Ne tesetturmu ama...

ben sôyle dùsùnùyorum neden insanlar birbirlerine ne giymis ne takmis v.b konusurlar herkesin hûr iradesine ne karisilir.giyer giyer onun bilecegi is ilk ônce biz ne yapiyoruz ona bakalim

ben sôyle dùsùnùyorum neden insanlar birbirlerine ne giymis ne takmis v.b konusurlar herkesin hûr iradesine ne karisilir.giyer giyer onun bilecegi is ilk ônce biz ne yapiyoruz ona bakalim

bende öyle düşünüyorum ya herkes başkasını yargılayıp onun hakkında dedikodu yapacağına önce kendinize bakın derim ben siz onun hakkında konuşarak daha çok günaha giriyorsunuz kim ne yaparsa yapsın size ne her koyun kendi bacağından asılır diye bir söz var yani bazı meraklı komşulardanda nefret ediyorum kim kimle bir araya gelsi hemen diğer komşunun dedikodusunu yapanlara sinir oluyorum.Bide sanki hiç günah işlememiş gibi kendisini eleştirmez gider başkaları hakkında konuşur yaaaaa

Başörtüsü bizde malesef anadan kıza geçen bir miras gibi düşünülüyor, kadınların çoğunun neden başını örttüğünü bilmediğinden eminim, sadece aile baskısı ile örtenler de var, okula giderken evden çıkarken takıyor iki sokak ötede hayda bakalım örtü bir yana, etekler diz üztüne belden kıvrılır, gömlek düğmeleri çatala kadar açılır, herşeyin başı EĞİTİM den geçiyor, çocuğuna islami eğitimi vereceksin, ama özgür bırakacaksın, baskı ile o örtünmeyi yaparsa, işte ya böyle yarımyamalak yapar, yada kuşu avucunuzdan hepten uçurursunuz...

mahperver gercekten cok güzel bir konuya el atmissin tesekkürler. bende tesettürlüyüm ALLAH´ima sükürler olsun. bu tür giyinen insanlar mi diyeyim artik bilmiyorum, resmen dini kullaniyorlar. basörtüyü niye kullaniyorsunki acilda rahatlan. tövbe tövbe

Geri