1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.439
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Netlik Onemlidir

  Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  [​IMG] Açık ve net konuşan, tavır ve davranışlarının adresini net biçimde gösteren bir kişi, muhalifi bile olsa, insana korku vermez. Çünkü, kim olduğunu, ne olduğunu, niye öyle yaptığını bilirsiniz.
  Ve, Mekke dönemi, bu netliğin olanca açıklığıyla gözler önüne serildiği bir dönemdir. İnanan inancını ifade ederken, inanmayan küfrünü açıkça söylemiştir. Dolayısıyla, mü’minler her ne kadar maddî taciz ve işkenceler görmüş olsalar da; Medine’de münafıkların tezgâhladığı ciğersûz ‘İfk’ hadisesi de, Mescid-i Dırâr olayı ve benzerleri de orada yaşanmamıştır.

  Doğrusu, günümüzde, ikide bir kendisinin ‘biz’den olduğunu söyleyen, ne ki hemen ardından ‘ama’lar iliştiren o kadar insan var ki...
  Birileri Müslüman, ama şeriata karşı. Birileri Kur’ân’a gönülden inanıyor, ama tesettürün farz olduğunu reddediyor. Birileri Allah’ı çok seviyor, ama O’na ibadet etmenin gereğine inanmıyor. Birileri Hz. Peygamberi çok seviyor, ama onun sünnetini ‘çağın gerekleri’ne uygun bulmuyor. Birileri isteyen başörtüsü taksın istiyor, ama devlet dairesinde ‘örtülü hademe’ye evet, örtülü memure veya öğretmene hayır diyor.
  Dillerde dolaşan ‘ama’lar toplanacak olsa, toplanacak bu ‘ama’ların ‘ilâ cehenneme zümerâ’ uzayıp gideceğini sanıyorum.
  Hani, birileri “Ama’sı yok. Bana göre böyle” dese, o kadar mesele olmayacak. Ne var ki, ‘ama’lar işi bulandırıyor. İmanın ve sıdkın bütün güzelliğiyle, inkârın ve yalanın bütün çirkinliğiyle ortaya çıkmasını engelliyor. Yalanla doğrunun bir kalbde beraber barınıp bir ağızda beraber dolaşmasını sağlıyor.
  ‘Ama’ların bakış açılarını daralttığı, kalbleri körelttiği bir ortamda, sûret-i haktan görünüp üçüncü kelimesi ‘ama’ olan hiçbir insana güvenmiyor ve ‘ama’larla gelen fitne ve nifak desiselerine karşı hepimizin dikkatli olması gerektiğine inanıyorum.
  Keşke, bir insan, düşmanım bile olsa, hatta inancıma bile düşman olsa; Mekke müşrikleri kadar mert olabilse. Hiç olmazsa mertliğinden dolayı saygıya hak kazanabilse. Ve yine mertliğinden dolayı, bir gün ‘bükemediği’ hakikatın kendi kalbini fethetmesine imkân tanıyabilse.
  Bu dine en büyük zararın inkârcılardan, müşriklerden, putperestlerden geldiğini sanmıyorum. Onlar bu dinin apaçık düşmanlarıydılar. Bu din, en büyük zararı, hep ‘ama’lardan ve ‘ama’cılardan gördü.
  Çağlar boyu yaşanan bu vâkıa, bugün de devam ediyor.

   
Netlik Onemlidir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Cok onemli Cevaplarınızı beklıorm melekler

  Cok onemli Cevaplarınızı beklıorm melekler

  herkese selam .. evlıyım ve ılk kez dogum kontrol hapı kullandım bu ay . ayın 8. ve 11 arası yumurtlama gunum . dogum kontrol hapına 5. basladım ve 8. de ılıskıye gırdım korunmadan ayın 10. ve 11 de hapı unuttum almayı 13 yıne ılıskıye gırdım ve 15. de ılıskıye gırdım yanı dun. ve yıne unuttum dun ıcmeyı ... ve 2 gundur asırı bı sekılde goguslerım agrıor .. ve bugun kasıklarım hıc...
 2. Cok onemli yalvaririm cevap verin :(

  Cok onemli yalvaririm cevap verin :(

  Kizlar ben cok yanlis bisey yaptim biliyorum bunun farkindayim litfen kotu elestirmeyin cok pismanim zaten birdaha boyle bisey yaparsam Allah beni kahretsin Neyse soruyorum kizlar benim yasim kucuk 18 yasimdayim yeni girdim ve erkek arkadasimla biseyler yasadik Anlatiyorum nolur cevap verin :( Prezervatifle yaptik hatta bisey olmasin diye 3 kez degistirdisonra bosalmadan ben yeterli dedim...
 3. Yorumlar mısınız ? Benim için çok onemli

  Yorumlar mısınız ? Benim için çok onemli

  Ruyamda ölmüş bir arkadaşımın mezarını gordum fakat mezardaki o değil. Mezarın ustunde bağlı olarak köpek vardı. arkadasim Bu köpekmiş. yanına gitmistim. İlk başlarda köpek cagresiz ve halsiz bi haldeyken beni gordukce kendine gelmeye başladı. Çok tatlı bi kopek di. Olmus arkadaşıma dualar ediyorum ve şık şık da mezarını ziyaret ediyorum. Allah rızası için yardım eder misiniz? Bilinçaltım mi...

Sayfayı Paylaş