neler oluyor insanlarımıza!!!!

M

* MuCiZé *

Forum Okuru
neler oluyor insanlarımıza!!!!
meleklerim selam,

gece gece acayip şeylere şahit oldum ve çok üzüldüm gerçekten.

nereye gidiyoruz anlamıyorum,nerde namus,geleneklerimiz,göreneklerimiz ya,insanlar nekadar midesiz,nekadar aşşağılık.evli bir beyefendi (!) şuan şu saatlerde eşini aldatıyor,hanımefendi(!) deseniz ayrı hava.o da evli ve eşi şuan sevgilisiyle beraber.nekadar iğrenç bi durum ya,ben utanıyorum yazarken,bukadar emin nasıl oluyorum belki düşündürdü sizi ama üff doğru işte malesef... (gözümle görmüş kadar oldum,nekadar acı) yazık değil mi hiç bişeyden haberi olmayan o minicik çocuklarına,inanılır gibi değil,ana bi yerde baba biyerde.
ya düşünüyorum da böylemiymiş eskiden,neden çoğaldı aldatmalar,bide erkekten şüphe edilirken neden bayanlardan da şüphe eder olduk ya.neden artık boşanmalar çoğaldı.ya eskiden de varmıydı böyle aldatmalar acaba,ozaman kadınlarımız sineyemi çekiyordu çaresizlikten,şimdiki kadınlarımız daha mı rahat boşanırken.duyuyorum da eskiden daha mutluymuş insanlar ya güven varmış,akrabalar aynı evde kalıyolarmış güven içinde şimdi öz baba,öz abi kızına,kızkardeşine neler yapıyo bırakın amcayı dayıyı ya.ayrıca geçimde kolay değilmiş gelinler kaynanayla otururlarmış ve saygı varmış.şimdi de -herkes gül gibi geçinip gitmiyor elbet ama- rahatlıkmı batıyorda sorunlar çıkıyo,gelinlerin kaynanaya saygısı yok,kaynanalar gelinlerini sevmiyorlar!!!
biz gençler kime güvenicez,bakıyorum çevreye yok kardeşim güvenilecek adam yookkk...kızlar düzgün bi erkek,erkekler de düzgün bi kız bulamadıklarından şikayet eder oldu.evlilik kumar diyorlar çok doğru,kaybetmekten korkuyorum bu oyunda.geleceğini görememek ne kadar kötü hele de herşey daha da kötüye giderken.kim kiminle nerede belli değil ya.neden kimseye güvenilmiyo,bu milletteki açlık da neyin nesi,neyin açlığı bi de bu??
cümlelerimde anlatım bozukluğu varsa kusuruma bakmayın,gene daldan dala oldu sanırım ama itirazım var!!!!!!!

Moderatör tarafında düzenlendi:
gerçekten çok doğru. biz ki kimlerin torunlarıyız eminim utanıyolardır bu hareketleri sergileyenlerrden..çok acı böyle şeylerin gün geçtikçe çoğalması.

canımın içi okadar güzel bir itirazda bulunmuşsunki ne denecekki sana şimdi bilemedim tabi birkaç cumlem olmadan olma zşeker eskiden gizlilik vardı kim kiminle nasıl pişiriyor anlaşılmıyordu herkes çekiniyor korkuyordu ama şimdi kimse kimseden utanmıyor ahlaksızlıkmalmış başını gitmiş eskiden en azından sıkılır utanılırdı hele anlaşılınca aynı mahallede bile oturulmazdı hemen taşınılırdı şimdi olmaz arkadaşım olurmu biz şimdiden orta okula yada ilk okula giden çocuğumuza ay bi oğlandan yada kızdan hoşlanıormuş ne romantik dimi kazım yada kazımcım arkadaşlarıyla sinemaya gideceklermiş ben izin verdim olurmu hım tabi olur sen verdiysen ben ne derim al sana ew reisi yada ew düzeni ya arkadaşlar geleceğe biz yetiştirıyopruz bşz ekşiyoruz tohumları gene biz suluyoruz onları nasıl bakarsak öle çiçek açıyorlar yada kaktüs oluveriyorlar anlamadan biz ........................................

Mutlaka her toplumda ve her zaman vardi boyle seylerde biz bilmiyorduk,yoksa eskiden yok muydu..yoo vardi,yinede su bir gercek ki,simdi saha cok cogaldi.

tespit

biraz konu hortlatma gibi olacak ama bu konu üzerine bir tez hazırlamıştım araştırmalarımdan hatırladığım kadarıyla aktarayım.. bu toplumsal değişim. 1960 yılında olan bir değişimle başladığını tespit ettim bir önrk vermek isterim 1960 yılından sonra doğan bir kadın sabah geç kalkar ama 1960 yılından önce doğan bir kadın sabahları erken kalkar. peki bu yılda ne oldu arkadaşlar.... tarihi biraz araştırısak ne olduğu alenen orata cıkar.. siyasi değil gayem ama güya anaysanın bize tanıdığı özgürlükler az geldi fazlasını istedik.. darbe oldu 1960 yılında ne verimli çağında olan 15-30 yaş arasında kuşaklar... bir çatışma içinde kaldı bazı bu arada kalan nesil 2 ye bölündü modern çağdaş avrupai olmak, hayır kardeşim ben özüm türk müslümandır diyip özüne devam etmekmi işte bizler bu 1960yılında yapılan darbe soncu benlik ve kişilik çatışması yaşayan kayip bireylerin çcocuklarıyız... bu oldu konuuyu açan arkadşım.. biz çzümüz türk müslüman diyen düşünceye ait grubun yetiştirildiği bir kusağın evladının evladığı kimimizde konuyu açan arkadaşımız bahsetti baş rollerde oynayan kişiler gibi olanlar avrubi yani güya özgürlükçü olan bir düşünce yapısana sahip olan kayıp kuşakların evlatları

arasındaki fark.. sen kendi pencerenden yanlış sana nasıl anatılmışsa öle değerlendiriyorsun
ama o olayı yaşayanlar için bu gayet normal insaın seçme ve secilme hakkı var.. kişniin zögürlüğü kendinedir. vs gibi zırvalıklar sırlaar ve bide seni haksız çıkartır..

umarım yardımcı olabilmişimdir.

Geri