Neyım var benım?

C

cücük

Forum Okuru
Neyım var benım?
Meleklerim uzun süre stress altinda yasadim, sIkIntIlar üst üste geldi. Isdede asiri yogundum...

Birgün aksam isden eve geldim hersey normaldi, üzerimde bir agirlik hissettim ve aniden zor nefes almaya basladim.
Git gide nefesim kesiliyordu sonra disaari ciktim temiz hava iyi gelir diye kapinin önünde biraz gezineyim dedim evden 100metre uzaklasmadan oldugum yere yigildim kaldim. bacaklarim tutmadi, hickirarak aglamaya basladim sebepsiz yere. ellerimi zor hareket ettiriyordum hemen ailemden birini aradim ve beni acile götürdüler. Doktorlarin tehsizi "hipervantilasyon" yani hizli hizli kisa kisa nefes alip vermeden dolayi vucuduma oksijen gitmiyormus. Stress den uzak durun kendinize iyi davranin dedi.... Aradan bir ay gecti, simdi ise aksam isden eve geliyorum, yigilip kaliyorum. Ayaklarim uyusuyor, ellerim uyusuyor... ne yapacagimi bilemyorum. Evimin isini bile zarzor yapiyorum. Bazilari o kadar kötü oluoyrum ki isden gelip yatiyorum, ve birdaha kalkamiyorum. Yatarken bile asiri yoruldugumu hissediyorum.
Esimdende cekiniyorum, sanki ona naz yapiyormusum gibi, görünürde hicbirseyim yok cünkü. sadece gözlerimde cansizlik var.
Aranizda böyle olan varmi, bana ne gibi ögüt vere bilirsiniz.

Rabbim kimsenin basina vermesin.
Amin

Merhabalar Cücük

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum size. Bu durumunuzun geçici olacağını dünüşüyorum. Şöyleki: Hep bizler tek düze yaşıyoruz. Aslında yaşamak için çalışıyoruz yine yaşamak için aynı şeyleri yapıp duruyoruz. Hayatımızda bu tür hastalıkları bertaraf edecek e geride bırakacak hiç bir ekstra olumlu birşey yok ! hep aynı yaşıyoruz ama, aynı işler aynı çevreler aynı sorunlar. Bunlar ister istemez biz insanların psikolojilerini etkiliyor. Özellikle kadınlarımız bu durumda daha da çok hassas oluyorlar. Kendinizi mutlu edecek şeyleri yapmanız, bu hastalık illetinden kurtulma sürenizi kesinlikle hızlandıracaktır diye düşüüyorum.

Kendine iyi davranmak sadece kendini hastalıktan korumak mıdır ? Doktorunuzun size söylediği aslında mutlu olabileceğiniz şeylerle de biraz uğraşmanız ve zaman geçirmeniz yönündeydi belkide. Dediğim gibi mutlu olun. Olamıyorum demeyin lütfen. Aslında bu birazda sizin elinizde. Güne nasıl başlarsanız öyle gider. Can sıkıntısından çoğu zaman uyku hali ible olur insanların. Durumunuzdaki gelişmeleri buraya yazabilirseniz diğer bayan arkadaşlarımızda fikir vererek sizlere yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

Geçmiş olsun.

canım çok geçmiş olsunnn yaa ilk defa duyuyorumm İnşallahh tez zamanda kendine gelirsin eski haline dönersin. ama hastalıkların çoğu bu stres denilen şeyden kaynaklanıyor bende ilerde kendimden korkuyorum vallahi. Rabbim yar ve yardımcın olsun canım.

Yorumlariniz icin tesekür ederim.
Düsünüyorumda, herkes ve her isi kendimden önde tutuyorum (bunun yalnis oldugunu biliorum), herkesi ve her isimi bitirdikten sonra kendime zaman ayirmaya calisiyorum. Bu olay olduktan sonra kendime daha iyi davranayim demistim. Ama kalabalik bir ailem oldugu icin birinden birisinin mutlaka yardima (yani benim yardimima) ihtiyaci oluyor. Ve beni arayip cocuklara bakarmisin yada su isimi sen halledermisin deyince, birinde yok desem birinde diyemiyorum.. Zaten hayir dedigimdede kendimi rahat hisetmiyorum, sanki onlara kötülük etmisim gibi diken üzerinde geciriyorum vaktimi.
Doktor spor yapmaniz sart demisti, ve haftada iki gün isden direk spora gidiyorum. Ama ailemin bana SIK SIK ihtiyaci oldugundan dolayi onuda hizli hizli yapip hemen onlara kosuyorum. Yani stress atmak icin gittigim fitnesse, kendime biraz daha stress yüklerek kosuyorum. Bilmiyorum ne yapsam ne etsem.
Herhalde saglimi düzeltmek icin öncelikle kendimi düsünerek baslamam gerek. Bana ne iyi geliyorsa onu yapip ne beni mutsuz ediyorsa stresse sokuyorsa ondan uzak durmaliyim. Bu ailem olsada...

yaptığımız en büyük hata da bu aslında... Kendimizden çok başkalarına zaman ayırıp sağlığımızı düşünmüyoruz hayır demesini bilmiyoruz bende aynı senin gibiyimm canım. canım burnumda da olsa kimseyi kırmamak için yok diyemiyorum kendim den çok başkalarına öncelik veriyorum kendimi en sona koyuyorum aslında ne kadarda yanlış Sağlık gidince elden bir daha geri gelmiyor bunu da ancak sağlığımızı kaybedince anlıyoruz herşeyi geride bırak sağlığına önem ver öncelik ver hiç birşey senin sağlığından önemli değil canım bırak kim kırılırsa kırılsın ama sağlığını bozmalarına izin verme...

meleklerim kendime ilk büyük igilim kendimi önemsemeye basladim.. artik icimden gelerek gülümsüyorum...
spor yapiyorum, birsey canimi sIkacagi zaman benden önemlimi diye soruyorum sonrada hayir diye cevaplayim icimden de olsa (ortamina göre deyisiyor) gülümsüyorum.
kendimi yormamaya calisiyorum, beni birisi üzecek gibi olursa ya o ortamdan ayriliyorum yada konusmasini engelliyorum.
Cok sükür bir haftadir halsizligim, gücsüzlügüm gitti. Yatinca hala bazen titriyorum ama, eskisinden cok cok iyiyim.

geçmiş olsun cücük aynısı bana da oluyor çok üzülüp çok sıkıldığımda birikim çıkıyo:( hıçkırmaktan konuşamıyo insan sebepsiz gibi görünse de uzun süreli sıkıntı sonucu oluyor. ben de kendimden önce başkalarını düşünürüm kendime yaptığım en büyük kötülük bu. tabi ki başkalarını umursamamak olmaz ama en başta kendin ve sağlığın canım...

meleklerim kendime ilk büyük igilim kendimi önemsemeye basladim.. artik icimden gelerek gülümsüyorum...
spor yapiyorum, birsey canimi sIkacagi zaman benden önemlimi diye soruyorum sonrada hayir diye cevaplayim icimden de olsa (ortamina göre deyisiyor) gülümsüyorum.
kendimi yormamaya calisiyorum, beni birisi üzecek gibi olursa ya o ortamdan ayriliyorum yada konusmasini engelliyorum.
Cok sükür bir haftadir halsizligim, gücsüzlügüm gitti. Yatinca hala bazen titriyorum ama, eskisinden cok cok iyiyim.
tebrik ederim en iyisini yapıyorsun bence en doğrusu da senin yaptığın:):clapping: keşke ben de yapabilsem hep bi sorun çıkmasa:(

bende panik atak hastasıyım berbat bişey kalp krizine benzer şeyler ölüm düşüncesi falan allah şifa versin cnaımm atlatılabilecek bi hastalık meraklanmaa

Geri