Sezeryan doğum kaçıncı haftada gerçekleşir nasıl olur?

S

Serpilatan

Forum Okuru
Sezeryan doğum kaçıncı haftada gerçekleşir nasıl olur?

Sezeryan doğum kaçıncı haftada olur melek kadınlar kulübü sezeryan doğum kaçıncı haftada gerçekleşir forum'da.​

Selam ben şuan 30. Haftamdayım doktorum bir sorun olmazsa normal doğum dedi ama sezeryan da olabilir mi bilemiyorum yani son dakika bir sorun olursa. Sezeryan doğum kaçıncı haftada olur? Belli bir zamanı var mı yoksa hemen yapılabilir mi? Sezeryan doğumdan biraz korkuyorum açıkçası bu konuda beni biraz rahatlatır mısınız?

Merhabalar
Sezeryan doğum aslında korkulacak gibi bir şey değil ama tabii normal doğumun avantajlarını herkes bilir. Yalnız sezeryan belli bir haftada gerçekleşir diyemeyiz. Yalnız olağandışı durumlarda sezeryana doktorunuz karar verebilir. Örneğin son haftalar artık normal doğum bekliyorsunuz ama bebeğiniz baş aşağı yani doğum pozisyonu almadı son ana kadar beklenir ama bebek dönmez ise sezeryana karar verilir. Ya da dediğim gibi gebelik zehirlenmesi olur bebeğin suyu azalmış olur bebek ya anne için hayati önem taşıyan bir durumda sezeryana karar verilebilir. Sezeryan doğum kaçıncı haftada olur diyemeyiz yani.

Sezeryan doğumun alınan anı kararla gerçekleşebileceği gibi normal doğumun da bazen aniden gerçekleşebileceğini biliyoruz. Dilerseniz "normal doğum ne zaman gerçekleşir ne kadar sürer" konumuza da linkten göz atabilirsiniz.

Geri