ne oLur yardım edin:(

sihir_perisi

Yeni Üye
Üye
ne oLur yardım edin:(
merhaba arkadaşlar.. benim derdim eşim..

onunla çok sorunlarm var.. napacağımı bilemez bi durumdayım 3 tane çocuğum var ..
boşanmayı düşünüyorum ama bi çıkar yol bulamıyorum çünki hiç bi güvencem yok ailem yok bi tane üvey annem var onun yanına gitsem 3 çocuka nereye kadar eşim alkolik bi insan içince başka bir insan oluyo. çocuklarımla ben napıcamızı şaşrdık dünyamızı zindan ediyor. ne olur bana yardım edin bi çıkar yol bulalım:(

Cevap: ne oLur yardım edin:(

bu durumda boşanmaktan başka çaren yok.nafaka alırsın ve çocukların büyükse yani kendilerine bakacak yaştalar ise çalışırsın. alkolik zavallı bir adamdan ne koca olur nede baba.

biz kadınlar ayrılıktan korkarız her zaman ama şunuda aklımızın bir yerine kazımak zorundayız olmayan,yürümeyen bir ilişkiyi devam ettirtmenin hiç bi anlamı olmadığı gibi daha çok zararı oluyor ruh sağlığımıza...içine bişey sinmiyorsa bu her ilişki için geçerli kapıyı çekeceksin zor ama doğru olanı bu...

sosyal hizmetler kurumları var ordan yardım alabilirsin senin durumunla ilgili bir çok kurum var sen bir an önce yaşadığın şehirde bir araştırma yap ve sosyal hizmetler kurumuna başvuru yap eminim onlar sana el uzatacaktır.
Hakkında en hayırlısı olsun

canım benim çok geçmiş olsunn...günümüzün en büyük sorunlaırndan biri olan alkol yüzünden çok yuvalar dağıldıı...şuanki durumun çok zor ve 3 çocuk dahada zorlaştırıyorr..çocukalrın için devam etmek ama bu sıkıntıdanda kurtulmak için tek çaren ayrılmakk...bencede en iisi boşanmakkk...alkol bağımlısı olan bir eşin ne kendisine ne eşine nede çocukalrına bir faydası olurr....yoll fazla uzamadann en iyi yolları ayırmakk...çok zor birşeyy..sölemesii kolay olan; ama yapılamsı en zor şeyy bir yuvanın yıkılmaısıı çok geçmişş olsun diyorumm....HAKKINIZDA HAYIRLISII

iki oğlum küçük bi tek kızım büyük.. kızım büyük ama adam psikopat kızımı elimden alır çocuklarımla bu yüzden cesaret edemiyorum onlardan ayrılmak ölmek demek benim için:(

canım senin adına çok üzüldüm :( benimde babam çocukluk dönemimde alkol kullanırdı bu duyguyu iyi bilirim annem çekmek zorundaydı ve senelerce çekti ilerleyen yıllarda babam alkolu eskiye nazaran azaltmıştı ve sonra tamamen bıraktı durumunun zorluğunu yaşadığım çocukluk psikolojisinden dolayı gayet iyi anlıyorum. peki eşin kişilik olarak nasıl biri alkol kullanmadığında ayıkken davranışları sana ve çocuklara nasıl? tedavi olmayı kabul edebilecek birimi bi çözümde bu olur ama erkekler bu çözümü asla istemezler.

Bak bitanem,Durumuna gerçekten ben de üzüldüm ama önce bir silkelen!Şu ezik kadın modundan çık,burada ezik olanın eşin olması, mantıklı olanın senin olman lazım.3 çocuk;yaşları küçük herhalde,yoksa kendini bukadar çaresiz hissetmezdin!Eşin hep mi içiyordu?yoksa birkaçdan beri mi,yani yeni yeni mi?Belki o senden de çaresiz!Maneviyatı zayıf insanlar şişelerin ardına saklanırlar,o zaten kendini işe yaramaz,beceriksiz biri olarak görüyor; bir de sen bunun üzerine içiyor diye sıkıntı yara tıyorsan durum işin içinden çıkılmaz hale geliyordur!Ben herkesin aksine BOŞANMA diyo rum sorununu her nekadar bunalmış olsanda sevgi ve şefkatle çözmeye çalış,hayat ço cuklara karşı çok acımasız,hele hele bu çocuklar babasızsa!Eşinden kurtulursun ama çocuklarını kavrayamazsın çünkü hayat mücadelesi vermek ve çocukların karnını doyurmaktan başka birşey düşünemez hale gelirsin!Onun için ben derim ki eşini anlamaya çalış,ona güleryüz göster,sevgini ve şefkatini hissettir!Bir dene kendini bu yönde bir zorla!Ne kaybedersin?Bir zaman sonra o zaten sana karşı mahçubiyet duyma ya ve yaptığından vazgeçmeye çalışacaktır!Profilime istediğin an gel,sevinirim

asLa istemez tedavi oolmayı yapısı sinirli ve arasif bi insan. bir anı bir anını tutmuyor alkol alıncada daha kötü çift kişilik taşıyor gibi:( bi evde iki düşman gibi oluyoruz

(insanlar içince gerçek kişiliği çıkarmış ortaya) şu an sende buradasın sanırım! Bak canım akıllı birisin sen, bilirsin ne derler kadının fendi erkeği yendi!Çocukların için!

denemedimmi sanırıyorsun balım,,ne yapsam olmuyor taynı yatağı bile paylaşmıyoruz sOn kez deniycem yaza kadar içimde sevginin zerresi kalmadı ona karşı.. saygımda bitii.. sadece korku var başka bir şey kalmadı ne yazıkki..

canım bide sana şöyle bişey önerebilirim eşinin maaşı iyi ise maddi zemin hazırla kendine kadınların omuzunda bütün yük olduğu için çocuklarının sana herzaman ihtiyacı var.

Geri