Normal doğum ne zaman gerçekleşir ne kadar sürer?

A

Ayselhaki

Forum Okuru
Normal doğum ne zaman gerçekleşir ne kadar sürer?

Normal doğum melek kadınlar kulübü normal doğum kaç saat sürer forum'da.​

Kızlar şu an 32 haftamdayım Bir problem olmazsa normal doğum yapacağım normal doğumdan korkuyorum açıkçası aslında sezeryan hakkında da bilgim yok ondan da korkuyorum ne yapacağımı bilemiyorum tecrübeli annelerden fikir almak istiyorum normal doğum kaç saat sürer ne zaman sadece gelir sancı çok acı verir mi gibi?

Merhabalar
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. İnan bana normal de olsa sezeryan de olsa bebeğini kucağına aldığında bütün ağrın sızın bitiyor gerçekten. Normal doğum genellikle 37-42. Haftalarda gerçekleşir. İlk aşamada yavaşça başlayan sıklıkla artan kasılmalar ile birlikte rahim ağzının açılmaya başlaması ve 9-10 cm olması ile doğum gerçekleşmeye başlar. İlk sancılar adeta regl sancılarına benzetilir belde ve karında hissedilebilir sonraki sancılar ise her kadında farklı seyredebilir. Normal doğum sezeryana göre çok fazla avantajı vardır öncelikle doğumdan sonra hemen ayağa kalkabilir ve bebeğinizle yakın ilişki kurmaya başlayabilirsiniz. Dikiş bazen olmaz bazen de çok az olabilir yani sezeryandaki gibi uzun dikiş olmaz. En önemlisi de kısa sürede bebeğinizi emzirmeye başlayabilirsiniz.

Dilerseniz aşağıdaki linkteki yorumları inceleyebilirsiniz. Normal doğum ve sezeryan doğumun arasındaki farklar ve tercihler ne yönde. "Sezeryan doğum mu normal doğum mu"

Geri