazıklayacak kadar sahtekarlaştık

(Internette turizm gezileri ile ilgili sitelerde sahtekarlık konusunda Türkiye'ye gidenlerin titizlikle uyarılmasını sağladık)

- Rock müzik dinleyen satanisttir diyecek kadar komikleştik

(Her siyah giyen genci, her yıldız takan çocuğu satanist ilan ettik, dışladık)

- Biz Türk insanıyız, bize bir şey olmaz diyecek kadar umursamazlaştık

- Yere tükürüp, çöp atıp ardından Avrupa Birliği`ne girmeyi isteyecek kadar medeniyetsizleştik

- Gayet iyiyiz biz ne olmuş ki?

(diyebilecek kadar umursamaz hale geldik...)

Yine de, ve yine de, ben ülkem insanının gerçekleri göreceğine, eğitimi teşvik edeceğine, yeni gelen nesillerin başarılı olacaklarına, eğitimle cahilliklerin tamamen önüne geçileceğine, şanlı Türk milletinin aradığı gücü her zaman bulacağına, Türkiye'nin modern milletlerden çok daha ileri seviyelere geleceğine dair inancımı koruyorum. Bunda da en büyük payın kadınlara ve annelere düştüğünü biliyorum. Daha iyi bir Türkiye inancıyla,

Sevgilerimle...

NeMeSiS

Rock müzik dinleyen satanisttir diyecek kadar komikleştik

eet bu konuda gercklestn komk oluolar bende rock dnlıom ama da hiç kedi falan kesmedm vala :D

Allah sonumuzu hayır etsın,umarım geç olmadan yapılan hatalar fark edılırde,insanlar hatalarından döner.paylaşım için sağol canım

Ne yapabilirsin ki,elden ne gelir.Herkezi toplasan bir araya ogut ustune ogut versen yine de olmaz.Mutlaka hakli kilacak bir nedenleri vardir kedilerini.Cok eskiden rahmetli ninem derdi,insanlar akillarini pazarda satisa cikarmislar,gezmis,dolasmislar yine kendi akillarini begenmisler.

Bayanlarda çok değişti artık..öyle kızlar görüyorumki şok oluyorum nerdeyse erkeklerin üstüne atlıycaklar sırnaşık sırnaşık hareketler...bi bayanın cins cins bakışları yüzünden otobüsten inen genç gördüm...daha neler artık pes diyorum bu tip şeyler gördükçe..erkek arkadaşının elini tutup gezen kızın yan taraftaki bankta oturan gence göz kırpmasını gördüm...bayan dediğin nahif olur kendini ağırdan alır kibar olur...:ruyam:

Geri